Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

sunet înfricoșător...ce credeți că a fost?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Andu-

Andu-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 04.09.2008
salut.
anul trecut, mai precis pe data de 24 mai, în preajma orei 23:20 eram cu prietena mea la marginea orașului Botoșani și admiram cerul. zona în care ne aflam este destul de depărtată de șoseaua de centură a orașului (să zic așa, cam la 350/450 metri).
la un moment dat, am văzut pe cer un punct alb strălucitor ce se deplasa pe bolta cerească cu o viteză foarte foarte mare, în zig-zag (era a 2-a oară în viața noastră când văzusem așa ceva - prima oară se întâmplase cu aproximativ o lună înainte). mai în glumă, mai în serios, am spus ”demon” (youtube.com/watch?v=Hr3coaVYAjE).

cam după 2/3 minute, am auzit de undeva din dreapta noastră un zgomot foarte foarte puternic, ce a durat cam 4/5 secunde (îndrăznesc că zic că distanța de la care s-a auzit zgomotul era de maxim 50/70 de metri). îmi este foarte greu să descriu sunetul, dar dacă ar fi să încerc totuși, pot spune că semăna cu vreo 4 mașini care puneau frână simultan, iar finalul sunetului semăna cu zbieretul foarte ascuțit al mai multor animale.
am încremenit...ne uitam în direcția aia și tot ce am putut să spun a fost ”tu ai auzit?”

la maximum 15 secunde după ce s-a auzit acest sunet, din stânga noastră (dar părea mult mai aproape) s-a auzit iarăși, EXACT același lucru.

deși eram încremenit, am spus ”acuma plecăm”...ne-am ridicat, mi-am făcut o cruce mare, și am plecat spre oraș...cam la 100 de metri de șosea s-a mai auzit o dată acest sunet, dar undeva departe, deasupra orașului.

tot ceea ce am spus, este adevărul 100%. nu am postat niciodată pe un forum public experiența asta.
pot spune că acum înțeleg cum este să spui ceva ce ai experimentat chiar tu și să fii privit cu reticență, așa că nu mă aștept să creadă toată lumea cele povestite mai sus.
cu toate astea, aștept părerile celor care poate au pățit lucruri asemănătoare.

Edited by Andu-, 17 April 2014 - 23:02.


#2
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Ce dealer ai ?

#3
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Cine mai era cu tine si a confirmat ca si el/ea a auzit acelasi lucru. Dar de vazut, a vazut si persoana care era cu tine ?

#4
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Fenomenul observat de tine se numeste delirum tremens, se rezolva daca bei ceva alcool.

#5
Andu-

Andu-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 04.09.2008
nu înțeleg întrebarea, dar normal că a văzut/auzit și ea.

#6
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010

View PostAndu-, on 17 aprilie 2014 - 23:01, said:

salut.
salut.

#7
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Băh e aria paranormală, deci poate scrie cine ce vrea pla lui. Lăsați naibii miștourile!

#8
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
E plin youtube-ul de clipuri gen "strange/eerie noises over<insereaza aici ce loc doresti>".
Alea care nu sunt farse sunt "zgomote industriale" - avioane, cai ferate, uzine, baraje, ce vrei si ce nu vrei.

Ce legatura au zgomotele tale cu videoclipul cu Illuminati la care ai postat link?!

#9
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
E f simplu, neste meteoriti or fi cazut dar s-au terminat in aer.
Sau zgomote de la aia din ucraina

Masele de aer au diverse miscari structuri si transmit astfel zgomote care au zone de intrerupere si reaar dupa zeci sau sute de km

#10
Andu-

Andu-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 04.09.2008
deci mai întâi de toate, să lămuresc o chestie, să nu mai fie nici măcar miștouri pe tema asta.
la întrebările viitoare de genul ”ce dealer ai?”, ”cât bei?” ș.a.m.d. - nu am fumat în viața mea nici măcar o țigară, iar cu băutura rar de tot mă iau Posted Image)
în rest, am o viață echilibrată, nu am coșmaruri sau orice formă de boală psihică cu (virgulă) care probabil voi fi etichetat.
cum am mai spus, ce s-a întâmplat îi 100% adevărul Posted Image

View PostKyth, on 17 aprilie 2014 - 23:27, said:

E plin youtube-ul de clipuri gen "strange/eerie noises over<insereaza aici ce loc doresti>".
Alea care nu sunt farse sunt "zgomote industriale" - avioane, cai ferate, uzine, baraje, ce vrei si ce nu vrei.
Ce legatura au zgomotele tale cu videoclipul cu Illuminati la care ai postat link?!

în clipul ăla este o explicație pentru punctele luminoase care se văd seara pe cer. am văzut că s-a mai discutat pe forum asta, iar din moment ce înainte de a auzi zgomotele alea, am văzut ceva asemănător am postat ca să se uite cine îi interesat.

Edited by Andu-, 17 April 2014 - 23:39.


#11
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014
24 mai?

View PostAndu-, on 17 aprilie 2014 - 23:01, said:

salut.
anul trecut, mai precis pe data de 24 mai, în preajma orei 23:20 eram cu prietena mea la marginea orașului Botoșani

Zi mă băiatule așa.

Era Alin Harbuzaru cu lansatorul de rachete.

#12
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Meteorit.

#13
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Esti din Botosani si nu bei. Hai ma...

#14
Andu-

Andu-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 04.09.2008

View Postcrisstonne, on 17 aprilie 2014 - 23:41, said:

Meteorit.

nu este de exclus ipoteza, dar primele 2 sunete s-au auzit de la nivelul solului.

#15
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006

View PostAndu-, on 17 aprilie 2014 - 23:33, said:

... nu am coșmaruri...

Adica vrei sa spui ca un cosmar poate sa fie indicator al unei boli psihice?

#16
Andu-

Andu-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 04.09.2008

View Postsergiu_spooky, on 17 aprilie 2014 - 23:48, said:


Adica vrei sa spui ca un cosmar poate sa fie indicator al unei boli psihice?

unul nu, dar mai multe și repetate, da Posted Image  vezi că am folosit pluralul.

#17
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Nici cainii nu se aud. Or fi murit

#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View PostAndu-, on 17 aprilie 2014 - 23:01, said:

salut.
anul trecut, mai precis pe data de 24 mai, în preajma orei 23:20 eram cu prietena mea la marginea orașului Botoșani și admiram cerul. zona în care ne aflam este destul de depărtată de șoseaua de centură a orașului (să zic așa, cam la 350/450 metri).
la un moment dat, am văzut pe cer un punct alb strălucitor ce se deplasa pe bolta cerească cu o viteză foarte foarte mare, în zig-zag (era a 2-a oară în viața noastră când văzusem așa ceva - prima oară se întâmplase cu aproximativ o lună înainte). mai în glumă, mai în serios, am spus ”demon”
Unde, langa poligonul militar ? :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate