Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Alegere/Asortare haine/accesorii

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
Salut.

Viata mea in ultimii ani a migrat dintr-un loc in altul, cineva mi-a spus cand eram mai mic sa experimentez cat mai multe...
Acum, am ajuns intr-un punct stabil, vad ca ma prinde bine si am ateva idei de viitor sub stilul pentru care s-ar putea sa va opriti din a citi mai departe.. SWAG!

DA... Ideea e ca ma depaseste putin asortarea, sa zicem ca nu sunt extrem de bun in asortarea hainelor, asa ca am purtat tot timpul lucruri simple, maxim un accesoriu (lant cu placuta), blugi, tricouri albe etccccc... Acum am picat ca din cer intre 5 culori: rosu, albastru, galben, negru si alb.

Trecand direct la subiect, am auzit ca trebuie sa asortez sepcile cu incaltamintea.
Stiu cam de la ce firme sa cumpar, am mai auzit ca stilul asta prefera blugii inchisi la culoare sau gri.
Tricouri albe, relativ simple, nu foarte incarcate.

Sa zicem ca partea cu blugii si tricourile este deja facuta, sunt doar in pana de idei cu ce sa completez outfitul. Cam ce hanorace, veste, geci?

Ca accesorii, nu prea am aflat nimic - ceasuri metal/silicon/plastic, bratari metal/silicon/plastic, lanturi?? Culori??
Singura chestie, sa fie de preferat culoarea maro inchis. Aici intra si esarfele si curelele cred.

Ok, intrebarile ar fi:
1) Ce si cum asortez cand am sapca - tricou - vesta/hanorac/geaca - blugi - incaltaminte + lant / bratari
2) Ce accesorii se potrivesc stilului, raportat la Romania? In afara ii vad cu lanturi groase de aur (vedete) si fake-uri pe la pusti, aici pare "manelistic" Posted Image) sau cu lanturi tip snur sau incarcat cu forme din lemn.  Bratari?? Ce bratari? Posted Image
3) Tot de lanturi... cele cu placuta, se purtau intr-un timp cate doua/trei, care e ideea, trebuie sa le asortezi cumva intre ele, sau arunci trei lanturi pe tine?.. Posted Image

Conteaza mai mult stilul decat moda in ziua de azi, de aceea vreau sa ma opresc la ceva - si recunosc cat de newbie sunt in materie de haine si accesorii, dar prefer sa intreb, nu pot doar sa pun niste haine pe mine si sa sper ca le-am ales corect, doar ca mi se pare ok, nu inseamna ca e...

PS: 4) In Romania sunt consultanti speciali pentru asta? Gen sa merg o zi cu cineva si sa ma ajute sa cumpar cam tot ce mi-ar trebui? Posted Image

Edited by RpgBoy, 17 April 2014 - 13:16.


#2
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,013
  • Înscris: 06.09.2008
cateva sugestii :
Attached File  pempp.jpg   73.57K   5 downloads Attached File  Pi2mp.jpg   86.36K   6 downloads  Attached File  01145active.a.jpg   47.07K   3 downloads Attached File  tyle print.jpg   42.9K   2 downloads

Edited by sirgoofy, 17 April 2014 - 13:51.


#3
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
Ideia maxima este sa faci diferenta intre o vedeta care trebuie sa socheze si sa epateze si tu ,ca persoana ,care mergi pe strada.Daca vezi pe unul la tv ca se imbraca asa nu inseamna ca asa este normal sa te imbraci.
Ce ai descris tu acolo cu sapca si tricou deja nu am mai citit mai departe.

Nu stiu ce fumezi dar vad ca ai nevoie de un consultant.Dar din asta care se ocupa de haine.
Velea tu esti?

#4
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
multa personalitate tre sa ai sa te imbraci cum vezi la tv.awesome

#5
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
chiar nu ma refer la vedete si tinute socante, ma refer la asortarea unor haine si accesorii. Fosta iubita se ocupa de chestii de genul, dar mai mult casual xD evident ca nu o sa apelez la ea, deci... O parere care sa ma ajute are cnv? Nu sunt bun la design, de orice fel si pe spam.ro sunt tinute prea 'serioase' pt ce imi place...

#6
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Suna-l pe botezatu si te asorteaza ala


#7
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014
Asta este SWAG CODES

http://www.google.ro...start=0&ndsp=12

#8
florin011

florin011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 30.08.2013
Intotdeauna ma decid cu greu, dar... de fiecare data fac o alegere buna! Posted Image
Pentru colectia toamna-iarna click aici!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate