Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cursa Camion (TIR) de sarbatorile pascale

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
szabi7

szabi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 11.06.2007
Buna ziua,

tatal meu lucreaza de curand ca sofer de tir in europa si are o cursa "germania - spania" inceputa azi 17 apr.
Ne-avand experienta in domeniu m-a rugat sa aflu daca sunt ceva restrictii pentru camioanele de transport din cauza sarbatorilor de paste? Vineri si luni ma intereseaza mai mult... Sambata si duminica oricum nu va circula.

Multumesc!

#2
blaster_bh

blaster_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 14.05.2006
Vineri restrictie pe Austria si Germania si luni peste tot. Mai multe gasesti pe forum.soferii.ro despre soferie

Edited by blaster_bh, 17 April 2014 - 14:21.


#3
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
Germania e inchisa vineri 00-22,sambata program normal,luni inchis pana la 22
Franta e inchisa de sambata ora 22 pana luni ora 22

#4
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
Nu contenesc sa ma mir cum reusesc sa faca unii transport... .
Experienta mea practica in acest domeniu este aproape numai in segmentul pana in 3.5 tone insa chiar si cand am fost un simplu angajat fiecare cursa o pregateam de la a la z oferindu-i soferului toate informatiile de care vea nevoie(traseul de urmat, adresele gps exacte de la descarcari,/incarcari, particularitati, ... ). Daca ca si coordonator nu esti in stare nici macar sa ii oferi soferului informatii legate de restrictii "no comment"

#5
szabi7

szabi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 11.06.2007
Multumesc pentru raspunsuri... mai ales pentru acea adresa de forum.
O sa verific acolo pe viitor... mai stiti si alte site-uri bune cu restrictii in europa?

#6
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View PostteRRa, on 17 aprilie 2014 - 20:22, said:

Nu contenesc sa ma mir cum reusesc sa faca unii transport... .
Am gasit pe centura Sofiei tir cu numere de DB care era in asteptare sa plece cei cu controlul diagramelor.
Soferul avea la el doar certificate de inmatriculare pentru tractor si semiremorca si nimc altceva.Era incarcat cu pepeni din Grecia.
Ca sa nu piarda timpul in parcare cumpara ceva economie de la alti soferi angajati.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate