Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

problema windows

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
grapefruit

grapefruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.06.2013
Cand aprind calculatorul imi apare 2 iconite (eu cred ca sunt 2 windows-uri diferite),iar calculatorul imi merge foarte greu in special youtub-ul merge foarte sacadat(am Flash Player si folosesc chrome).Precizez ca nici calculatorul nu este nu este unul bun,este chiar unul slab(40 Gb hard ,64 mb placa video,384 rami),dar totusi chestiile astea sunt de bun simt si consider ca pc-ul te poate duce problema fiind in alta parte.

#2
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Computerul tău nu e slab, e piesă de muzeu.

Fără supărare, dar cu banii de un cartuș de țigări(dacă ești fumător contează comparația) îți cumperi unul de 2 ori mai puternic.

#3
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

 grapefruit, on 16 aprilie 2014 - 23:49, said:

Cand aprind calculatorul imi apare 2 iconite (eu cred ca sunt 2 windows-uri diferite),iar calculatorul imi merge foarte greu in special youtub-ul merge foarte sacadat(am Flash Player si folosesc chrome).Precizez ca nici calculatorul nu este nu este unul bun,este chiar unul slab(40 Gb hard ,64 mb placa video,384 rami),dar totusi chestiile astea sunt de bun simt si consider ca pc-ul te poate duce problema fiind in alta parte.

Frecventa procesorului, si modelul care ar fi?
Nu ai ce sa mai faci cu un astfel de P.C. pe internet, si mai ales cu adobe flash player si chrome, pai astea doua omoara un dual core cu 1gb ram si video onboard, si tu vrei sa te ajute pe tine?

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Folosesti Adobe flash 10.3,fiindca restul variantelor de flash sunt o mizerie.

#5
grapefruit

grapefruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.06.2013
Nu este din cauza performatelor pc-ului ma scutiti cu afirmatii de 2 bani,vreau altfel de raspunsuri.

#6
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Atunci sună la 89.89.89......!

#7
Tehnicul1970

Tehnicul1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.05.2013

 grapefruit, on 17 aprilie 2014 - 11:07, said:

Nu este din cauza performatelor pc-ului ma scutiti cu afirmatii de 2 bani,vreau altfel de raspunsuri.
Nuuu.... nu din cauza "performantelor" computerului tau... atunci din ce cauza?
Mai pe romaneste: tehnica si cerintele evolueaza.La vremea lui,computerul tau era "pe cai mari"! Acum,nu mai este decat o pocnitoare (da,imi face placere sadica sa ti-l jignesc: HARB,COTET,PETARDA,POCNITOARE,RAPANDULA,COROABCA,JUNGHI)!
Cu 384 RAM... nici batranul XP,nu se mai descurca.
In conditiile de astazi,nu mai poti folosi pentru a naviga decent pe Internet,hardware mai vechi de anul 2006! Da,stiu ce spun! Un procesor P IV din 2006,single core cu frecventa de 3 Ghz,memorie DDR 400 2GB si sistem XP... abia poti atinge cu un astfel de sistem,limita decentei la navigarea pe Internet! Placa video... un AGP amarat de 256 MB si hardware-ul enumerat anterior,abia duc fara intreruperi un Youtube pe 480P!
Tu vrei cu petarda ta sa vezi clipuri 4K? Cred ca visezi cam mult de la cotetul ala!
Iti dau un sfat prietenesc (de data asta vb serios) - cumpara la second hand un sistem cu dual-core sau core 2 duo din 2008,cu 2 - 4 GB RAM si altfel vor sta datele problemei,te asigur! Nu depaseste 300 - 400 RON un astfel de sistem.
Iar cotetul ala de-l lauzi atata,pune closca-n el!
Morala (fara misto) - nu poti sa tragi cu bicicleta,remorca de TIR!

#8
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

 grapefruit, on 17 aprilie 2014 - 11:07, said:

Nu este din cauza performatelor pc-ului ma scutiti cu afirmatii de 2 bani,vreau altfel de raspunsuri.

Calculatorul tau nu este slab, este mort pentru internet, nu te mai supara degeaba, nici macar nu te-ai deranjat sa dai detaliile procesorului, dar te superi cand lumea iti spune ca ai o vechitura.
Afirmatii de doi bani, esti atent tu la ce afirmatii faci?
Mintea ta este de doi bani, daca vrea sa navigheze pe net cu 384Mb ram, or mai fi si SDR :))

Ia uite aici un calculator convenabil (vezi ca si negociaza):
http://olx.ro/oferta...html#2c8cda0671

Edited by Tiby84, 18 April 2014 - 09:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate