Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Problema Placa de baza

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ozk15

ozk15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.04.2014
Salut! este prima oara cand postez pe un forum asa ca imi cer scuze daca gresesc cu ceva Posted Image
Problema mea este cu placa de baza NF61S Micro AM2 SE (http://www.biostar.c...ion.php?S_ID=23) (este  un pic preistorica)recent am incerca sa schimb placa video de la ATI Radeon HD2400 DDR2  256Mbs la  ATI Radeon HD4550  DDR3  1024Mbs. Placa video functioneaza fara probleme dar nu mai functioneaza placa de retea care este incorporata in placa de baza . Care este problema de ce nu mai functioneaza? Se poate rezolva ? Piesele nu sunt compatibile intre ele ? Va rog sa ma lamuriti....
Multumesc anticipat !


#2
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Cum adica nu functioneaza ?
Ce se intampla mai exact ?
Apare in device manager cu semnul exclamarii ?

#3
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca scoti placa video isi revine reteaua singura? Cum ai dedus tu ca de la placa video este buba? Da mai multe detalii... Pune si print screen daca este nevoie.

#4
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 ozk15, on 16 aprilie 2014 - 18:48, said:

Salut! este prima oara cand postez pe un forum asa ca imi cer scuze daca gresesc cu ceva Posted Image
Problema mea este cu placa de baza NF61S Micro AM2 SE (http://www.biostar.c...ion.php?S_ID=23) (este  un pic preistorica)recent am incerca sa schimb placa video de la ATI Radeon HD2400 DDR2  256Mbs la  ATI Radeon HD4550  DDR3  1024Mbs. Placa video functioneaza fara probleme dar nu mai functioneaza placa de retea care este incorporata in placa de baza . Care este problema de ce nu mai functioneaza? Se poate rezolva ? Piesele nu sunt compatibile intre ele ? Va rog sa ma lamuriti....
Multumesc anticipat !

Dezinstaleaza driver placa de retea,reinstaleaza-l si vezi.Daca tot asa,ai nevoie de o placa de retea,maxim 30 de lei si gata!
O montezi in slot si esti fericit!Nu are treaba ,placa ta video cu cea de retea!

#5
ozk15

ozk15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.04.2014

 Lesbianu, on 16 aprilie 2014 - 19:07, said:

Daca scoti placa video isi revine reteaua singura? Cum ai dedus tu ca de la placa video este buba? Da mai multe detalii... Pune si print screen daca este nevoie.

Am pus inapoi placa video veche  si a inceput sa functioneze din nou de aici am dedus eu ca placa video este problema.  The remote computer did not respond asta este eroarea care imi apare pe langa iconita de internet care ilustreaza ca firul de internet nu este conectat ala cu "x" rosu.

 jeffy86able, on 16 aprilie 2014 - 19:03, said:

Cum adica nu functioneaza ?
Ce se intampla mai exact ?
Apare in device manager cu semnul exclamarii ?
The remote computer did not respond asta este eroarea care imi apare pe langa iconita de internet care ilustreaza ca firul de internet nu este conectat ala cu "x" rosu.

#6
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Folosesti PPPoE de la RDS, si eroarea o primesti atunci cand dai connect? Altfel nu vad de unde ai primi eroarea asta...

Verifica sa ai driver-ul de la placa de retea instalata. Poate atunci cand conectezi noua placa video, nu se inghite cu placa de retea si ti-o dezactiveaza sau ii sperie driver-ul. Click dreapta pe My Computer/ Manage / Device Manager verifica sa apara placa corect la Network Adapters.

Edited by Lesbianu, 16 April 2014 - 19:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate