Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Parcare langa Piata victoriei

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
Voi pleca intr- o excursie cu autocarul  din Piata Victoriei din Bucuresti. Va rog sugestii unde pot lasa masina in siguranta ptr 5 zile,as vrea in zona aceea,fiindca plecarea este dimineata devreme .Multumesc

Edited by belisima, 16 April 2014 - 16:02.


#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 belisima, on 16 aprilie 2014 - 16:01, said:

Parcare langa Piata victoriei
Lol.

#3
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
Lasi ,asina acasa si iei un taxi pana la autocar
Doh

#4
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
Mai bine o lasi la un centru comercial gen cora, carrefour si pleci cu taxiul de la autocar. In zona aia nu prea ai unde lasa masina...si 5 zile.

#5
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
da-mi cheile si ti-o pastrez eu 5 zile. o gasesti calda.

#6
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

 belisima, on 16 aprilie 2014 - 16:01, said:

Voi pleca intr- o excursie cu autocarul  din Piata Victoriei din Bucuresti. Va rog sugestii unde pot lasa masina in siguranta ptr 5 zile,as vrea in zona aceea,fiindca plecarea este dimineata devreme .Multumesc

Intri pe strada Buzesti, langa centrul Sanador este parcare cu plata, de fapt sunt 2 si ai rezolvat problema.

#7
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
in 5 zile il usuca de bani:)))

#8
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Mai bine iei taxiul pana la Piata Victoriei si iti lasi masina acasa.

Edited by Shock-G, 16 April 2014 - 16:43.


#9
symytudor

symytudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.11.2010
lasi masina in parcarea unui centru comercial si mergi cu taxiul in piata unirii. cel mai bine asa!

#10
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
la carrefour orhideea  ca poti merge cu metroul daca esti scartar sau cu taxiul de la kaufland de pe barbu vacarescu

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

 XFR, on 16 aprilie 2014 - 16:39, said:

Intri pe strada Buzesti, langa centrul Sanador este parcare cu plata, de fapt sunt 2 si ai rezolvat problema.
Dinaia e si in piata, chiar in centru... dar costa ceva pt 5 zile.

#12
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 XFR, on 16 aprilie 2014 - 16:39, said:


Intri pe strada Buzesti, langa centrul Sanador este parcare cu plata, de fapt sunt 2 si ai rezolvat problema.
Te costa cat o alta masina. Una dintre parcari trage tzepe.

#13
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
Eu zic sa nu mai pleci in excursie daca nu ai unde lasa masina.....

#14
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
discutie(reala) intre 2 amici:
a: mergi ma frate la water-park ?
b: cat e intrarea ?
a: 30 de lei
b: 30 de lei intrarea plus 60 de lei un gram plus inca 30 de lei niste pastile ... n-am ma bani de water. nu merg.

#15
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Poți încerca chiar la parcarea din centrul pieței, te înțelegi cu cei care încasează banii, poate ieși la 10 lei pe zi. Problema e că ei sînt acolo 8 sau 10 ore pe zi, și nu știu cîte mașini rămnîn peste noapte în parcarea aia, ca să nu bată la ochi una nemișcată 5 zile (parcarea fiind utilizată peste zi, de cei cu treabă în zonă).
Dacă ajungi dimineața, ai șanse să găsești pe străduțele sau bretelele din stînga guvernului. Intri pe Paris și o ții înainte pe D. Zamfirescu, e foarte posibil să găsești locuri chiar lîngă clădirea guvernului. Sau pe străduța dintre Paris și breteaua Bd. Aviatorilor, sau chiar pe bretea, lîngă gura de metrou. Sau chiar pe Paris, sînt destule reședințe de ambasadori și alte clădiri oficiale, astfel încît zona e destul de supravegheată. Despre siguranță, nu poate spune nimeni mare lucru, pentru că noi, ca localnici, nu ne lăsăm mașina mai multe zile în altă parte decît la domiciliu, deci e dificil de băgat mîna în foc despre siguranța anumitor zone, dar în mod normal ar trebui să fie OK,

#16
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
La fel, daca ajungi inainte de 8 dimineata, pe Monetariei, strada intre Ion Mihalache si Kiseleff, pe langa Muzeul Taranului Roman, poti gasi locuri de parcare. sau in alveolele de pe Kiseleff, intre Arhitect Ion MIncu si Muzeul Taranului Roman, AICI, nepazite, fara plata, deci pe propriul risc.
Una peste alta, daca te trezesti dimineata devreme, sigur gaseti loc de parcare in zona, chiar fara plata!
Stiu ce vorbesc, am lucrat in perimetru intre 2006 si 2013!

DAR, sugerez si eu, la fel ca antepostacii: daca esti din Bucuresti, iesi de 10 ori mai ieftin daca te ia un taxi de acasa si te lasa in PV! In plus, ai siguranta masinii egala cu cea de aziPosted Image

Edited by viceroy56, 16 April 2014 - 17:58.


#17
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

 abancor, on 16 aprilie 2014 - 17:39, said:

Poți încerca chiar la parcarea din centrul pieței, te înțelegi cu cei care încasează banii, poate ieși la 10 lei pe zi. Problema e că ei sînt acolo 8 sau 10 ore pe zi, și nu știu cîte mașini rămnîn peste noapte în parcarea aia, ca să nu bată la ochi una nemișcată 5 zile (parcarea fiind utilizată peste zi, de cei cu treabă în zonă).
Dacă ajungi dimineața, ai șanse să găsești pe străduțele sau bretelele din stînga guvernului. Intri pe Paris și o ții înainte pe D. Zamfirescu, e foarte posibil să găsești locuri chiar lîngă clădirea guvernului. Sau pe străduța dintre Paris și breteaua Bd. Aviatorilor, sau chiar pe bretea, lîngă gura de metrou. Sau chiar pe Paris, sînt destule reședințe de ambasadori și alte clădiri oficiale, astfel încît zona e destul de supravegheată. Despre siguranță, nu poate spune nimeni mare lucru, pentru că noi, ca localnici, nu ne lăsăm mașina mai multe zile în altă parte decît la domiciliu, deci e dificil de băgat mîna în foc despre siguranța anumitor zone, dar în mod normal ar trebui să fie OK,


Mda, de ce pe Paris bre, mai bine pe Londra lângă finante, sau în fața la policlinica SRI, sau pe langa ambasada Iranului....
Ar fi ceva locuri de parcare pe acolo.

#18
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Am dat variantele cele mai apropiate de Piața Victoriei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate