Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Atentie la sportsdirect

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
nelutu2014

nelutu2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.04.2014
As vrea sa atrag putin atentia asupra acestui site. Am cumparat de doua ori, o data articole sportive pentru copii si a doua oara imbracaminte si incaltaminte pentru adulti. Lasand la o parte calitatea acestor produse (ii astept aici pe cei care au comandat si s-au simtit inselati), pe site nu veti gasi nici un comentariu negativ legat de calitatea produselor. Ele sunt mai intai verificate. Ce magazin serios pune pumnul in gura clientilor? Si cine ar sta sa trieze postari in toate limbile, daca nu ar avea un interes ascuns legat de aceste pareri? Nu va lasati pacaliti de aspectul site-ului. Afara-i vopsit gardul ...

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Bravo, de la prima postare ai incalcat regulamentul.
Topicul existent ce avea?

Edited by AlexEn, 16 April 2014 - 08:43.


#3
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Am comandat de doua ori si sint foarte multumit, tu ce problema ai?

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Articolele au calitatea raportata la pret, daca ai luat produse cu 5 euro asa e si calitatea lor, de ce te-ai astepta la altceva?
Cat despre comentarii, nu e adevarat ce zici, eu am lasat si comentarii negative si sunt aprobate daca scrii politicos, fara sa-ti bagi organu-n gura lor. Uite, produsul asta are si un comentariu in romana, nu poti zice ca e pozitiv insa e relevant pentru ca e argumentat: http://www.sportsdir...olcode=53201002

#5
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,144
  • Înscris: 19.05.2005
Comandat de cateva ori si destul de OK.
Cand comanzi sa te uiti si la descrierea produsului, nu sa presupui ca e 100% bumbac sau piele naturala...
Dar presupun ca tu ai gasit in tara mai bun si mai ieftin, sau cum?

LE: si totusi am avut o mic aproblema cu ei, un produs care nu il mai aveau pe stoc, l-au scos de pe factura finala dar am avut probleme la returnarea contravalorii.

Edited by cristiandrei, 16 April 2014 - 09:03.


#6
dani555

dani555

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 02.12.2011
Sunt produse foarte slabe
Daca costa 5 euro sau 10 euro mai bine sa nu le vanda
De ce sa ne fraiereasca
Mai bine cumparati din alt loc
Eu am luat 2 tricouri si le-am facut carpe
Sa puna pozele reale la produse si atunci sa vedem

#7
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Pai nu mai comandati produse ieftine, eu ce am comandat au fost in jur de 50 de lire si sint OK.

#8
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Sunt produse vechi nevandute de 2-3-4 ani care au stat prin depozite sau in showroom si probate de multi altii. De aici vine si pretul.

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Astia de la sportsdirect au rulaj astronomic, vezi prin comentarii tot felul de limbi. Nu cred ca sunt haine din showroom, pur si simplu sunt niste marci ieftine astea ca Slazenger. Dar chiar si printre ele gasesti produse acceptabile, insa e la risc.

#10
nelutu2014

nelutu2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.04.2014

 dadi272, on 16 aprilie 2014 - 08:44, said:

Am comandat de doua ori si sint foarte multumit, tu ce problema ai?

Sa spunem ca nu conteaza ca ceea ce ai cumparat nu se potriveste si prin urmare nu poti purta (desi am studiat bine tabelele cu echivelenta marimilor), ca un produs este descusut, ca un produs este incomplet desi a costat 50 de euro, ca un produs a ramas cu tag-ul antifurt pe el (daca este magazin online, la ce-i mai trebuie tag?), dar pentru mine conteaza sa-mi exprim parerea legata de anumite produse (si in termeni foarte decenti) pentru ca alti cumparatori sa fie avertizati inainte de a face cumparaturi. Este ceva rau in acest lucru?

#11
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Sports direct are magazine fizice in anglia de dimensiunea unui supermarket. Cand intrii acolo ai o senzatie de second hand. Cine a fost stie.

#12
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Nu e nimic rau, eu ti-am spus parerea mea.
Doar aseara am comandat niste pantofi sport Nike, cam 50 de lire cu plimbat cu tot.

Lasati-o balta cu produse din show-room, purtate etc...



Si ai fost tu acolo Ivy, sau ti-au povestit altii?
Cam cu ai vrea sa arate un megadepozit ca vitrina de la cofetaria Capsa?

Edited by dadi272, 16 April 2014 - 09:47.


#13
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

 dadi272, on 16 aprilie 2014 - 09:41, said:

Nu e nimic rau, eu ti-am spus parerea mea.
Doar aseara am comandat niste pantofi sport Nike, cam 50 de lire cu plimbat cu tot.
Lasati-o balta cu produse din show-room, purtate etc...
Si ai fost tu acolo Ivy, sau ti-au povestit altii?
Cam cu ai vrea sa arate un megadepozit ca vitrina de la cofetaria Capsa?

Eu am fost acolo vreo 4 ani la rand. Si in fiecare an era aceeasi poveste, mii de produse aruncate sifonate (murdare unele) de calitate proasta si senzatia de second hand. Pentru ca aceste magazine sunt vizitate de foarta multa lume produsele alea trec prin sute de maini. Gaseai si unele produse ok, dar aveau preturi similare cu ce gaseai in alte parti deci nu era nicio afacere. Cel mai bun lucru care l-am vazut la sports direct au fost accesoriile pentru sport de la manusi la mingi erau chiar ok la pret.

Ah si apropo, eu mi-am luat adidasi de alergat Nike din magazin de papuci din Romania cu 90 de lei, redusi de la 2.7 mil. Deci mai uitati-va si in magazinele noastre ca s-ar putea sa ajungi mai ieftin decat de pe net.

Edited by Blue_Ivy, 16 April 2014 - 09:56.


#14
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Ai dreptate poti gasi si la noi lucruri bune. Nu cred ca cele de pe site sint niste jafuri. Totusi trebuie sa se respecte ca sa aiba clienti.

Treaba este ca m-am suparat ca nu am gasit la Deichmann ce am vrut si am comandat la astia.
Acum sa vedem ce o venii, sper sa fiu multumit cum am fost si alta data.

Ma mai gindesc ca intradevar s-ar putea sa ai dreptate, sa aiba depozite unde vine orcine si de acolo marfa ciufulita.
Eu zic ca ce trimit nu e de acolo.

Edited by dadi272, 16 April 2014 - 10:21.


#15
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Ce-mi place de voi. Vinde site-ul peste tot in lume, fara probleme, si are rulaj imens, dar se gaseste romanu' Ion sa comande de 3$ si sa nu-i convina ca nu are croiala si calitatea unui costum designer.

Cat dai atat face, nu-ti da nimeni mai mult doar pentru ca nu e in Ro.

#16
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Si eu am comandat de vreo cateva ori la ei, diverse produse (de la haine, la incaltaminte, de la accesorii sportive, la genti etc), si mai ieftine, si mai scumpe, si nu am avut absolut nici o problema.

@Ann0nuum0ous: +1

#17
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Oricum, nu puteti spune ca nu sunteti avizati: majoritatea produselor ieftine vanate de est europeni au zeci de review-uri, si multe sunt negative (probleme cu materialul, marimile, etc...)
Daca cititi inainte de a achizitiona, stiti la ce sa va asteptati, mai ales in cazul articolelor de 5-10 lire.

Produsele nu sunt vechi nici sh, sunt comenzi facute special pentru ei si se schimba in fiecare sezon, dar sunt proaste calitativ.
Lucrurile bune au aceleasi preturi ca la noi, nu mai renteaza sa le iei din UK.

#18
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
E anevoios sa comanzi de pe net imbracaminte/incaltaminte. Daca marimea nu e buna dureaza pana la mos asteapta (fa cerere,completeaza nuj ce, du-te la posta) plus alte costuri plus lipsa garantiei cu alte cuvinte, o porcarie. Te duci in magazin,probezi, dai banu si ai garantie. Simplu si rapid.

Edited by Blue_Ivy, 16 April 2014 - 12:50.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate