Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Organo gold. Cea mai tare chestie la care am participat!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Ieri m-a intrebat un amic de la Fetesti daca nu vreau sa ies la o cafea. Desi nu beau decat din an in paste, pentru ca-mi face rau, am zis sa merg macar sa ma gasesc cu el [ nu ne mai gasisem demult ]. Apoi mi-a zis ca este cafeaua gratis si ca pe el l-a invitat la randul sau o tipa si nici nu avea habar. Am crezut ca se deschide o cafenea, ca-mi tot zicea de un coffee club.

Am fost si a fost epic. M-am simtit ca-n reclamele cu tigaia Delimano si Dry Cocker acolo, pe platou!!, dar aici ce sa vezi, faci mii de euro din primele 12h band cafea! Epic. Nefiind bautor de cafea a inceput sa-mi amorteasca mana stanga si sa fiu agitit dupa a 2-a cafea desi aia spuneau ca poti sa bei cate cafele vrei pe zi ca n-ai nici pe dracu, chiar una a slabit 5 kile band cafeaua Mocha.  Saraca, arata deformata.

Ok, nefiind un bun scriitor, am gasit pe net  pe cineva care a descris exact duda : http://www.independe...a-9333    - actiunea petrecandu-se in Slobozia, eu participand in Bucuresti - inclusiv tipa cu asistenta medicala.

In concluzie, daca vrei sa va amuzati, puteti merge, daca va place cafeaua cu atat mai mult, desi are acelasi gust de nescafe 3in1.

Aia a slabit cu aceasta cafea minune ce contine glucoza + zahar Posted Image -din belsug, dupa parerea mea

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Deci acum ai ochii ca    cafeaua ?

#3
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

View PostWzzz, on 16 aprilie 2014 - 08:34, said:

Deci acum ai ochii ca cafeaua ?
Nu-mi permit sa zic chestia cu nessul.

#4
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Spuneti-le ca nu m-am prins. Nu beau cafea si nici ness, v-ati prins de ce. Sunt ciclist!

#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
La ciclism ai nevoie de energie .
Cocaina bagi ?

#6
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
N-am nevoie, manc avocado.

#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postpg-soare, on 16 aprilie 2014 - 08:30, said:

Aia a slabit cu aceasta cafea minune ce contine glucoza + zahar Posted Image -din belsug, dupa parerea mea
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ja46oa2ZML8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
de asta a slabit Posted Image

Edited by easy90rider, 16 April 2014 - 09:27.


#8
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Din titlu am crezut ca e vorba de ceva orgasm

gold

#9
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
"Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări." Posted Image

#10
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Gresiti mult.
Pe distrusii care pun botul chiar îi ajuta spalarea pe creier practicata de schemele astea.
Intr-un mod total DEFECT ei chiar evolueaza din cauza stimularii continue la care sunt supusi prin simplul "castiga din ce in ce mai mult sau pierzi!".


Ganditi-va la dinamica ce ar putea apare la o firma oarecare daca seful al mare isi poate tine angajatii sa nu plece si ar zice ca la anul niciunul dintre angajati nu va mai ocupa postul de acum si ca depinde doar de ei daca vor avea o funcþie mai buna sau una mai proasta.

Obligatoriu in sus sau in jos.

#11
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

View Postadelina16, on 16 aprilie 2014 - 10:31, said:

Din titlu am crezut ca e vorba de ceva orgasm Posted Image

... al papilelor.


,,Ganoderma din cafea scaneaza organismul si repara, bla, bla, bla...'' Posted Image Posted Image

Asa, ca un antivirus in calculator... ce mai, panaceul universal, de aia are si acel pret  Posted Image

Edited by crisstonne, 16 April 2014 - 13:23.


#12
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,008
  • Înscris: 02.12.2007
Nu cred sa aiba succes smecheria la scorurile alea mult prea piperate pentru romani. Faza mergea pana prin 2009, acum deja s-a cam ginit si ultimul prostan ca nu mai sunt vremuri si nici bani de investit.
Aia care sar cu banii dupa un discurs motivational sunt tot de-ai lor si sar la misto in speranta ca ii impulsioneaza pe fraieri.

#13
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Mai erau unii cu "Delfinii" de am ris cu pofta.

#14
HBL

HBL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2013
Si eu am participat la o intalnire in Bucuresti si am baut 2 cafele. Daca mai sunt invitata, merg! Doar e gratis!
Afacerea nu mi se pare interesanta, adica am "cules" informatii: e greu sa ajungi la 500 euro lunar castig, 2-3 "organi" au ajuns dar restul de 20 care misunau pe acolo? Se caznesc sa scape de multitudinea de plicuri de cafea, inainte sa le scada termenul!
Iar metoda de dezvoltare a afacerii... lasa de dorit!
Mai bine Ness 3 in 1 cu 80 de bani plicul decat un OG cu 6 lei plicul...
Zic bine?

#15
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Păi plicul nu e 6 lei ci cca 2 lei.
De fapt, cafeaua și ceaiurile instant din comerț sunt de calitate inferioară, cel puțin eu nu suport instantul ăla la borcan de fructe. Însă ce au cei de la OG mi se pare rezonabil.
OG nu se adresează celor cu expresoare scumpe, nici celor ce n-au bani de întreținere. OG e pentru omul comod care, în loc să ia de la automat o cafea sau un ceai, își poate face unul mai bun.
Eu unul chiar mă gândeam să mă bag la treaba asta, o franciză clasică în cafea e de 4-5 ori mai scumpă ca la OG.

Prezentările sunt de căcat ca orice prezentare în România dar asta nu e o chestie specifică OG, ci mai degrabă o chestie specific românească. OG în sine e ok, părerea mea. Și e normal să fie oameni cu păreri diferite, altfel OG s-ar vinde peste tot și ar da restul faliment.

View PostHBL, on 01 mai 2014 - 12:01, said:


Afacerea nu mi se pare interesanta, adica am "cules" informatii: e greu sa ajungi la 500 euro lunar castig, 2-3 "organi" au ajuns dar restul de 20 care misunau pe acolo? Se caznesc sa scape de multitudinea de plicuri de cafea, inainte sa le scada termenul!

În orice afacere cele mai mari șanse sunt să dai faliment. Dacă știi tu vreo afacere cu șanse mai mari de 30% de reușită, să îmi spui și mie, dacă ți-e teamă, fă-o pe PM.
Investițiile în afaceri încep pe undeva pe la vreo 500€ și se termină la miliarde de €, deci OG se situează undeva jos ca și cost de intrare.

Oricum, poate că am greșit că am răspuns aici, la "FUN" în mod serios :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate