Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Aspirații-Idei aruncate, dar nu și puse în practică/Planuri de viitor.

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014
Există ceva ce v-ați dorit dintotdeauna să faceți? Nu știu să aveți parte de senzații tari, spre exemplu eu mi-aș dori să fac bungee jumping undeva cum ar fi la Vidraru, am dat doar un exemplu nu trebuie să fie neaparat ceva dus la extrem, diferite lucruri/idei, de aici vă las pe voi.

#2
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014
Eu aș vrea să mă însor.

#3
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010
Au existat anumite lucruri pe care voiam sa le fac acum 3-4 ani si chiar imi doream cu adevarat. Citisem o carte interesanta (Secretul - Rhonda Byrne) care spunea ca daca iti concentrezi energia mentala pe anumite chestii, dorintele se materializeaza. Am stat si mi-am dorit lucrurile respective pentru vreo luna, doua,pana m-am plictisit. Am ajuns prin anumite conjuncturi sa mi se indeplineasca mai multe dorinte. Daca stii cum sa faci mutarile, viata poate fi doar un joc. (exista anumite secrete care tin de ocultism si esoterism dar oricum functioneaza si la scara superficiala ).

Edited by the_updater986, 15 April 2014 - 23:43.


#4
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
@XFR:
O zis că nu trebe' musai dus la extrem...

on:
Să mă caţăr pe gheaţă.

#5
MikeD

MikeD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 04.09.2013
Să trag cu arma, să particip la un concurs de offroad hard...

#6
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

View Postscaiba, on 15 aprilie 2014 - 23:43, said:

@XFR:
O zis că nu trebe' musai dus la extrem...
Asta așteptam, să sesizeze cineva Posted Image

#7
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014

View Postthe_updater986, on 15 aprilie 2014 - 23:42, said:

Au existat anumite lucruri pe care voiam sa le fac acum 3-4 ani si chiar imi doream cu adevarat. Citisem o carte interesanta (Secretul - Rhonda Byrne) care spunea ca daca iti concentrezi energia mentala pe anumite chestii, dorintele se materializeaza. Am stat si mi-am dorit lucrurile respective pentru vreo luna, doua,pana m-am plictisit. Am ajuns prin anumite conjuncturi sa mi se indeplineasca mai multe dorinte. Daca stii cum sa faci mutarile, viata poate fi doar un joc. (exista anumite secrete care tin de ocultism si esoterism dar oricum functioneaza si la scara superficiala ).

Poti asemana totul cu un joc de sah, la inceput tu esti pe o tabla de sah, iar viata e jucatorul si tu pionul, dar usor usor, poti controla tu miscarile jucatorului, pana la urma jucatorul joaca in functie de piese, el depinde de piese.

View PostXFR, on 15 aprilie 2014 - 23:42, said:

Eu aș vrea să mă însor.

Ca tot vorbeam de extreme, ai vrea, dar nu neaparat ca o sa si pui in practica. Posted Image

#8
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014
Ar fi 2 variante.

Mă însor când o să-mi fac o moșie la țară.

Ori când îmi voi cumpara o casa în Panama.

Ambele cazuri includ o soție.

Edited by XFR, 15 April 2014 - 23:53.


#9
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014

View PostXFR, on 15 aprilie 2014 - 23:53, said:

Ar fi 2 variante.

Mă însor când o să-mi fac o moșie la țară.

Ori când îmi voi cumpara o casa în Panama.

Ambele cazuri includ o soție.

Sau mai era varianta cand te trezesti dintr-o betie si dimineata ai parte de o durere de cap dubla.

#10
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010

View PostZxcvbndx, on 15 aprilie 2014 - 23:47, said:

Poti asemana totul cu un joc de sah, la inceput tu esti pe o tabla de sah, iar viata e jucatorul si tu pionul, dar usor usor, poti controla tu miscarile jucatorului, pana la urma jucatorul joaca in functie de piese, el depinde de piese.
Partial adevarat. Din tot ce am citit eu pe tema asta reiese faptul ca viata ta depinde doar de tine. Sincer sa fiu, eu nu sunt convins de asta desi as vrea sa fiu. Poate inca nu am experienta vietii necesara.
Oricum, oamenii de succes sunt oamenii care stiu ce vreau de la viata. Nu conteaza cat de inteligent esti, cat de cult sau cat de norocos. Importanta e determinarea. Poate se face misto de cocalarii cu bani, dar eu ii apreciez ca au stiut ce au vrut de la viata. Dintre oamenii boemi, idealisti, nu o sa se realizeze prea multi pentru ca niciodata nu vor sti ce vor cu adevarat de la viata.

Edited by the_updater986, 16 April 2014 - 00:00.


#11
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

View PostZxcvbndx, on 15 aprilie 2014 - 23:56, said:


Sau mai era varianta cand te trezesti dintr-o betie si dimineata ai parte de o durere de cap dubla.

Avantaj eu, nu beau alcool.

#12
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014

View Postthe_updater986, on 15 aprilie 2014 - 23:59, said:

Partial adevarat. Din tot ce am citit eu pe tema asta reiese faptul ca viata ta depinde doar de tine. Sincer sa fiu, eu nu sunt convins de asta desi as vrea sa fiu. Poate inca nu am experienta vietii necesara.
Oricum, oamenii de succes sunt oamenii care stiu ce vreau de la viata. Nu conteaza cat de inteligent esti, cat de cult sau cat de norocos. Importanta e determinarea. Poate se face misto de cocalarii cu bani, dar eu ii apreciez ca au stiut ce au vrut de la viata. Dintre oamenii boemi, idealisti, nu o sa se realizeze prea multi pentru ca niciodata nu vor sti ce vor cu adevarat de la viata.

Referitor la ceea ce ai spus cum ca nu ai crede ca viata ta depinde doar de tine.. chiar daca esti tentat sa crezi ca n-ar fi asa doar din cauza ca in viata se ivesc fel si fel de persoane/ lucruri, intervine norocul/ghinionul, gandeste-te ca toate acestea se intampla pentru ca tu vrei sa se intample, tu esti cel care controleaza toate acestea, n-ar intra in viata ta persoane noi daca nu le-ai lasa sa fie parte din tine, daca nu le-ai accepta prietenia si asa mai departe, lucruri noi nu s-ar intampla daca tu ai sta pe loc, nu ai mai face nimic ca sa nu se iveasca si acest lucru, iar norocul si ghinionul sunt in functie de acele persoane si lucruri care apar in viata ta si cum am spus mai sus, ele din cauza ta sunt prezente si ajung sa faca parte din tine, deci intr-o oarecare masura, viata ta esti tu, tu esti ce sadesti.

View PostXFR, on 16 aprilie 2014 - 00:00, said:


Avantaj eu, nu beau alcool.

E bine ca nu lasi garda jos.

#13
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
As vrea sa stau pe o plaja, intr-o cabanuta, macar 2 saptamani, si sa dorm cat vreau eu de mult. Fara telefoane, interneturi, si alte porcarii. Doar sa dorm si cand ma trezesc sa aud valurile marii cum se "sparg", sa ma arda soarele in asa fel incat sa simt ca "ard in flacari", sa privesc apusul cocotat pe undeva, meditand in liniste...ohhh...




Stimate Loto 6/49, va rog...

#14
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014

View PostBusiness_style, on 16 aprilie 2014 - 00:28, said:

As vrea sa stau pe o plaja, intr-o cabanuta, macar 2 saptamani, si sa dorm cat vreau eu de mult. Fara telefoane, interneturi, si alte porcarii. Doar sa dorm si cand ma trezesc sa aud valurile marii cum se "sparg", sa ma arda soarele in asa fel incat sa simt ca "ard in flacari", sa privesc apusul cocotat pe undeva, meditand in liniste...ohhh...




Stimate Loto 6/49, va rog...

Acea cabana poate fi impletita cu niste fulgi de-o sclipire si de un alb nemaivazute, o cana mare cu ceva cald care sa nu se mai termine si nici sa nu se mai raceasca si o carte buna..

#15
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
As vrea sa ma fac dictator si sa am propriul meu portavion.

#16
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Sa plec in america la un colegiu de actorie(sau alta tara,dar preferabil America.).. Posted Image Posted Image

#17
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012

View PostRobert13x, on 16 aprilie 2014 - 01:43, said:

Sa plec in america la un colegiu de actorie(sau alta tara,dar preferabil America.).. Posted Image Posted Image
Te astept  cu drag Posted Image .

#18
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostRobert13x, on 16 aprilie 2014 - 01:43, said:

Sa plec in america la un colegiu de actorie(sau alta tara,dar preferabil America.).. Posted Image Posted Image
Traiesti intr-o tara plina de actori. Traiesti intr-o tara condusa de actori. Traiesti intr-o tara unde ti se vinde zilnic actorie pe paine...Si tu vrei sa pleci in America?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate