Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Imprimanta HP LaserJet P2055DN

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 17.06.2011
Salutare,

Doresc sa imi cumpar modelul acesta de imprimanta si am cateva nelamuriri

-Am vazut ca pe cartusul imprimantei au un cip. Cipul se poate reseta in vreun fel? Sau e genul de cip care iti zice doar cat mai ai din cartus dar nu te opreste din printat niciodata?
-De unde pot cumpara toner pentru a pentru cartusul imprimantei? Si cat costa? (Doresc ca refilul sa il fac eu)
-Cat de durabile sunt cartusele (Pot face anual rost de 3-4 cartuse goale care nu au fost incarcate niciodata oare se pot incarca macar de 2-3 ori fiecare?)
-Cat e de fiabila imprimanta (am gasit imprimanta la pretul de 330 ron sh).

#2
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007

 Qwerty69, on 15 aprilie 2014 - 18:02, said:

Salutare,

Doresc sa imi cumpar modelul acesta de imprimanta si am cateva nelamuriri

-Am vazut ca pe cartusul imprimantei au un cip. Cipul se poate reseta in vreun fel? Sau e genul de cip care iti zice doar cat mai ai din cartus dar nu te opreste din printat niciodata?
-De unde pot cumpara toner pentru a pentru cartusul imprimantei? Si cat costa? (Doresc ca refilul sa il fac eu)
-Cat de durabile sunt cartusele (Pot face anual rost de 3-4 cartuse goale care nu au fost incarcate niciodata oare se pot incarca macar de 2-3 ori fiecare?)
-Cat e de fiabila imprimanta (am gasit imprimanta la pretul de 330 ron sh).

Salut!
Imprimanta este una destul de buna avand o viteza foarte buna de printare. Chipul de pe cartus este doar de verificare si nu va trebuie schimbat ca la alte modele mai noi gen samsung sau xerox unde odata ce contorul de pe chip  ajunge la 0 iti blocheaza printarea chiar daca mai are toner.
Tonerul se poate cumpara de la diferite firme (eu iti recomand sa cumperi de la mival.ro) iar numarul mediu de reincarcari pentru acest cartus este de 3.
Eu iti recomand cu mare caldura sa reincarci la firme specializate pentru ca operatiunea de refilare nu este una simpla. Daca te incumeti sa faci refilarea singur iti dau cateva indicii:
-se poate folosi toner refill hp 1010 uninet (cam 140g pentru o refilare);
-cartusul trebuie desfacut si curatat cu atentie;  NU se face gaura si se toarna toner.

P.S. O reincarcare la un centru te va costa cam 45 ron si te scapa de foarte multe batai de cap.

#3
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 17.06.2011
O sa am destule cartuse pe care sa ma antrenez deci nu va fi vreo problema...
Nu cred ca gasesc ceva mai bun in banii astia

Edited by Qwerty69, 15 April 2014 - 21:27.


#4
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Cartusele compatibile se vand foarte ieftin, aproape ca nu mai merita sa faci reumplere avand in vedere ca un cartus de mare capacitate costa doar atat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate