Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Contract inchiriere microbuz 3.5 t

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
rakul

rakul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 14.07.2009
Am intrebat un flacau care are microbuz propriu de Marfa si are contract cu praktikerul . Cara ce-si cumpara omul (scaune , usi , lustre , bideuri etc ) . L-am intrebat cum a procedat , daca s-a realizat vreo licitatie sau altceva ?!@?! nu mi-a raspuns (Doamne ... s-a speriat a crezut ca-i fur painea de la gura Posted Image) , intreb ca fapt divers pt. ca eu caut sa fac ceva sa lucrez la mine caci cu patronii si firmele din ziua de azi mai mult te imbolnavesti )  . Mai sunt unii tot asa care inchiriaza microbuzele proprii pe la diferite firme . Cum se procedeaza? stiti ceva? . Avand in vedere ca bursa transporturilor e in cap si nu-ti ramane mai nimic , ma bate gandul sa-mi achizitionez un sprinter si sa fac un contract cu o societate  .(fie vorba ca e Marfa , sau transport persoane , duc muncitori spre exemplu ).
Nu mai pot cu astia care vor pe 1200 ron sa fii si sofer , secretara , gradinar , mecanic , salahor , lingau , femeie de serviciu etc
Exclus licitatii publice cu statul (primarii , consilii judetene etc ) pt. ca nu am mii de euro de dat spaga pt. un traseu .

P.S. pt. ce vreau eu sa fac ce-mi trebuie ? SRL ? PF ? AF?@!#!  ca nu ma pricep.

Edited by rakul, 15 April 2014 - 16:40.


#2
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014
Cat ai scris postul asta, scriai un mail la diverse firme.

Ramai la stadiul de sofer pentru altii, nu e de tine piata de business.

#3
rakul

rakul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 14.07.2009

 XFR, on 15 aprilie 2014 - 16:39, said:

Cat ai scris postul asta, scriai un mail la diverse firme.

Ramai la stadiul de sofer pentru altii, nu e de tine piata de business.
Iti multumesc pt. postare . Dar ti-as fi mult mai recunoscator daca ai raspunde la subiect si nu prin priviri aruncate de sus cand tu dai cu fruntea-n buric .

Edited by rakul, 15 April 2014 - 16:42.


#4
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

 rakul, on 15 aprilie 2014 - 16:41, said:

Dar ti-as fi mult mai recunoscator daca ai raspunde la subiect si nu prin priviri aruncate de sus cand tu dai cu fruntea-n buric .


De jos vezi realitatea, înțelegi?

Nu ai cum sa reușești intr-un business daca ceri informații pe un forum sau lui x.
Regula numarul 1, daca nu stii cu ce se mananca, nu te apuci.
Regula numarul 2, nu te apuci de transporturi dacă nu  ai un capital generos. Transporturile sunt un domeniu diferit.

#5
rakul

rakul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 14.07.2009
Ok am inteles , sunt incompetent .
Iti cer mult daca te rog sa nu-mi mai postezi OFF TOPIC ?

Edited by rakul, 15 April 2014 - 16:51.


#6
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Cel mai bine vorbesti cu fiecare firma in parte, deoarece fiecare are propriile conditii de acceptare (sau nu). La Praktiker, de exemplu, mai sunt si baietii care stau in fata si te ajuta cu transportul (cu masina proprie) contra unei sume de bani, dar trebuie sa iti faci loc printre ei ca sunt destul de protectori cu zona lor.

#7
rakul

rakul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 14.07.2009

 G1q, on 16 aprilie 2014 - 10:52, said:

Cel mai bine vorbesti cu fiecare firma in parte, deoarece fiecare are propriile conditii de acceptare (sau nu). La Praktiker, de exemplu, mai sunt si baietii care stau in fata si te ajuta cu transportul (cu masina proprie) contra unei sume de bani, dar trebuie sa iti faci loc printre ei ca sunt destul de protectori cu zona lor.
Merci frumos pt. raspuns .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate