Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Laptop 2200 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Vreau sa achizitionez un laptop de la emag sau pcgarage. Criteriile ar fi urmatoarele:
1. Sa fie Dell sau HP
2. Sa aiba placa video dedicata
3. Sa aiba placa de retea gigabit (10/100/1000)
4. Sa aiba USB 3

As vrea sa fie aproximativ 2000 lei, maxim 2200. Va fi folosit mai mult pentru filme (va fi conectat la tv lcd prin hdmi), internet, muzica, office si poate rar un joculet gen Dota 2.
Am inteles ca i5 in cazul laptopurilor este un i3 cu turbo, deci nu ar fi mare diferenta. Am uitat sa precizez ca vreau procesor intel.
Ce imi recomandati?

#2
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Varianta ieftina:
http://www.pcgarage....1gb-linux-grey/

La 2200 lei ai si varianta cu i5 + coolerpad cadou:
http://www.pcgarage....-2gb-linux-gri/

Tot la 220 lei gasesti si varianta cu i3 Haswell, generatie mai noua, mai prietenos cu bateria, daca te intereseaza o autonomie mai ok:
http://www.pcgarage....radeon-hd-4600/

Nu ti-am recomandat in special HP ca asa ai cerut, dar cam acestea reprezinta alegerile cele mai ok, cu ecran mat si constructie chiar foarte ok avand in vedere pretul platit.
Performanta este suficient pentru trebuie de zi cu zi, chiar si pentru jocuri de ultima generatie, cu Dota 2 nu va avea nicio probleme niciunul din laptorui.

Edited by georgik12, 15 April 2014 - 16:00.


#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
De la HP doar Probook e ok, evita seriile Compaq si Pavilion, sunt sub orice critica.

#4
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Pe alea doua le-am ochit si eu. Deci ar fi alegeri bune. Sunt curios daca sunt facute bine, daca au probleme cu supraincalzirea. Stiu ca primesc si cooling pad dar as vrea sa nu se incinga grav.
Bateria stiu ca e slaba la hp-urile astea dar nu e atat de important pentru mine.

#5
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@georgik12: si care l-ai alege tu? Pe cel cu hasswell?

#6
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Daca autonomia nu primeaza, atunci as merge pe varianta cu i5, pentru procesorul mai ok si coolerpad`ul cadou. :)

#7
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostLensFlare, on 15 aprilie 2014 - 16:03, said:

De la HP doar Probook e ok, evita seriile Compaq si Pavilion, sunt sub orice critica.


+1 la Probook. un laptop ok doar ca moare bateria dupa 2 ani.... nu stiu daca e universal valabil ....

#8
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Pai cred ca la orice laptop se intampla asta, mai ales daca ii faci multe cicluri de incarcare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate