Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Partitie disparuta Windows 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
scoabaa

scoabaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.04.2014
Am reinstalat windowsul © si am salvat toate datele importante pe (E) acum cand intru in partitia E nu vad unicul folder in care aveam toate fisierele (81GB) cu toate ca imi arata cei 81 de GB folositi  dar cand dau search sa caut muzica, pozele, folderele acestea imi sunt gasite si pot fi accesate, tin sa mentionez ca nu este hidden acel folder si am dat si show files si nimic. Ideea e ca in loc de numele folderului AsusBackup imi apare %RecycleBin. Imi bat capul de 3 ore cu chestia asta. Am facut si printuri in speranta ca ma poate ajuta cineva.

Attached Files



#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Checkdisk.

#3
scoabaa

scoabaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.04.2014
adica? tin sa mentionez ca hardul este nou, are o zi.

Edited by scoabaa, 11 April 2014 - 22:44.


#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
adica ai nevoie sa faci un checkdisk,cu o zi sau nu.Este posibil sa ai o eroare logica(fisierele sunt acolo dar nu au "header").

#5
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 xeleron, on 11 aprilie 2014 - 22:47, said:

adica ai nevoie sa faci un checkdisk,cu o zi sau nu.Este posibil sa ai o eroare logica(fisierele sunt acolo dar nu au "header").
Vezi ,de aia e bun xp sau 7!!!!Posted Image

Edited by whitewizard, 11 April 2014 - 22:50.


#6
scoabaa

scoabaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.04.2014
intru in run dau chkdsk E: imi apare casuta neagra 1 secunda si dispare, nici nu apuc sa citesc ce scrie, este incredibil, abia ce am instalat windowsul si deja am probleme Posted Image

Edited by scoabaa, 11 April 2014 - 22:54.


#7
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

 whitewizard, on 11 aprilie 2014 - 22:49, said:

Vezi ,de aia e bun xp sau 7!!!!
ai inceput....chestii d-astea am patiti si pe xp sau 7
Windowsul e macar original? daca da vezi ca ai suportul de la microsoft si tot felul de utilitare din windows...

Ai gresit cumva la instalare .. din cate inteleg nu ai facut o instalare completa ci ai pastrat fisiere nu?

#8
scoabaa

scoabaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.04.2014
Nu e original dar pot sa ii bag un key original ca am de la facultate, nu vad cum puteam sa gresesc cand am instalat windowsul, instalarea a fost completa, am formatat c si am pus windows. ideeea e ca nu stiu sigur daca fisierele au fost acolo  la inceput sau au disparut, stiu ca eu le-am copiat din alt calculator pe partitie si am verificat dupa care am luat hardul si l-am pus pe laptop.

 xeleron, on 11 aprilie 2014 - 22:47, said:

adica ai nevoie sa faci un checkdisk,cu o zi sau nu.Este posibil sa ai o eroare logica(fisierele sunt acolo dar nu au "header").

Nu a gasit nici o eroare cu chkdisk. cu toate ca windowsul mi-a dat o eroare mai devreme si m-a pus sa il restartez ca sa o rezolve

Edited by scoabaa, 11 April 2014 - 23:02.


#9
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
trebuie licenta

#10
scoabaa

scoabaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.04.2014
am licenta, e activat.

#11
florin011

florin011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 30.08.2013
Nici un admin nu ruleaza la ora asta, nu? Posted Image Se vorbeste de chestiuni piratate pe un forum de respectat, zic eu. Si ca o informatie, vrei calitate prospera si de durata iei licenta. Vrei ceva moca pentru 'ceva timp' piratezi. Moca = slabut. Simplu ca dracu'! Sau, cum zicea un colocatar, treci pe batranul XP/7 pana isi revin astia de la Microsoft cu 8-ul. Posted Image

#12
scoabaa

scoabaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.04.2014
vrei sa iti spun a 4a oara ca am licenta si e activat windowsul? l-am descarcat de pe net dar am bagat licenta mea care o am gratuit de la facultate(licenta pe 2 ani). oricum am rezolvat problema, fisierele mele erau in folderul $recycle.bin am intrat in folder option si am debifat casuta in care nu aveam voie sa intru in fisierele windowsului si le-am copiat de acolo in partitie. ideeea e ca inca nu imi dau seama cum si de ce au ajuns acolo.

nu mi-am permis sa il descarc pe cel original pentru ca astia de la microsoft au un soft de download care merge ingrozitor si am zis ca am sa il iau de pe net si am sa ii bag licenta mea, asta ca sa te lamuresc, oricum sincer cred ca nici 15% din utilizatorii acestui forum respectabil nu isi achizitioneaza licente decat daca windowsul vine instalat pe calculator direct.

Edited by scoabaa, 12 April 2014 - 02:16.


#13
fanibu

fanibu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.07.2007

 scoabaa, on 11 aprilie 2014 - 22:21, said:

Am reinstalat windowsul © si am salvat toate datele importante pe (E) acum cand intru in partitia E nu vad unicul folder in care aveam toate fisierele (81GB) cu toate ca imi arata cei 81 de GB folositi  dar cand dau search sa caut muzica, pozele, folderele acestea imi sunt gasite si pot fi accesate, tin sa mentionez ca nu este hidden acel folder si am dat si show files si nimic. Ideea e ca in loc de numele folderului AsusBackup imi apare %RecycleBin. Imi bat capul de 3 ore cu chestia asta. Am facut si printuri in speranta ca ma poate ajuta cineva.
http://gratuitro.blo...rtabil-151.html

#14
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

 scoabaa, on 12 aprilie 2014 - 02:19, said:

vrei sa iti spun a 4a oara ca am licenta si e activat windowsul? l-am descarcat de pe net dar am bagat licenta mea care o am gratuit de la facultate(licenta pe 2 ani). oricum am rezolvat problema, fisierele mele erau in folderul $recycle.bin am intrat in folder option si am debifat casuta in care nu aveam voie sa intru in fisierele windowsului si le-am copiat de acolo in partitie. ideeea e ca inca nu imi dau seama cum si de ce au ajuns acolo.

nu mi-am permis sa il descarc pe cel original pentru ca astia de la microsoft au un soft de download care merge ingrozitor si am zis ca am sa il iau de pe net si am sa ii bag licenta mea, asta ca sa te lamuresc, oricum sincer cred ca nici 15% din utilizatorii acestui forum respectabil nu isi achizitioneaza licente decat daca windowsul vine instalat pe calculator direct.

Ca facpt divers,disparea casuta CMD fiindca executarea comenzii checkdisk neceista drepturi administrative.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate