Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Windows 8 Black Screen dupa Update Nvidia

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Dupa ultimele update-uri de la nVidia se pare ca numai vrea sa dea semnal la monitor de nici o culoare.
Vroiam sa ma ajute si pe mine cineva cu ceva raspunsuri pentru remedierea acestei probleme.
Am inteles ca se poate conecta la un alt monitor si "unistall" la ultimele update-uri de la nVidia dar problema este ca momentan nu am la ce sa-l conectez

Ce ma sfatuiti sa fac ?

Edited by DragomirFlorin, 08 April 2014 - 20:27.


#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
Si eu am patit asta cu placile video (quadro 4000) . Intra in safe mode, sterge driverele si downloadeaza unele mai vechi. Ce ai downloadat tu probabil au fost BETA , ca in cazul meu. Faza e ca eu am stat toata noaptea sa vad ce are si ma speriasem ca am stricat placile video Posted Image

Edited by Andreysc7, 08 April 2014 - 20:36.


#3
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Niște porcării update-urile de la nVidia, lansează și versiuni finale cu probleme - nu doar beta. O dată am pățit-o cu niște freez-uri de sistem când intra în sleep mode, altă dată mi-a colorat ecranul în niște culori de am zis că s-a dus monitorul. Scapă de driverele noi și pune-le pe cele vechi.

#4
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Este vorba de laptop-ul unui coleg care abea l-a achizitionat in urma cu o saptamana, nu se pricepe deloc si s-a speriat groaznic, a zis ca nu ii mai merge. Intr-un final alta solutie decat cea sa conectez laptopul la un monitor si sa dezinstalez ultimele drivere de la nVidia nu este, sau in cel mai bun caz ii pun Windows 7...

Edited by DragomirFlorin, 09 April 2014 - 01:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate