Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Aplicatii Windows Phone - Cereri

- - - - -
  • Please log in to reply
474 replies to this topic

#37
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Chiar dacă telefonul are led, WP8(.1) nu știe să le folosească. Am led de notificări pe HTC 8X. Merge doar să-mi arate când e bateria suub 10% și când încarcă (+dacă e full). Atât. Prost gândit să nu bage funcția doar pt că Nokia nu are led-uri.

#38
sebaorgo

sebaorgo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.09.2013
salutare, as vrea si eu o aplicatie buna de reminder, imi trebuie si functii de genul :
repeta in fiecare luna para intre data x-y

am incercat cateva dar se pare ca nu gasesc decat functii care permit doar o zii si repetare lunara sau samptamanala etc

#39
iuliu01

iuliu01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.10.2012
Stie cineva de unde as putea descarca WhatsApp pentru un 625 , ca observ ca din market nu se mai poate downloada ?

#40
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Nu se poate. WhatsApp a fost scos pentru "reparatii" si va fi reintrodus. Nu se stie cand

#41
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Tapatalk în schimb s-a actualizat și arată grozav.

#42
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Un e-reader ok știe careva ? Am încercat Tucan, dar nu-mi deschide vreo 2-3 mobi-uri care merg lejer pe PC sau Kindle.

#43
netcity

netcity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 11.03.2005
Am mai pus intrebarea aceasta pe aria de Lumia 1020 si din pacate acolo nu am primit raspuns.

Foloseste cineva o aplicatie de tip Walking mate ? M-ar interesa una care sa aiba widget pe home screen sau screen saver (sau cum s-o fi numind), unul care sa imi ceara inaltimea si greutatea iar la o anumita miscare ritmica sa inregistreze pasii. Nu as dori una care sa se bazeze pe GPS, deoarece merg si cu masina, si nici o aplicatie care trebuie activata sau oprita toata ziua dupa caz.
Voi folositi o astfel de aplicatie si sunteti multumiti ?

Pentru biking eu folosesc Navicomputer . Iti poti incarca orice harta la orice nivel de zoom si o poti folosi off-line . Log-ul este in format gpx, format suportat de toate celelalte (edmondo, strava, etc) , inclusiv de banalul Maps de la Google, daca introduci fisierul aici: http://www.gpsvisualizer.com .

As fi foarte interesat de o aplicatie buna si pentru numarat pasii, cu tot ce implica aceasta; numar de pasi, viteza medie, max si min, calorii consumate, notificari la atingerea targetului, etc.

#44
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postnetcity, on 01 iunie 2014 - 11:37, said:

Am mai pus intrebarea aceasta pe aria de Lumia 1020 si din pacate acolo nu am primit raspuns.

Foloseste cineva o aplicatie de tip Walking mate ? M-ar interesa una care sa aiba widget pe home screen sau screen saver (sau cum s-o fi numind), unul care sa imi ceara inaltimea si greutatea iar la o anumita miscare ritmica sa inregistreze pasii. Nu as dori una care sa se bazeze pe GPS, deoarece merg si cu masina, si nici o aplicatie care trebuie activata sau oprita toata ziua dupa caz.
Voi folositi o astfel de aplicatie si sunteti multumiti ?

Pentru biking eu folosesc Navicomputer . Iti poti incarca orice harta la orice nivel de zoom si o poti folosi off-line . Log-ul este in format gpx, format suportat de toate celelalte (edmondo, strava, etc) , inclusiv de banalul Maps de la Google, daca introduci fisierul aici: http://www.gpsvisualizer.com .

As fi foarte interesat de o aplicatie buna si pentru numarat pasii, cu tot ce implica aceasta; numar de pasi, viteza medie, max si min, calorii consumate, notificari la atingerea targetului, etc.

Nu am folosit altceva decât aplicații pe bază de GPS. Runtastic Pro (cumpărată) și Endomondo. Faza mișto e că cel puțin Runtasic Pro merge doar pe GPS fără să fie nevoie de date active (mobile sau WiFi). Înregistrează bine ruta (nu excelent ce-i drept). Am trestat-o pentru activități începând cu mersul normal până la bicicletă. Și da, normal că acceptă introducerea valorilor personale: masă corporală, înălțime, sex, grăsime corporală. Runtastic numără pașii dar e nevoie de un gadget suplimentar cuplat prin BT. Ceva de genul brățara Fitbit. Fitbit se poate sincroniza cu Runtastic. La fel și Myfitnesspal (măsurare calorii ingerate).

Lumia 630 are serzori pt pedometru. Așa am înțeles în ultimele știri. Nu știu dacă și Lumia-ul tău.

Edited by Ouroboros, 01 June 2014 - 12:05.


#45
sebaorgo

sebaorgo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.09.2013
salutare, alta cerere ar fii : un player de muzica care permite sa sterg automat piesele pe care le ascult sau sa le scot dintr-un playlist (am mp3-uri pe tel si vreau un player care sa fie un fel de radio sa nu ascult aceeasi muzica de mai mutle ori, din pacate playerul nativ nu permite redarea tuturor pieselor pe rand cand sunt de la artisti diferiti)

#46
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postsebaorgo, on 03 iunie 2014 - 07:59, said:

salutare, alta cerere ar fii : un player de muzica care permite sa sterg automat piesele pe care le ascult sau sa le scot dintr-un playlist (am mp3-uri pe tel si vreau un player care sa fie un fel de radio sa nu ascult aceeasi muzica de mai mutle ori, din pacate playerul nativ nu permite redarea tuturor pieselor pe rand cand sunt de la artisti diferiti)

Nu prea înțeleg cererea ta sincer.

#47
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Ce PDF viewer folositi care sa permita descarcarea in memoria telefonului? PDF Viewer de la Microsoft nu are optiunea asta după ce deschide un fișier. Intreb pt ca de cand cu Files (managerul de fișiere) e mai confortabil să salvezi ceea ce ai descarci de pe OneDrive sau mail și apoi să accesezi din Files. Cu documentele office și pozele se poate descarca și salva. Cu muzica și pdf-urile nu.

#48
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Si eu am aceeasi problema cu pdf-urile, am primit un email cu un pdf si nu am putut sa salvez pdf-ul in telefon, si cu muzica e aceeasi treaba?
Adica  nu te intreaba unde vrei sa salvezi?

Ai incercat sa primesti prin Bluetooth o melodie sa vezi ce se intampla, adica daca te intreaba unde vrei sa o salvezi ..?
Eu nu am pe nimeni sa fac un test in jur cu telefon.


Am intrat pe un site si am descarcat un fisier de muzica ..si mi-a salvat=o direct la download, deci merge sa o gasesti in files !!!
dsar cu fisierele pdf nu am reusit!!!

Ar trebuii sa fie si o optiune de a descrca fisierul pe langa celelante optiuni din poza ?
Poate daca o trimiti prin email tot pe adresa ta si din email sa o salvezi daca merge !!!

Attached Files


Edited by cypryan1, 04 June 2014 - 20:03.


#49
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
Cred ca am reusit eu cu Metro file manager pe wp8.0 cu un pdf cautat in one drive si in loc sa dau deschidere am dat direct Metro file manager si apoi shared.
Si apoi il pot gasi off line in telefon in documente- shared. Am dezactivat wi fi si merge

#50
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Interesul era sa fie cat mai simplu ..adica cu explorerul files!!

#51
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
http://www.windowsph...90-00237de2db9e dar pare ca nu functioneaza cu wp8...

#52
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
Merge pe wp 8.0 pe lumia 625
Astept oficial 8.1

#53
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014

View Postslai, on 04 iunie 2014 - 20:06, said:

http://www.windowsph...90-00237de2db9e dar pare ca nu functioneaza cu wp8...

Pai asta e ceea ce am eu pe telefon si functioneaza, adica imi citeste pdf-urile .

#54
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Din OneDrive, Box sau Cloud6 for Dropbox nu am reușit să fac să descarce muzică și pdf in memoria telefonului ca sa le accesez mai tarziu cu Files. Doar poze și documente Office.

Muzica primita prin BT o muta direct in Music din memoria interna si ii face si un dosar corespunzator artistului. Tot acolo se salveaza si Podcasturile.

Edited by Ouroboros, 04 June 2014 - 20:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate