Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Aplicatii Windows Phone - Cereri

- - - - -
  • Please log in to reply
474 replies to this topic

#19
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Un blacklist free va rog. Pt apeluri fara ID (numar ascuns). Daca are implementat si pt SMS-uri, cu atat mai bine.

#20
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Ai in setari Filtru apel+SMS

#21
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2014
Exista vre-o aplicatie care sa avertizeze prin luminarea ledului daca am apel pierdut sau mesaj? Aveam la fostul telefon 6303 luminarea la butonul care tine loc de sageti .

#22
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Nu exista.

#23
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Nu. Funcția asta s-a pierdut pe WP8. WP7 o avea. Sper să o readucă pe 8.1 sau mai încolo. E utilă pentru telefoanele fără Glance, oricum mai economică.

#24
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Un calendar dar sa il pot sincroniza si pe WP, Android si PC?
Nu am reusit sa planific un eveniment pe un device si sa apara pe toate.
Pe cel implicit din wp cu toate ca am si hotmail, gmail si facebook nu apar toate modificarile si pe Android sau invers.

#25
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008
Exista vreo setare sau aplicatie in WP care sa faca sa blingane ceva pe ecran sau la un buton care sa imi semnalizeze ca am un apel ratat?

Sau care sa imi pastreze un screensaver pe ecran chiar si in standby? Asa, am ecranul inchis trebuind mereu sa deschid din buton, apoi sa glisez ecrane...

Este vorba de un Lumia 520 daca asta conteaza.

Edited by BlueKing-69, 21 May 2014 - 08:07.


#26
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Eu am Samsung Ativ cu WP8. Eu pot sa setez ce apare pe ecran din settings> lock screen. La notificari am posibilitatea sa aleg un app pt care sa apara informatii detaliate si pe scurt pentru inca 5.

#27
RunOrHead

RunOrHead

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.05.2014
Salut. Stateam si ma gandeam ca la android ai tot felul de aplicatii pentru "imbunatatirea" os-ul, la windows phone avem asa ceva ? Daca da, ce aplicatii de genu mi-ati recomanda sa-mi faca viata mai usoara in utilizarea os-ul sau pentru imbunatatirea lui . Multam.

#28
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Nu mai deschide topic pentru fiecare întrebare.

Topic Lumia 625: http://forum.softped...2#entry15208609
Windows Phone 8.1: http://forum.softped...1/page__st__720

Îmbunătăţire ca şi performanţă sau interfaţă? Pentru varianta a doua, in comparaţie cu Android stă slab la capitolul ăsta însă de mişcat se mişcă bine şi fără tweak-uri.

Edited by driftking91, 21 May 2014 - 09:46.


#29
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 07.08.2011
WP manageriaza altfel resursele decat Android, nu ai nevoie de aplicatii care sa-ti elibereze ramul iar launchere sa-l personalizezi nu poti pune.Lasa-l asa cum e, e mult mai fluid ca un android si nu are nevoie de aplicatii pentru asta. Daca ai rabdare vine luna viitoare 8.1 si acolo mai apar niste lucruri interesante.
Pe WP ai un avantaj daca ai Lumia, update-urile sunt mai dese si destul de bune.

#30
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013

View PostBlueKing-69, on 21 mai 2014 - 08:06, said:

Exista vreo setare sau aplicatie in WP care sa faca sa blingane ceva pe ecran sau la un buton care sa imi semnalizeze ca am un apel ratat?

Sau care sa imi pastreze un screensaver pe ecran chiar si in standby? Asa, am ecranul inchis trebuind mereu sa deschid din buton, apoi sa glisez ecrane...

Este vorba de un Lumia 520 daca asta conteaza.

Cauta glance pe la setari si seteaza sa-ti apara apelurile pierdute pe ecran chiar si cand este in stand by.

#31
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
520-ul nu are glance. Singurele modalitati de afisare a notificarilor pentru el sunt lockscreen-ul (pentru 5 aplicării), live tile-urile si notification center-ul (doar pentru 8.1). Nici una din ele nu poate totusi functiona fără aprinderea ecranului.

#32
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008

View Postsorin83, on 21 mai 2014 - 15:11, said:

   Nici una din ele nu poate totusi functiona fără aprinderea ecranului.
Multumesc pentru raspuns!

Aiurea rau cu ecranul ala stins / negru. Sa fi vazut pe el un ceas ceva si sa existe ceva care sa iti atraga atentia asupra unei chestii ratate (apel ratat, mesaj primit...).
Plus ca trebuie sa apesi butonul ala lateral pentru deschidere, ceea ce nu este chiar la indemana daca il ai bagat intr-o husa.

La unele aspecte evoluam, insa se trec cu vederea mici detalii a caror lipsa / disfunctionaliatte deranjeaza.

Edited by BlueKing-69, 21 May 2014 - 20:50.


#33
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Dar ce alte telefoane actuale au sistemul asta de notificări? (mai puțin cele Nokia mai scumpe decât 520)

#34
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013

View PostBlueKing-69, on 21 mai 2014 - 20:49, said:

Multumesc pentru raspuns!

Aiurea rau cu ecranul ala stins / negru. Sa fi vazut pe el un ceas ceva si sa existe ceva care sa iti atraga atentia asupra unei chestii ratate (apel ratat, mesaj primit...).
Plus ca trebuie sa apesi butonul ala lateral pentru deschidere, ceea ce nu este chiar la indemana daca il ai bagat intr-o husa.

La unele aspecte evoluam, insa se trec cu vederea mici detalii a caror lipsa / disfunctionaliatte deranjeaza.

Poti activa double tap to wake.. Ciocanesti de doua ori ecranul si vei vedea notificarile, cred ca double tap este disponibil la lumia 520

#35
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008

View Postatanu, on 21 mai 2014 - 21:34, said:

Dar ce alte telefoane actuale au sistemul asta de notificări? (mai puțin cele Nokia mai scumpe decât 520)
Pai nu stiu, eu ma raportez la un Symbian (Nokia C7) pe care il consider foarte user friendly.
Si imi inchipuiam ca voi vedea o evolutie fata de un sistem de operare care exista pe un telefon vechi de 4 ani (telefonul... ca Symbianul ala nu stiu de cand o fi).

Sunt nemultumit de exemplu si de sistemul de navigatie de pe 520, cel standard de pe C7 ofera chestii mai ok, operarea era mult mai intuitiva...

In fine, asta e, oricum, 520-ul meu este un telefon in casa, de rezerva sau back-up, nu am urmarit sa il cumpar anume, l-am luat gratis la o reinnoire de abonament. Dar - cum ziceam - aveam alte asteptari de la aceste sisteme (care au si evolutii, puncte pozitive, trebuie sa recunosc). Problema este cu unele detalii.  :)

#36
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Și eu sunt obișnuit de la BlackBerry doar să arunc o privire și să văd dacă pâlpâie led-ul ăla roșu.
Fiindcă Nokia nu are led-uri de astea, mă gândesc că ar fi utilă o aplicație care să bipăie odată la 30s, 1min etc dacă ai notificări (pe una sau mai multe aplicații).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate