Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

facebook messenger WP8 push notifications

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Gotul

Gotul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 28.04.2004
Buna ziua,

Nu reusesc sa-i dau de capat: am instalat aplicatia facebook messenger (cea facuta de Facebook) pe un telefon Lumia 525, dar nu primesc deloc notificari, nici vizuale, nici audio (desi am selectat la notificari tot ce trebuie). De ce?

Eventual, imi puteti recomanda o alternativa de aplicatie? Vad ca sunt mai multe in Store care pretind sa fie ...

Multumesc !

Edited by Gotul, 03 April 2014 - 23:39.


#2
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Foloseste-te de facilitatile din WP8 si utilizeaza aplicatia nativa de fb chat. Nu ai nevoie neaparat de aplicatia messenger de fb din store. Adauga-ti contul de fb pe telefon, mergi in sectiunea de mesaje din telefon si la setari da-i enable facebook chat. Asta e tot. ;)

[ http://sonyarouje.files.wordpress.com/2013/04/wp_ss_20130419_0004.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Pentru a primi notificarile push in facebook messenger dezactiveaza chat-ul integrat in wp. Daca nu merge nici asa e un conflict cu skype si trebuie dezinstalat si la reinstalare trebuie sa te loghezi cu contul microsoft nu cu cel pe care-l aveai inainte.

Edited by sorin83, 04 April 2014 - 00:51.


#4
Gotul

Gotul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 28.04.2004

 sorin83, on 04 aprilie 2014 - 00:50, said:

Pentru a primi notificarile push in facebook messenger dezactiveaza chat-ul integrat in wp. Daca nu merge nici asa e un conflict cu skype si trebuie dezinstalat si la reinstalare trebuie sa te loghezi cu contul microsoft nu cu cel pe care-l aveai inainte.

multumesc, am sa incerc, are sens ce zici, caci am toate 3 variantele: integrat, in aplicatie, si skype

#5
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Eu m-am lovit de problema asta si dupa ce m-am autentificat pe skype cu contul de Microsoft au inceput sa functioneze notificarile atat pentru chat-ul integrat cat si pentru facebook messenger.

#6
maTTee

maTTee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.09.2009
am si eu o problema cu aplicatia facebook pentru windows phone 8 , am 2, 3 prieteni care nu ii vad pe chat sau cand vreau sa dau check nu ii gasesc deloc ce se poate face ? din internet explorer sau de pe pc ii vad online ii vad la prieteni...multumesc

#7
csl89

csl89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 22.07.2009
Am si eu o problema cu cb, app lor, nu ma lasa sa pun statusuri... Cand dau sa incarce da eroare ca nu poate incarca dar daca postez o poza merge... Cum postez poza cu status nu mai merge si nici status simplu.... Stiti dc?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate