Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Digi Storage

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
3815 replies to this topic

#2377
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015
Asta spuneam și eu: să crescă puțin, foarte puțin sau infim. Cu alte cuvinte, creșterea să tindă către 0. Posted Image

#2378
corsair400r

corsair400r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.08.2014

View Postinternetmax, on 25 iunie 2015 - 10:48, said:

Asta spuneam și eu: să crescă puțin, foarte puțin sau infim. Cu alte cuvinte, creșterea să tindă către 0. Posted Image
sa stii ca nu e posibil asa ceva, sa nu creasca deloc. eu asa plati 50 ron pe 2tb la ei. nimeni nu o sa iti dea stocare la 1 leu :) trebuie sa plateasca oameni, infrastructura, servere, harduri....etc sunt si costuri

#2379
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Nu mai vorbiti prosti la RDS rar s-a vazut sa creasca preturile mai degraba sa scada. Oricum preturile care sunt acuma la DS sunt ok raportat la ce ofera.

#2380
corsair400r

corsair400r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.08.2014
corect, pretul este cel corect, dar cum am zis nu ar strica sa aibe si un pachet de 2TB. Vitezele de upload si download sunt foarte bune. si cum zicea another user curand o sa apara si alte functii: office , video player, chromecast, music player . deci se misca destul de bine la un pret corect. eu zic ca 50 ron pt 2TB e chiar ieftin si la un pret corect.

#2381
akbar

akbar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 13.09.2005
Au făcut-o și pe asta!
http://www.digi24.ro...rsoane juridice

#2382
another_user

another_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 10.04.2014

View Postakbar, on 26 iunie 2015 - 09:46, said:

Au făcut-o și pe asta!
http://www.digi24.ro...rsoane juridice

da, tocmai s-a lansat oficial si aceasta componenta. In plus, ne-am schimbat si site-ul de prezentare digistorage.rcs-rds.ro .

#2383
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
RCS & RDS lanseaza Digi Storage pentru clientii persoane juridice

Incepand de astazi, 24 iunie, RCS & RDS le ofera clientilor persoane juridice, posibilitatea de a beneficia de avantajele serviciului Digi Storage, unul dintre cele mai accesibile si rapide solutii de stocare, partajare si organizare a datelor in cloud. Digi Storage este disponibil la preturi cuprinse intre 4 RON si 40 RON/luna (TVA inclusa) si poate fi contractat doar de catre abonatii Digi Net.

Clientii companiei pot opta pentru un spatiu de stocare de 50 GB pentru doar 4 RON/luna (TVA inclusa), pentru 100 GB tariful este de 8 RON/luna (TVA inclusa), pentru 150 GB costul se ridica la 12 RON/luna (TVA inclusa), pentru 300 GB pot contracta serviciul contra sumei de 20 RON/luna (TVA inclusa), iar pentru 1 TB trebuie sa plateasca 40 RON/luna (TVA inclusa). In plus, clientii pot solicita mai multe conturi pentru angajatii lor, activarea acestora costand doar 1,5 RON/luna per utilizator pentru mai putin de 10 utilizatori si 1 RON/luna per utilizator pentru mai mult de 10.
Pentru a se putea inregistra ca utilizatori Digi Storage, clientii RCS & RDS pot obtine datele de acces prin ContulmeuDigi. Interfata web Digi Storage reprezinta punctul de acces in contul de stocare de unde clientii pot descarca aplicatia Digi Storage pentru PC. Pentru dispozitivele mobile cu sistem de operare Android, iOS si Windows Phone aplicatia se poate descarca gratuit din store-urile Google, Apple si Microsoft.

Clientii companiei beneficiaza de superviteze de download si upload, dar si de o retea performanta de internet, care asigura transferul rapid al datelor cu viteze de pana la 1 Gbps, la cele mai accesibile preturi.

Mai multe detalii despre Digi Storage se gasesc pe site-ul Digi Storage.

sursa: Digi24

#2384
corsair400r

corsair400r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.08.2014
vad ca sunt multe pe rol in urmatoarea perioada. sper ca de la anul sa mai mariti si capacitatea de stocare :), stiu, v-am innebunit

#2385
akbar

akbar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 13.09.2005

View Postanother_user, on 26 iunie 2015 - 09:47, said:


da, tocmai s-a lansat oficial si aceasta componenta. In plus, ne-am schimbat si site-ul de prezentare digistorage.rcs-rds.ro .


Am văzut :)

Ar fi drăguț ca meniul de sus să rămână acolo, bătut în cuie. Că dacă faci scroll prin pagină, gata!, l-ai pierdut. Dar nu e foarte important. E mai „eye-catchy”noul site :)
Mai sunt bulinele alea informative și textul aferent care par că ar duce undeva (par click-abile) dar nu.

#2386
corsair400r

corsair400r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.08.2014
site-ul este chiar reusit si intuitiv, ce sa mai vb. arata chiar bine.

oricum, digi storage beneficiaza de cea mai tare echipa. tot ce scriem pe forum ei implementeaza, chiar si eu recunosc ca i-am zapacit cu capacitatea de stocare, au scos 1TB, cu siguranta va fi si mai mult, nici nu se pune problema.

sunt foarte dedicati si totul apare destul de repede ca si implementare.

Haideti sa ii si mai felicitam pt munca depusa, nu este o munca deloc usoara !!!!! Bravo baieti !!!!

#2387
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
[ http://digistorage.rcs-rds.ro/assets/img/cloud_loading.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2388
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
A aparut si pe site-ul companiei comunicatul de presa: http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=414

#2389
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Eu as vrea si la FL 300 sa ofere spatiu gratuit.

Edited by VladutzU2013, 26 June 2015 - 12:34.


#2390
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Noul site arata super si cu ocazia asta trecem in istorie primul site RDS responsive care se poate accesa decent de pe un device mobil, da e greu de crezut dar asa e.

Poate dati o fuga si la echipa ce se ocupa de Digicare si puneti pe picioare si acel serviciu.

In rest felicitari echipei Digistorage.

LE. S-a produs minunea.

Edited by danielavram, 26 June 2015 - 12:42.


#2391
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Nu e mai ieftina solutia de la Microsoft; Office 365 + 1TB stocare la 29 lei pe luna?

Attached Files


Edited by sirius208, 26 June 2015 - 13:58.


#2392
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Ba da ar merge si cea de la OneDrive
Dar trebe sa iei office in pachet obligatoriu.

Eu momentan folosesc google drive merge foarte bine.

#2393
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014

View PostVladutzU2013, on 26 iunie 2015 - 14:08, said:

Ba da ar merge si cea de la OneDrive
Dar trebe sa iei office in pachet obligatoriu.
Inseamna ca n-am inteles eu cum trebuie; in cei 300 lei pe an sau 29 lei pe luna nu intra si Office 365 Personal si cei 1TB stocare?!
L.E
Eu am cateva sute de GB imprastiate pe la mai multi operatori; Dropbox, OneDrive, Box, Mega, Adrive, GoogleDrive/Photos, Amazon etc. In principal folosesc Dropbox pt documente si Onedrive pentru foto. Pentru siguranta Dropboxul nu-l mai am si pe dispozitivele mobile.

Edited by sirius208, 26 June 2015 - 14:38.


#2394
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@sirius208 e vorba de vladutzTM ... pentru el faptul ca primesti office+1TB inseamna mai mult fata de 1TB la acelas pret...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate