Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Aplicatii vreme

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
http://www.wpcentral...-apps-windows-8   Parerile votantilor zic ca cea mai buna aplicatie este bing.Datorita faptului ca merg adeseori la munte pentru drumetii  imi trebuia o aplicatie cat mai precisa.Dupa cum stiti probabil la Vf.Omu exista o statie meteo si am luat-o ca reper pentru a gasi aplicatia potrivita .Spre surprinderea mea marea majoritate a aplicatiilor testate nu gasesc statia de la Vf.Omu si nici alte statii meteo de la noi din tara deci ..............(nu contest corectitudinea datelor din celelalte aplicatii dar atata timp cat tu nu gasesti statiile meteo dintr-o tara/regiune......).Singura aplicatie care am gasit-o este Weather http://www.windowsph...ae-00237de2db9e .Asa ca daca mai stiti alte aplicatii complete sunt binevenite spre stiinta tuturor.

Edited by L_aurentiu, 15 March 2014 - 23:28.


#2
optical

optical

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 31.01.2007
eu folosesc WeatherFlow.  Este destul de customizabila, si se  poate seta ca lockscreen precum si ca LiveTile. Costa 2USD dar eu zic ca merita.
http://www.windowsph...73-160c1635bbfa

#3
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Eu folosesc geamul.

Jokes aside, Accuweather e destul de decent.

#4
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
bing

#5
namespace

namespace

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 14.12.2013

View PostSempiternal, on 15 martie 2014 - 23:33, said:

Eu folosesc geamul.

Simpatic. Geamul știe și dacă va ploua mâine?

#6
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006

View PostL_aurentiu, on 15 martie 2014 - 23:16, said:

http://www.wpcentral...-apps-windows-8   Parerile votantilor zic ca cea mai buna aplicatie este bing.Datorita faptului ca merg adeseori la munte pentru drumetii  imi trebuia o aplicatie cat mai precisa.Dupa cum stiti probabil la Vf.Omu exista o statie meteo si am luat-o ca reper pentru a gasi aplicatia potrivita .Spre surprinderea mea marea majoritate a aplicatiilor testate nu gasesc statia de la Vf.Omu si nici alte statii meteo de la noi din tara deci ..............(nu contest corectitudinea datelor din celelalte aplicatii dar atata timp cat tu nu gasesti statiile meteo dintr-o tara/regiune......).Singura aplicatie care am gasit-o este Weather http://www.windowsph...ae-00237de2db9e .Asa ca daca mai stiti alte aplicatii complete sunt binevenite spre stiinta tuturor.

http://romanian.wund...RO/VF._Omu.html poti sa intri pe site-ul asta, cred ca au si site pentru mobil. Nu stiu daca ai neaparata nevoie de aplicatie dedicata.

#7
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View Postnamespace, on 16 martie 2014 - 00:05, said:


Simpatic. Geamul știe și dacă va ploua mâine?
Nu, dar stie cu siguranta daca va ploua azi.

Oricum la cate gafe am vazut pe la TV cu vremea... e mult mai folositor geamul.
Exemplu: Prognoza 25 Grade insorit - Realitate 10 Grade cu o ploaie groaznica.

#8
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Ce e "geamul"? Aplicatie?

#9
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
vremea.meteoromania.ro, din browser, de pe speed dial.

#10
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010

View Posttzaq93, on 17 octombrie 2014 - 10:35, said:

Ce e "geamul"? Aplicatie?


Geamul = fereastra:))

#11
dudna

dudna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.10.2014
Eu folosesc Appy Weather: http://www.windowsph...df-bf03c7904476
Varianta full e pe bani, dar a meritat din plin.
Interfața e curată, doar cu informațiile esențiale, predicții sub formă de fraze, gen "azi va fi mai cald ca ieri, dar o să ningă" (în engleză, binențeles, aplicația nu are limba română).
Live tile-ul e bine conceput, cu toate informațiile de care am nevoie, așa că rar e nevoie să deschid efectiv aplicația.
Include toast notifications cu alerte de schimbări de vreme, gen "75% șanse de ploaie peste o oră" (din nou, doar în engleză)
Și, poate cel mai important, predicțiile sunt bune. Mi-am instalat tot felul de aplicații de vreme și majoritatea dau total fail la predicții. În cazul lui Appy Weather a fost foarte ok până acum și o am de 2-3 luni.

#12
Jibraill

Jibraill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 16.06.2010
Saptamana trecuta cand a nins in bucuresti, eram la serviciu. Afara era viscol si la 9 colegi le arata ca e doar inorat in bucuresti ( desi trecusera 3 ore de cand ningea) si mie la yahoo weather imi spunea ca o sa ninga in 2 ore :) . Erau toate gamele de telefoane wp, android , ios si mai multe aplicatii de vreme. Acestea oricum au scop orientativ ca daca te bazezi 100% pe ele...

#13
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
De 2 zile Meteo to go(eu am prins-o gratis , acum vad ca e 3,5 euro) nu merge zice ca momentan vremea e indisponibila.Mai foloseste cineva aceasta aplicatie si daca da aveti si voi probleme sau tine de telefon.

#14
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Eu am instalat acum câteva zile Vodafone Meteo.

Edited by cornel14, 13 March 2015 - 17:14.


#15
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Weather to go  e free azi. Cea mai buna o am de  2 ani si merge impecabil.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate