Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

L.P.F. a anunțat cine va transmite meciurile din Liga 1: "E vorba de Look TV și Transilvania Live!". Numai aici toate detaliile despre drepturile TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5436 replies to this topic

#55
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
miroase a faliment....:P

#56
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013
Si nimeni nu o sa plateasca pentru Liga 1...Posted Image Cred eu ca dupa maxim un an, Liga 1 va ajunge din nou in curtea celor de la RCS&RDS !

#57
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
Stai tu linisti si asteapta sa o vezi din nou in curtea celor de la RCS&RDS ca o sa astepti mult si bine.

#58
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 17.02.2012
Eu pana acum nu am mai auzit asa ceva!!!!  Deci cablistii sunt rugati sa trimita oferte pt a prelua posturile. E haioasa rau treaba. Pai eu stiu ca in orice afacere ofertantul face pretul si modul in care doreste sa ofere produsul nu cel care cumpara. Apoi au loc negocieri.E exact ca si cand carefour ar trimite instiintari clientilor cam cat ar dori sa ofere pt produsele lor -)))))) incredibil!!!

#59
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
totusi   e bine ca aceste 2 posturi tv   or sa fie pe toate retelele cel putin teoretic!macar sunt deschisi la negocieri cu operatorii de catv si dth.  nu trebuie sa te mai abonezi la n operatori ca sa vezi toate meciurile cum era in trecut!(mare greseala).acum ce o fi vom vedea!

#60
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 17.02.2012
Eu cred ca 100% va fi un esec.Fara rds ca platitor liga 1 va fi in colaps.

#61
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
RDS asta zici ca-i dumnezeu pe pamant...asa ceva.

#62
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Cel mai probabil vor cere o taxa pe abonat si inclus in pachetul de baza. daca se va intampla asa vor urma scumpiri.

#63
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 17.02.2012
Cablistii nu au dorit sa plateasca pt pro tv si antene si voi credeti ca vor da pe look tv -)))). Rds daca are jumatate din clientii de pe piata ar trebui sa dea cam 17 milioane pe an minim.

Pai daca au 60% din piata, cu mult peste romtelecom si upc impreuna normal ca nimic nu se poate face fara ei.

#64
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
acum nici nu poate sa dea  gratis! nimic nu e gratis mai ales meciurile de fotbal!eu unul ma abonez!

View Postcalin7mihai, on 02 aprilie 2014 - 15:09, said:

Cablistii nu au dorit sa plateasca pt pro tv si antene si voi credeti ca vor da pe look tv -)))). Rds daca are jumatate din clientii de pe piata ar trebui sa dea cam 17 milioane pe an minim.

Pai daca au 60% din piata, cu mult peste romtelecom si upc impreuna normal ca nimic nu se poate face fara ei.

numai ca antena si pro tv-ul nu difuzeaza liga 1 timp de cinci ani!vezi e o mare diferenta!

#65
mariusjapu

mariusjapu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 28.02.2010
cred ca vor plati o taxa per abonat sunt foarte multe firme mici in romania,in afara rcs si t-mobile.sunt sigur ca vor vedea toti romanii meciurile din liga 1 din sezonul urmator

Edited by mariusjapu, 02 April 2014 - 15:14.


#66
semacadj2003

semacadj2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 06.02.2011
Si eu ma abonez, sunt satul sa vad meciurile pe net. Totul e sa fie un pret rezonabil. Chestia misto e ca la Orange TV cele 2 posturi sunt transmise deja HD.

#67
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 17.02.2012
Bine daca ma gandesc bine ei dadeau cam 25 milioane pe an doar pe deepturi +  chrleltuielile cu transmisia care sunt  si ele destul de mari. Asa daca ar cotiza cu 15 si tot ar fi o afacere de 10 milioane, insa nu mai au drepturi exclusive.

#68
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
digisport si dolcesport sa se concentreze pe campionatele externe,ucl,europa league!oricum scutesc o gramada de bani din moment ce nu mai dau liga 1!

#69
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Eu cred ca s-a intamplat firescul, iar acum ramane de vazut daca vor avea succes sau nu. Si eu cred ca ma voi abona.

#70
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Toata chestia e sa nu se faca pachet separat, pentru ca in cazul asta nu isi scoate Liga banii in veci. Daca vor fi incluse cele doua Look si Live in pachetele de baza, nu neaparat cele mai ieftine, se poate merge si pe un pachet intermediar, sunt sanse mai mari ca firma Intel / Sky Broadcasting sa isi scoata banii investiti si sa poata, la rândul lor, sa isi onoreze platile catre LPF.

#71
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
hai sa fim seriosi   pana la urma fotbalul nu incepe si se termina cu digisport sau dolcesport   (sunt abonat si la digi si la dolce datorita fotbalului )  !castigi drepturi le mai si pierzi!

#72
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005
daca romtelecom si rcs-rds sunt intelesi (si cum UPC nu sta deloc pe roze) si nu vor ceda... nu vor intra in grila la niciun operator... sa-l vad eu pe iorgulescu ce va face cand la 1 iulie look tv si translivania live nu vor fi la niciun operator si nimeni nu le va vedea... problema mare pt LPF...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate