Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

L.P.F. a anunțat cine va transmite meciurile din Liga 1: "E vorba de Look TV și Transilvania Live!". Numai aici toate detaliile despre drepturile TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5436 replies to this topic

#37
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
RIP Liga 1.

#38
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
1. Look TV se va rebrăndui în Look TV. :))
2. Și canalele Digi Sport se pot vedea pe net, ca și cele Dolce Sport, doar cu plata unui abonament de internet. La orice operator.

#39
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View PostNFS01, on 17 martie 2014 - 15:08, said:

Asa ceva in sistem pay tv a incercat telesport prin 2006 daca nu ma insel dupa care vazand ca nu merge au vandut aproape toate partidele.
Deci drepturile tv vor sta in acest sistem maxim un sezon dupa care le vom vedea la dolce+digi+orange.
Ma indoiesc ca se vor abona mai mult de 1mil.

gresesti mult de tot prietene!horatiu nicolau nici nu a vrut sa dea meciurile pe canalul sau telesport!el a preluat drepturile tv ca sa le vanda pe bani mai multi!telesportul putea sa aiba abonati multi de tot daca vroia!

#40
stefanmad

stefanmad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.10.2008
Si cat o sa coste cele doua programe?

#41
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Cât nu face...!Posted Image  Stai să vedem cum se termină toată odiseea asta, eu încă nu sunt convins că se va vedea Liga I (doar) pe cele două canale...

#42
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Mai bine mă duc pe stadion la meciurile Stelei decât să plătesc suplimentar pentru alte meciuri pe care nu le urmaresc.

Apropo, poate cei de la Intel Sky vor avea "inspiraţia" să schimbe mare parte din angajati pentru că unii dintre cei actuali scriu "rromi" fără un al doilea "r" şi o dau în compuneri de cuvinte. Posted Image

#43
ntu

ntu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 15.10.2013
Nu înțeleg de ce au făcut acesta investiție prosteasca in a cumpara televiziunile Look tv?
Puteau sa își creeze singuri propriile televiziuni care intrau 100 % la toți operatori de cablu.
Dar poate au cumpărat studiouri si aparatura Look tv si aici sar rezuma investiția
Cât despre numele la programe Look tv ar putea sa schimbe acest nume.

#44
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Stati putin, ca toti ne aruncam cu gura gen "nu cumparam, mai bine mergem pe stadion" si "liga 1 in faliment". Sa asteptam intai sa vedem ce preturi cer nebunii astia pentru a le avea canalele in grile.

Daca vor cere un pret normal, de bun simt, de genul 2-3 lei, cu siguranta majoritatea vor da, parerea mea. Sper totusi sa nu puna un pret nesimtit, pentru ca nu-i vad bine, iar dupa un an sau chiar dupa turul sezonului, optiunile se vor revinde catre alte televiziuni.

#45
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Nu are cun sa fie 2 lei,nu au cum sa scoata vani investiti.

#46
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Oricare ar fi pretul nu cred ca as plati. Ma pot lipsi si de acel meci sau il pot urmari de pe stadion sau pe vreun stream.

Edited by WShow13, 18 March 2014 - 08:46.


#47
mariusjapu

mariusjapu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 28.02.2010
1 euro per abonat eu zic cai rezonabil.daca vor avea 3 mil de abonati deja isi acopera investitia...

#48
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Pai 3 mil e jumatate din totalul abonatilor,e imposibil sa plateasca atatia.

#49
ntu

ntu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 15.10.2013
Daca ar fi 1 euro pe luna adică 4,5 lei din banii astia ar trebui ca o parte sa revină distribuitorului sa zicem 15 % + 24 TVA la stat ei mai ramân cu 2,745 lei ( 50 cenți )


#50
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009
Din partea mea pot să ceară ce preț vor ei de la 1 eurocent (sau 0,01 ron) și până la 100 -1000 de euro, de la mine oricum nu au să primească nimic mai ales că echipa mea de suflet (F.C.Bihor) nu se afla în liga 1, asa că nu am ce să văd în acest campionat ca să merite să plătesc ceva pentru el !

#51
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Cred ca sunt total neorientati daca vor considera ca romanul nostru va scoate inca 5-6 ron pe luna ca sa vada meciurile de toata jena din Liga I.

Cel putin eu nu as face greseala asta.

#52
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Aceasta idee e buna dar nu merge la noi. drepturile nu au fost vandute canalele look vor fi ale ligi. oricum dupa maxim un sezon le vedem sigur la digi .

#53
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Sursa este/a fost din acelasi trust cu cele doua canale TV.
http://citynews.ro/s...re-cu-intel-sky

Posturile Look TV şi Transilvania Live au încheiat un memorandum de întelegere cu Intel Sky Broadcast Ltd. privind difuzarea în direct a meciurilor de fotbal din campionatul Liga 1 şi Cupa Ligii
Radiodifuzorii TRANSILVANIA LOOK S.A. (deţinător al licenţei pentru postul TV „Look TV”) şi NCN STUDIO TV S.A. (deţinător al licenţei pentru postul TV „Transilvania Live”) au semnat un Memorandum of Understanding cu Intel Sky Broadcast Ltd., compania care a semnat în data de 4 martie 2014 Contractul de cesiune de drepturi mass-media, prin care Intel Sky Broadcast Ltd. a achiziţionat de la Liga Profesionsită de Fotbal drepturile comerciale de mass-media privind meciurile de fotbal din cadrul Campionatului Liga 1 pentru perioada 2014-2019 şi din cadrul Cupei Ligii pentru perioada 2015-2019.

#54
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Posturile Look TV şi Transilvania Live au încheiat un memorandum de întelegere cu Intel Sky Broadcast Ltd. privind difuzarea în direct a meciurilor de fotbal din campionatul Liga 1 şi Cupa Ligii.



Radiodifuzorii TRANSILVANIA LOOK S.A. (deţinător al licenţei pentru postul TV „Look TV”) şi NCN STUDIO TV S.A. (deţinător al licenţei pentru postul TV „Transilvania Live”) au semnat un Memorandum of Understanding cu Intel Sky Broadcast Ltd., compania care a semnat în data de 4 martie 2014 Contractul de cesiune de drepturi mass-media, prin care Intel Sky Broadcast Ltd. a achiziţionat de la Liga Profesionsită de Fotbal drepturile comerciale de mass-media privind meciurile de fotbal din cadrul Campionatului Liga 1 pentru perioada 2014-2019 şi din cadrul Cupei Ligii pentru perioada 2015-2019.

Potrivit memorandumului de înţelegere semnat, Intel Sky Broadcast Ltd. va dobândi dreptul de proprietate asupra TRANSILVANIA LOOK S.A. şi NCN STUDIO TV S.A., iar cei doi radiodifuzori vor primi drepturile aferente difuzării în direct, înregistrări, rezumate, on-line și mobile, a meciurilor de fotbal din Campionatul Liga 1 şi Cupa Ligii.
Totodată, TRANSILVANIA LOOK S.A. şi NCN STUDIO TV S.A. sunt împuternicite să iniţieze negocieri cu distribuitorii de servicii de programe audiovizuale (indiferent de tipul de reţele folosite: cablu sau acces prin satelit) cu privire la condiţiile în care se va efectua în viitor retransmisia posturilor Look TV şi Transilvania Live, care au inițiat demersurile pentru renunțarea la regimul must carry începând cu data de 01 iulie 2014 şi vor solicita tarife pentru retransmisie din partea distribuitorilor, prin aplicarea prevederilor art. 15 din Decizia C.N.A. nr. 72/2012.
În acest context, TRANSILVANIA LOOK S.A. şi NCN STUDIO TV S.A. solicită tuturor distribuitorilor de servicii de programe audiovizuale interesaţi să retransmită contra cost posturile Look TV şi Transilvania Live, să trimită până la data de 10 aprilie 2014, oferta lor indicativă cu privire la condiţiile tehnice şi financiare pe care le au în vedere pentru derularea noilor contracte de retransmisie, urmând ca aceştia sa fie contactaţi ulterior pentru discuţii şi negocieri suplimentare.
Sursa: http://citynews.ro/s...re-cu-intel-sky

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate