Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

L.P.F. a anunțat cine va transmite meciurile din Liga 1: "E vorba de Look TV și Transilvania Live!". Numai aici toate detaliile despre drepturile TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5436 replies to this topic

#1423
filiew

filiew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.03.2008
cum se face ca brusc acest campionat de cand se transmite pe look a devenit de kkt? can era pe digi nu era al fel? ca doar realizatorul era acelasi? sau merg vorba cu strugurii acrii?
Si inca ceva, nu-i inteleg pe oamenii care injura campionatul acum cand nu mai este pe digi dar merg sa caute stream-uri pe net pentru a se uita, cum vine asta :)))))

#1424
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011

View Postvidmaker, on 22 iulie 2014 - 10:38, said:

Asta ai inteles tu din tot ce s-a scris pe aici? La asa transmisiuni asa telespectatori.
Sa iti rezum desenat. De fapt schitat ca daca sunt prea multe culori in desen e greu din nou de inteles.
1. Unii ar da cei 10-13 lei macar pentru 4-5 meciuri pe sezon si asta mai mult pt simpatia pt o echipa sau alta decat pt calitate. Dar, vezi tu, altii pe care-i pupati voi in ..., nu vor, ca ei vor bani de la toti nu doar de la aia care sunt dispusi sa plateasca. Deci nu putem "sa niste lei" nici daca vrem.
2. Tot aia care ar plati va deseneaza ca exista o imensa diferenta intre a fi dispus sa plateasca si a fi disperat sa plateasca. Adica nu va pleca nimeni de la rds pt hachitele look ca nu este nimeni imbecil sa renunte la UCL, UEL, Primera etc. Prefer sa vad competitii transmise impecabil pe tv si transmisii execrabile pe net decat invers.
3. Cat era la RDS liga 1 era transmisa intr-un standard de calitate infinit peste jegul transmis de look. De la calitatea imaginii si sunetului, nr de camere etc. pana la comentatori si statistica.
Deci, da, ai dreptate, cand era la rds era bine, acum e un jeg  si singurul motiv al microbistilor de a se uita este simpatia pentru o echipa sau alta. Si, culmea, ar si plati pentru asta. Dar cei de la look se pricep la afaceri exact cum se pricep si la televiziune, adica cu vreo 2 de ani in urma.
Să-ţi explic puţin cum stă treaba.
1. Eu sunt abonat RDS, iar dacă urmăreai postările mele, ţi-ai fi dat seama ce părere am despre Liga1.
2. Nu mi-aş schimba operatorul pentru Liga 1. Pentru că sunt pasionat de baschet, handal, volei, tenis, etc. Transmisiuni oferite de către cei de la Digi Sport.
3. Tocmai pe acest lucru mizează cei de la UPC. Pe fanatismul suporterilor din România, dispuşi să achite şi 13 lei/lună. Dacă le voi ieşi mişcarea, rămâne de văzut.
Iar ca o concluzie, mi se părea normal următorul lucru. Postul ce deţine drepturile să fie recepţionat de către o majoritatea a celor ce deţin abonamente tv. Lucru ce nu se întâmplă. Dar trăim în capitalism, unde-i lapte şi miere...

View Postfiliew, on 22 iulie 2014 - 15:25, said:

cum se face ca brusc acest campionat de cand se transmite pe look a devenit de kkt? can era pe digi nu era al fel? ca doar realizatorul era acelasi? sau merg vorba cu strugurii acrii?
Si inca ceva, nu-i inteleg pe oamenii care injura campionatul acum cand nu mai este pe digi dar merg sa caute stream-uri pe net pentru a se uita, cum vine asta Posted Image))))
Te poate lămuri @vidmaker.

#1425
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013

View Postfiliew, on 22 iulie 2014 - 15:25, said:

cum se face ca brusc acest campionat de cand se transmite pe look a devenit de kkt?
Cine a zis asta? Arata-mi un utilizator care era microbist al Ligii 1 si brusc a ajuns s-o urasca.

View Postfiliew, on 22 iulie 2014 - 15:25, said:

can era pe digi nu era al fel? ca doar realizatorul era acelasi? sau merg vorba cu strugurii acrii?
Ba da.

Quote

Si inca ceva, nu-i inteleg pe oamenii care injura campionatul acum cand nu mai este pe digi dar merg sa caute stream-uri pe net pentru a se uita, cum vine asta Posted Image
Pai vine asa - 10 Lei/luna e prea mult pentru calitatea oferita. Tu ai plati 10 Lei pentru un covrig? Dar daca ti-l ofera cineva gratis?

#1426
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View PostTurboHamster, on 22 iulie 2014 - 15:38, said:


Pai vine asa - 10 Lei/luna e prea mult pentru calitatea oferita. Tu ai plati 10 Lei pentru un covrig? Dar daca ti-l ofera cineva gratis?
Nu era 13 lei??? 3 lei la toată lumea + 10 lei cine vrea extraopțiunea Look tv!

View Postfiliew, on 22 iulie 2014 - 15:25, said:


Si inca ceva, nu-i inteleg pe oamenii care injura campionatul
Nu GENERALIZA,corect era "unii", sau "o parte din" sau cum vrei tu să formulezi

#1427
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

View Postfiliew, on 22 iulie 2014 - 15:25, said:

cum se face ca brusc acest campionat de cand se transmite pe look a devenit de kkt? can era pe digi nu era al fel? ca doar realizatorul era acelasi? sau merg vorba cu strugurii acrii?
Si inca ceva, nu-i inteleg pe oamenii care injura campionatul acum cand nu mai este pe digi dar merg sa caute stream-uri pe net pentru a se uita, cum vine asta Posted Image))))

ma vericule...ti'as explica eu, da' nu stiu cum s'o fac...ca sa ma'ntelegi matale mai bine...Posted Image  da sa'ncerc, totusi....
treaba cu fotbalul de "kkt"(te'am citat) pe care'l injura oamenii dar se'nghesuie pe net sa'l vada, vine cam la fel cu...muierea....scuze, esti insurat? doar astfel ai putea intelege...
deci..desi muierea'i a ta de ani de zile, ai 2-3 plozi cu ea, face aceeasi mancare(buna, rea dar o face), a'nceput sa mai faca cute, riduri pe ici...pe colo...dar oricate amante ai avea, muierea'i a ta! din cand in cand o mai scoti in parc, la o vafa; mai iesi la o nunta, cumetrie cu ea...nu mai e ca la 20 de ani, dar e a ta! o iubesti pt ca...e scris in "fisa p®ostului', capisci?;)
asa'i si cu saracia asta a noastra de fotbal...e jalnic pe zi ce trece, plin de scandal si "noroi" cat cuprinde...dar e fotbalul nostru! :)

#1428
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postfiliew, on 22 iulie 2014 - 15:25, said:

cum se face ca brusc acest campionat de cand se transmite pe look a devenit de kkt? can era pe digi nu era al fel? ca doar realizatorul era acelasi?
Despre ce vrei sa vorbesti? Despre fotbalul din Liga I sau despre emisiunea Fanatik. Ca nu e acelqsi lucru. Nu cred ca emisiunea susnumita a avut fani care acum il injura pe Horica.

Sau poate vrei sa discutam despre calitatea programelor (ca intreg, nu doar orele cand sunt meciuri) care transmit aceasta competitie, programe pe care se cer niste sume nesimtite...
Sau poate vrei sa vorbim despre felul de a se atribui aceste meciuri...
Sau poate am inteles eu gresit si vroiai sa spui ca cei, care pana mai ieri nu dadeau doi bani pe fotbalul din Liga I, acum se mandresc ca au in grila programe premium...

#1429
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

View Postgeronimo72, on 22 iulie 2014 - 16:00, said:

ma vericule...ti'as explica eu, da' nu stiu cum s'o fac...ca sa ma'ntelegi matale mai bine...Posted Image  da sa'ncerc, totusi....
treaba cu fotbalul de "kkt"(te'am citat) pe care'l injura oamenii dar se'nghesuie pe net sa'l vada, vine cam la fel cu...muierea....scuze, esti insurat? doar astfel ai putea intelege...
deci..desi muierea'i a ta de ani de zile, ai 2-3 plozi cu ea, face aceeasi mancare(buna, rea dar o face), a'nceput sa mai faca cute, riduri pe ici...pe colo...dar oricate amante ai avea, muierea'i a ta! din cand in cand o mai scoti in parc, la o vafa; mai iesi la o nunta, cumetrie cu ea...nu mai e ca la 20 de ani, dar e a ta! o iubesti pt ca...e scris in "fisa p®ostului', capisci?Posted Image
asa'i si cu saracia asta a noastra de fotbal...e jalnic pe zi ce trece, plin de scandal si "noroi" cat cuprinde...dar e fotbalul nostru! Posted Image

...si'am sa continui in aceeasi nota, relatandu'ti o intamplare adevarat: in timpul lui Euro '96(disputat in anglia), gascoigne , proaspat insurat, e intrebat la o conferinta de presa de un "presar" englez daca e adevarat ca si'a trosnit(altoit, batut, invinetit, etc) proaspata sotie...iar el, fabulos, il intreabal: esti insurat? reporterul raspunde afirmativ, la care "gazza" ii replica..."atunci inseamna ca stii despre ce e vorba"...;)
fotbalul nostru  cel hulit si far' de valoare, plin de scandaluri, blaturi si(mai nou) insolvente...este al nostru, frate' ! sigur ca nu se merita(si nu as face) eforturi supraomenesti(gen sa'mi schimb firma de catv) pt el, asa cum am facut dupa femeia iubita cand avea 20 ani(a se traduce cum am facut acum 5 ani, cand am schimbat operatorul), dar de ar fi posibil sa il am in grila...as plati cei 10, 13(deja e cam prea mult!!!) ron...acu', urata, plinuta, casnica si bucatareasa asa si'asa, dar e muierea mea...si de o am in pat...langa mine...;) intelegi tu, nu?Posted Image   ii mai servesc o vafaPosted Image , poci pentru ca s'o refuz? ;)

#1430
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010
cica si "portocalii" sunt aproape sa bata palma(suntem un popor de "palmari" :D  ) cu "maltezii"...http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/veste-buna-pentru-microbisti-dupa-upc-si-ines-inca-un-operator-a-introdus-in-grila-de-programe-look-tv-si-look-plus-430660.html

#1431
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011

View Postgeronimo72, on 22 iulie 2014 - 17:06, said:

cica si "portocalii" sunt aproape sa bata palma(suntem un popor de "palmari" Posted Image  ) cu "maltezii"...http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/veste-buna-pentru-microbisti-dupa-upc-si-ines-inca-un-operator-a-introdus-in-grila-de-programe-look-tv-si-look-plus-430660.html
Credeam că doar PDL se denumeşte ca fiind "portocalii".

#1432
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

View Postboro21, on 22 iulie 2014 - 17:23, said:

Credeam că doar PDL se denumeşte ca fiind "portocalii".

lasa'i bre pe aia(oarba, chioara si cu sluta dupa ei si tot "spectrul politic"! ptiu, drace...ma'mbolnavii de politichie...), astia's si mai abitir "portocalii"...se si numesc asa, nu? :)

#1433
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View Postgeronimo72, on 22 iulie 2014 - 17:27, said:

lasa'i bre pe aia(oarba, chioara si cu sluta dupa ei si tot "spectrul politic"! ptiu, drace...ma'mbolnavii de politichie...), astia's si mai abitir "portocalii"...se si numesc asa, nu? Posted Image

Scrii atat de incalcit si obositor ca nu am rabdare sa citesc. Fii si tu mai scurt si la obiect...

#1434
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

View PostTraznitul, on 22 iulie 2014 - 19:20, said:

Scrii atat de incalcit si obositor ca nu am rabdare sa citesc. Fii si tu mai scurt si la obiect...

citeste si tu ce'i mai scurt si la obiect...
fara suparare...Posted Image

#1435
T@V

T@V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 09.07.2007

View PostVenboteam, on 22 iulie 2014 - 16:31, said:

Sau poate vrei sa discutam despre calitatea programelor (ca intreg, nu doar orele cand sunt meciuri) care transmit aceasta competitie, programe pe care se cer niste sume nesimtite...
Prietene, confratii tai moldoveni de mai la sud, in speta FC Vaslui a avut meciuri programate la 22:00 si la 22:30 de iubitul tau Digi. Nu te-am vazut atunci atat de intrigat de orele de disputare.

View PostVenboteam, on 22 iulie 2014 - 16:31, said:

Sau poate vrei sa vorbim despre felul de a se atribui aceste meciuri...
E adevarat, de data asta nu s-au mai facut investitii in saloane de nunta dupa atribuirea restului de "optiuni" pe care si le-a insusit Digi cu dedicatie speciala de la Nea Mitica.

View PostVenboteam, on 22 iulie 2014 - 16:31, said:

Sau poate am inteles eu gresit si vroiai sa spui ca cei care pana mai ieri nu dadeau doi bani pe fotbalul din Liga I, acum se mandresc ca au in grila programe premium...
Sau poate cei care pina acum se mandreau cu fotbalul lui Mitica, acum subit nu le mai trebuie. Dar cauta stream-uri. Faceti exact ca'n cazul Eurosport. Nu va trebuia neam. Dar cand a intrat si la voi HD-ul in anul de gratie 2014 (in conditiile in care la UPC e de prin 2010), ati descoperit si frumusetea Turului Frantei.

Hai vere, ca ati ramas singurii fara L1. Toata lumea s-a inteles cu unguru Arpad. Numai unguru vostru Zoltan e neinteles de nimeni saracu. El se'ntelegea doar cu Mitica. Si ala saracu se pregateste sa se duca dupa Jiji.

#1436
Alecsgz

Alecsgz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,035
  • Înscris: 14.01.2009
Gata nu mai baga pachetul obligatoriu pentru toti clientii ca sa trebuiasca sa te dezabonezi

Quote

În urma consultărilor cu Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor, pe marginea sesizărilor primite, şi din dorinţa de a veni în întîmpinarea intereselor consumatorilor, pachetul extra fotbal va fi tarifat doar la solicitarea clienţilor", se arată în comunicatul de presă al UPC România.

Da s-au consultatPosted Image

#1437
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Încă un șut în fund pentru ăștia care credeau că pot reinventa roata. A ieșit și de la UPC din pachetul de bază.

#1438
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008

View PostAlecsgz, on 23 iulie 2014 - 12:40, said:

Gata nu mai baga pachetul obligatoriu pentru toti clientii ca sa trebuiasca sa te dezabonezi



Da s-au consultatPosted Image

Cred ca l-au scos din cauza ca-i pastea o amenda sora cu moartea...

#1439
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009

View PostT@V, on 23 iulie 2014 - 11:39, said:

(...)
Citatele au fost din geografie, iar răspunsurile tale din botanică...Posted Image

#1440
T@V

T@V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 09.07.2007
Nu stau acuma sa-ti caut, foloseste talica goagle. Numai asa repede, la o cautare chiar pe acest forum:
http://forum.softped...ui-fc-petrolul/
Care crezi ca va fi scorul la pauza si la final intre Fc Vaslui si Fc Petrolul Ploiesti ?
Data meciului - 30.07.2011
Localitatea Vaslui
Stadion: "Municipal"
ora: 22:00

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate