Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Parcagiu omorat in bataie la Sectia 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
434 replies to this topic

#181
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 13:02, said:

   da ce sa zic ca parcagii astia or fi si ei niste chiki chan care te fac praf daca te dai la ei.  
Nu trebuie sa fie.
Daca persoana "acostata" sa cotizeze pentru "parcare" este o femeie, nu prea o vad luandu-se la cearta / la bataie cu vreunul din asta. Si in zona aceea (bd. Decebal) da, parcheaza si multe femei.

Eu odata cand am parcat acolo s-a si infiintat o fiinta gingasa din asta ca sa ii dau ceva ca imi pazeste masina. I-am zis ca nu este nevoie, mi-o pazesc eu pentru ca nu cobor din masina (trebuia sa astept pe cineva). A disparut pentru ca dupa cateva minute sa apara vreo 4 care sa imi ceara sa parasesc locul daca tot nu  platesc, ca poate vine cineva care sa plateasca si sa astept in strada (deci sa ocup / blochez o banda, asa cum faceau si altii, nu sa parchez in spic).
Wrong!
Prin geamul fumuriu nu estimasera corect cu cine vorbesc: am deschis brusc usa lovindu-l in picior pe cel care statea in dreptul usii, am pus mana pe el; in acest timp roiul se zburatacise craunind speriat, desi ei erau 4 (bine 3, daca exceptam pe cel care se zbatea in mainile mele).
Nu am dat in el, insa au tras speriatura zilei el plus restul cardului, DAR eu sunt eu. Daca era o femeie, sau un barbat mai pirpiriu, mai slab de inger eventual cu vreun copil mic in masina...
Sunt contexte si contexte.

Edited by BlueKing-69, 08 March 2014 - 13:29.


#182
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

View PostBursul, on 08 martie 2014 - 11:54, said:

Nu am semnat nicio petitie si nici nu plang de mila cersetorului. Ma infioreaza ca populatia simpatizeaza politistii care au batut si omorat un cetatean. Nu au fost in legitima aparare. Probabil o sa ma intrebati care cetatean? Atunci eu va intreb: cum a ramas cu toti suntem egali in fata legii?
eu nu sunt egal cu un interlop,parcangiu, combinator de taxi, si alte "meserii onorabile"
un cersetor e altceva, poate e bolnav, batran.
ala de ca se vorbeste aici nu era cersetor, ci extorcator

Edited by Allahu, 08 March 2014 - 13:45.


#183
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011

View PostAllahu, on 08 martie 2014 - 13:44, said:

eu nu sunt egal cu un interlop,parcangiu, combinator de taxi, si alte "meserii onorabile"
La fel cum nici un parcagiu sau combinator de taxi nu e cine stie ce criminal in serie.
Reactia unor colegi de forum la stirea asta (falsa sau nu) e absolut dezgustatoare.

Mai ales ca parcagii astia n-ar exista fara complicitatea politiei. Ironia e maxima.

Edited by catalina1, 08 March 2014 - 13:57.


#184
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postflorincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:03, said:

sigur că nu am dovadă dar am indiciu serios: omul a murit din caza unei lovituri. Deci trebuie anchetă făcută de SRI.

Huh? Daca nu spui ca trebui intrunit si Consiliul Suprem de Apărare a Ţării, n-ai facut nimic, pai ne jucam asa?

#185
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postspider_zero_sapte, on 07 martie 2014 - 21:32, said:

Care-i subiectul acestui topic? Eu sincer nu am înțeles. Vorbim despre un abuz al poliției, despre o revanșă, despre legea talionului?
despre eradicarea gunoaielor

#186
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012

View Postcatalina1, on 08 martie 2014 - 13:55, said:

La fel cum nici un parcagiu sau combinator de taxi nu e cine stie ce criminal in serie.
Reactia unor colegi de forum la stirea asta (falsa sau nu) e absolut dezgustatoare.

Mai ales ca parcagii astia n-ar exista fara complicitatea politiei. Ironia e maxima.

Trebuie sa ne civilizam! Toleranta fata de mizeriile astea este inaceptabila. De ce sa le platim mici taxe de protectie?
Mai bine sa scapam de lepra si gata!

(Cunosc un caz real in Constanta unde un parcagiu a aruncat cu vopsea pe masina unuia care nu a platit; in ideea de a-i intimida si pe altii care nu vor sa plateasca.)

Edited by 667, 08 March 2014 - 14:24.


#187
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
bai astia cu noua dreapta , nu mai incercati sa va faceti si voi un rost in romania ca nu tine. pana sa cred stiri cretinoide si aberanti care par a avea ceva la bibilica eu ma bazez strict pe pe ce am vazut. si am vazut ca merge sa discuti si civilizat. end of story. asa ca incetati cu propaganda.
daca era o femeie platea ce era de platit, anunta apoi politia care militie daca avea ceva cap si daca militienii ar fi si niste agenti seriosi nu niste burtosi care nu pot alerga 1 metru ii prindeau frumos , ii duceau la sectie si spre exemplu nu ii bateau ii tineau vreo cateva zile nemancati. si gata. dar nuuuuuu voi vreti cu hitler si noua dreapta

de nenorociti care au devalizat banci n-am auzit sa fie batuti, sunt batuti niste copii caci parcagii aia sunt niste copii

#188
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Saracii copilasi, auzi, sa ne anunti cand faci un copil si-l trimiti la "parcageala". Unii dintre voi am impresia ca traiti in universuri paralele, va recomand calduros sa vedeti filmul "Filantropica", o sa intelegeti multe dupa aceea. Si mai iesiti din casa.

#189
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
S-a sculat solidaritatea de sto... pardon... etnie...

#190
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View PostRealThing, on 08 martie 2014 - 14:05, said:

Huh? Daca nu spui ca trebui intrunit si Consiliul Suprem de Apărare a Țării, n-ai facut nimic, pai ne jucam asa?
nu am chef de glume

View Postmarcusdefeis, on 08 martie 2014 - 14:33, said:

jegurile trebuie lichidate fara mila
Nu mai incarca forumul cu prostii.

#191
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostBarboso, on 08 martie 2014 - 19:47, said:

S-a sculat solidaritatea de sto... pardon... etnie...
tu o sa sfarsesti omorat de vreo armata straina care va incerca sa impiedice al patrulea reich

#192
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Prea multa agitatie pentru un trantor al societatii
A crapat splina in el ca sa lovit din greseala si cu asta basta

#193
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View PostAllahu, on 08 martie 2014 - 13:44, said:

ala de ca se vorbeste aici nu era cersetor, ci extorcator
da, e bine zis estorcator. Partea principală aici e că estorcatorul a fost omorît de un nenorocit de polițist. Văd că fascistoizii ăștia de pe forum, care desigur se declară democrați, în acest caz sînt mai fasciști ca mine, care mă declar fascist și spun clar că într-un regim fascist acest polițist ar fi fost trimis în judecată.

#194
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 19:30, said:

bai astia cu noua dreapta ...

Care-s "astia"?

Quote

daca era o femeie platea ce era de platit, anunta apoi politia care militie daca avea ceva cap si daca militienii ar fi si niste agenti seriosi nu niste burtosi care nu pot alerga 1 metru ii prindeau frumos , ii duceau la sectie si spre exemplu nu ii bateau ii tineau vreo cateva zile nemancati.

Quote

de nenorociti care au devalizat banci n-am auzit sa fie batuti, sunt batuti niste copii caci parcagii aia sunt niste copii

Ce-mi place de aia care de cate ori o lipeste vreun boschetar isi aduc aminte de cei care au devalizat banci, Si "copilu" ala avea 26 de ani.
Wait ... what??

#195
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Postpetre69, on 08 martie 2014 - 19:51, said:

Prea multa agitatie pentru un trantor al societatii
A crapat splina in el ca sa lovit din greseala si cu asta basta

E clar că nu ești creștin, nu ești comunist, nu ești fascist, nu ești democrat.
Așa ai spune și  dacă fiul tău ar face o prostioară și ar fi omorît de un polițist?
Păi, bey, „democratule” o viață de om în fața legii e la fel de importantă indiferent a cui este. dacă ai fi știut ceva mai multă istorie ai fi aflat că era interzis stăpînilor de sclavi în Imperiul Roman să îi mutileze sau să ii omoare, iar pedepsele erau cam aspre și romanii nu glumeau cu legile.

Edited by radumiki, 08 March 2014 - 20:16.


#196
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View PostRealThing, on 08 martie 2014 - 19:52, said:

Pai nu ai chef de glume, la pensie o arde omul pe forum non-stop, la un moment dat o dai in aberatii, chestii de-astea normale. Ia o pauza, ne-ai plictisit, cand ajungi sa spui ca SRI trebuie sa investigheze moartea unui aurolac e clar ca ai ceva neuroni plecati in vacanta.

Pe subiect nu prea ești in stare să scrii ori debitezi chestii la nivel de adolescent. Acum te mai iei și de mine.
Nu,mă, tre să o investigheze comandantul de circă,nu? SRI care a făcut 7 departamente, adică sînt 7 servicii, nu poate primi ordin să investigheze moartea unui om? În țara aia în care nu poți avea încredere în Poliție cum să se investigheze Poliția singură? Asta doar în caz că e făcut un serviciu special de curățenie, ca în Franța de ex. Tu știi că există așa ceva?

Edited by radumiki, 08 March 2014 - 20:18.
FARA ATACURI LA PERSOANA!


#197
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostRealThing, on 08 martie 2014 - 19:52, said:

Pai nu ai chef de glume, la pensie o arde omul pe forum non-stop, la un moment dat o dai in aberatii, chestii de-astea normale. Ia o pauza, ne-ai plictisit, cand ajungi sa spui ca SRI trebuie sa investigheze moartea unui aurolac e clar ca ai ceva neuroni plecati in vacanta.
domnle pana la urma e corect ce cere. pe acesti militieni pe care ii stim ca sunt niste corupti fara margini cine ii verifica si ii tin in frau? ca io am viata si nu imi permit sa imi pierd timpul stand sa il verific pe garcea daca ia sau nu spaga

#198
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 20:07, said:

domnle pana la urma e corect ce cere. pe acesti militieni pe care ii stim ca sunt niste corupti fara margini cine ii verifica si ii tin in frau? ca io am viata si nu imi permit sa imi pierd timpul stand sa il verific pe garcea daca ia sau nu spaga

Mai Victoras, ti-o mai zis careva ca esti epic?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate