Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Parcagiu omorat in bataie la Sectia 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
434 replies to this topic

#145
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

View Postflorincroitoru, on 08 martie 2014 - 10:16, said:

.Uite și aici în proces verbal:cică a fost dus la sala de instructaj și din senin țiganul a început să vomite.Băi, tu ne crezi așa de fraieri ca să credem inepția asta?
Mai jos alte minciuni: cică țiganul (tînăr!) avea probleme cardiace. De unde ai scos asta? A constatat vreun doctor după ce a murit?
Avea SIDA (HIV). Cine a constatat asta? Ai impresia că nu știm ce greu se face un test pt SIDA?
Avea și hepatita C? În acest caz și băut fiind cum dracu de mai avea putere să stea în picioare în parcarea aia?
„Nu prezină semne de violență”....Adică i s-a spart slina singură, nu a fost lovit?
Băi, sînteți de o timpenie greu de descris și te rog să nu o iei ca jignire. E o constatare la rece. Să știi că nu sînt absolut deloc nervos.
„..iar cadavrul a fost transportat la IML pt necropsie”. Deci voi înainte de necropsie știți că ăla avea SIDA, hepatită C, că era bolnav de inimă și că i s-a spart splina din senin.
e posibil sa fie asa, aparatorii de peste Ocean ai tiganilor sustin ca ei traiesc putin, de aia se poarta asa( se casatoresc de la 10 ani, se distreaza cat pot mai mult, traiesc viata "in plin")

Edited by Allahu, 08 March 2014 - 10:48.


#146
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,543
  • Înscris: 01.08.2005

View Postflorincroitoru, on 08 martie 2014 - 10:16, said:

Cum adică polițistul acela nu a fost o brută? Adică îl ia la bătaie pe țigan, îi sparge splina și nu e brută?

Va repet! Aveti dovezi in acest sens? DA sau NU?

View Postflorincroitoru, on 08 martie 2014 - 10:23, said:

Uite aici explicația: „Cel mai rau pentru un politist este sa-i ameninti familia, crede-ma, o sa ai o experienta inedita pe care nu o sa o uiti toata viata!
Si in incheiere, daca un politist vrea sa te bata stie sa nu lase urme, nu omoara omul, il poate lasa lat foarte usor dar aceasta metoda chiar daca se mai aplica este destul de rara!”
Aici declari că un polițist amenințat de un arestat îl bate bestial pe respectivul arestat. E faptă penală, băi Gică. Vrei să îți explic și asta?
Mersi pt informare dar nu e cazul. Eu știu bine aceste lucruri.

Haide sa va explic cum sta treaba, nu ma refer la cei retinuti ci in general la cei care atunci cind un politist nu este in exercitiul functiunii se umfla muschii pe ei! Daca ma ameninti pe mine putin imi pasa, la constitutia mea ai prea mici sanse dar....daca ai indraznit sa-mi ameninti copilul in urmatoarea secunda sint calare pe tine, fara drept de apel! Si am grija ca sa am martori ca m-ai provocat dar lectia sint sigur ca nu o uiti prea curind!
Sper ca ati priceput ca nu am facut referire la persoana d-stra!

#147
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Posteugeniusro, on 08 martie 2014 - 10:26, said:

Probabil ca a fost o intentie depasita in acest caz, habar nu aveti ce rai sunt tiganii astia, ii vezi ca e pielea si osul de ei, dar dar se iau de tine si e gura de ei da parca ar fi toti luptatori, ii dai una garoiului si crapa fiindca e putred pe dinauntru si trebuie sa il platesti de bun.
Foarte bine ca a crapat, ajungea la puscarie si statea acolo pe banii nostri, mai primea si tratament si iesea in doi ani numai bun de scandaluri.
Cine nu are habar? Eu, cumva? Am avut de a face cu țigani așa că ii cunosc bine.Știu foarte bine cît sînt de răi. Ei sînt cea mai rea specie de oameni din cîte cunosc eu. mai stricători ca ăștia nu am văzut.
lasă vrăjeala stricată cu ...„putred pe dinăuntru”. E jalnică.
Pt ce să ajungă doi ani la pușcărie? A fost luat la secție că pretindea bani de parcare. Se dau 2 ani pt asta?
Și tu ești unul care gîndești sentimental.

View Postcuculili, on 08 martie 2014 - 10:27, said:

In `49 numele Florin era mai rar decat Nakamoto in Romania (Serghei, Ivan si poate Florica da, mai mergea in spiritul vremii)
...............
Nu trebuie poprit acel politist, daca a fost. Dar nu a fost.
Gagiul tocmai a fost snopit in bataie cu o zi in urma pentru ca nu a cotizat ierarhiei. Si-a dus splina rupta pana in arest (si restul contuziilor) unde emotia incarcerarii l-a doborat.

E foarte important sa nu legam mainile politiei si asa mult prea legate. E foarte important sa stie ca exista suportul nostru in lupta lor meschinata-de-reguli-pro-infractor.
E bine sa ne fie noua bine si infractorilor rau. De aia trebuie lasata jos exchibitia unei lumi absolut perfecte...doar totul este gri.

A fost o gafa si atat.
Băi, Gică, încerci să fii șmecher? Știi de ce am fost botezat Florin? pt că nașul meu s-a numit Florică. Mama a insistat să fiu trecut Florin.
Gafă?? E omor, băi!

View PostAllahu, on 08 martie 2014 - 10:45, said:

e posibil sa fie asa, aparatorii de peste Ocean ai tiganilor sustin ca ei traiesc putin, de aia se poarta asa( se casatoresc de la 10 ani, se distreaza cat pot mai mult, traiesc viata "in plin")

Ești off topic.A fost ucis un om intr-o sectie de politie.

#148
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,543
  • Înscris: 01.08.2005

View Postflorincroitoru, on 08 martie 2014 - 10:49, said:

Gafă?? E omor, băi!

Ești off topic.A fost ucis un om intr-o sectie de politie.
Vad ca nu vreti sa raspundeti! Detineti dovezi in acest caz?

#149
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Io daca zice garcea ca a dat cioara cu capul de usa din neatentie, il cred, si sper sa il creada si judecatoru'...

#150
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View Postflorincroitoru, on 08 martie 2014 - 09:46, said:

Am citit toate postările pe 7 pagini. Concluzia mea este că în mentalitate unii au depășit cu mult pe fasciștii germani , italieni, spanioli și pe comuniști.Problema țigănească ar fi rezolvată de fasciștii germani aprox așa:
-se fac lagăre pe lîngă întreprinderi. Acolo se internează pt o perioadă de 6 luni țiganii creșetori, hoți, vagabonzi.Internarea se face după caz, adică se poate interna întreaga familie, care în lagăr va locui împreună. După 6 luni familia e trimisă cu domiciliu obligatoriu în anumite locuri și loc de muncă la diverse întreprinderi. Pt fapte asociale comise se pot da pedepse din nou cu internarea.Văd că unii de pe aici ar vrea ca țiganii să fie exterminați.Nu e cam mult?
E clar că a fost acel parcagiu amărît ucis de un polițist care l-a lovit probabil cu șpițul în splină.Normal este: anchetă, arestat, interogat, trimis în tribunal.Vă spun clar și știu bine ce vorbesc: așa ceva nu era permis poliției germane sub Hitler.
Așa că voi hotărîți-vă: ori sînteți democrați adevărați (bătaia total interzisă) ori sînteți fasciști (bătaie profesionistă, adică bici, baston de cauciuc, frînghie udă). Nu merge să te declari pe față democrat și în spate să depășești pe fasciști.

Florine, dupa lege tu ai dreptate 100%. Problema e ca populatia s-a saturat de legi care nu functioneaza sau nu sunt aplicate. Reactiile pe care le vezi pe forum nu sunt decat frustrari justificate si adunate in 25 de ani de democratie prost inteleasa. Practica, chiar si cea occidentala, arata ca sistemul de justitie este prea bland cu infractorii. Reactiile de aici sunt identice cu reactiile italienilor, belgienilor, nemtilor, englezilor, francezilor (cu aceste natii am intrat in contact) dar spuse intre patru ochi, nu pe forum.

Oamenii corecti pur si simplu nu mai pot tolera incalcarea legii!!!

Edited by nguyen, 08 March 2014 - 11:04.


#151
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Postcostyn_man, on 08 martie 2014 - 10:46, said:

Va repet! Aveti dovezi in acest sens? DA sau NU?



Haide sa va explic cum sta treaba, nu ma refer la cei retinuti ci in general la cei care atunci cind un politist nu este in exercitiul functiunii se umfla muschii pe ei! Daca ma ameninti pe mine putin imi pasa, la constitutia mea ai prea mici sanse dar....daca ai indraznit sa-mi ameninti copilul in urmatoarea secunda sint calare pe tine, fara drept de apel! Si am grija ca sa am martori ca m-ai provocat dar lectia sint sigur ca nu o uiti prea curind!
Sper ca ati priceput ca nu am facut referire la persoana d-stra!
sigur că nu am dovadă dar am indiciu serios: omul a murit din caza unei lovituri. Deci trebuie anchetă făcută de SRI.
Am inteles cum sta treaba.Nu ai voie sa faci asta. Este ilegal. O faci, răspuzi.Martorii ăia sint taman buni la proces.

#152
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Postnguyen, on 08 martie 2014 - 11:03, said:

Florine, dupa lege tu ai dreptate 100%. Problema e ca populatia s-a saturat de legi care nu functioneaza sau nu sunt aplicate. Reactiile pe care le vezi pe forum nu sunt decat frustrari justificate si adunate in 25 de ani de democratie prost inteleasa. Practica, chiar si cea occidentala, arata ca sistemul de justitie este prea bland cu infractorii. Reactiile de aici sunt identice cu reactiile italienilor, belgienilor, nemtilor, englezilor dar spuse intre patru ochi, nu pe forum.

Oamenii corecti pur si simplu nu mai pot tolera incalcarea legii!!!
Te contrazici .Vrei respectarea legii numai pt unii?

#153
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008

View Postcostyn_man, on 08 martie 2014 - 08:07, said:

Mai sa fiu al dracului! Au ajuns politistii sa se spovedeasca la doctor!
"Au recunoscut" nu prea inteleg aceasta expresie, cu ce i_ai amenintat de "au recunoscut"?

Pai or fi recunoscut sub tortura.  :)

#154
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

View Postflorincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:05, said:

Te contrazici .Vrei respectarea legii numai pt unii?

Nu ma contrazic deloc, eu iti explic de ce vezi aceste reactii pe forum. Daca te agati de litera legii nu vei intelege dar daca vei incerca sa intelegi oamenii si asteptarile lor iti vei da seama de ce oamenii nu dau doi bani pe viata unui gainar.

Oamenii nu mai suporta iar faptul ca un gainar a murit intr-o sectie de politie nu le trezeste nici un sentiment. Ei simt doar ca au scapat de un parazit, suna cinic dar acesta este adevarul.

Edited by nguyen, 08 March 2014 - 11:11.


#155
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postflorincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:03, said:

sigur că nu am dovadă dar am indiciu serios: omul a murit din caza unei lovituri.

Da, problema ii ca dupa o lovitura de genu' ala posti sa mori si dupa cateva zile.

Quote

Deci trebuie anchetă făcută de SRI.

Poftim?

#156
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003

View Postnguyen, on 08 martie 2014 - 11:11, said:

Ei simt doar ca au scapat de un parazit, suna cinic dar acesta este adevarul.

De ce nu se iau masuri ample ptr. a nu mai exista acesti paraziti pe strazi.
Sunt absolut convins ca toata lumea stie si e constienta de acesti parcagii care deranjeaza ordinea publica.
Ce pazesc sefii politiei si politicienii care-o conduc?
Nu ca in Timisoara este raiul pe pamant dar aici nu exista asa ceva. Daca intr-o parcare din oras ar aparea oameni care sa-mi ceara bani ptr. parcare, sun imediat la politie. La fel ar face cam toti oamenii normali. Sa nu mai zic ca politia locala este prezenta  cam peste tot. Cica anul trecut s-au dat peste 1200 de amenzi ptr. trecere neregulamentara a strazii a pietonilor, alte cateva mii ptr. diversi cetateni care aruncau gunoi (tigari ,ambalaje, etc) pe jos. Nu mai exista spalatori de parprize in intersectii ca pe vremuri, foarte rar cersetori care sunt saltati imediat.
Pe la Bucuresti politia ce pazeste? Ministrul de Interne sau primarul sa-i zica sefului politiei ca daca in X zile nu rezolva  problema asta pune pe altcineva pe functie, si tot asa pana gasesc pe unul capabil sa rezolve problema.

Cat despre omul presupus omorat in sectia de politie, nu e nici primul, nici ultimul, si nu se intampla numai la noi. Parca anul trecut a fost omorat unul la unguri presupus de origine romana intr-o sectie de politie banuit fiind ca a furat o drujba. Dupa ancheta s-a dovedit ca politistii unguri au fost vinovati si fac ani grei de puscarie.
Credeti ca politistii romani, aia cu familii, copii, de care se vorbeste aici sunt toti inconstienti sa-si riste libertatea ptr. a bate un infractor? Sigur, mai sunt si din astia, insa mai devreme sau mai tarziu vor scapa pumnul prea cu forta si vor imparti o celula cu cei pe care i-au bagat acolo.

#157
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 09:06, said:

bai nene cate aberatii. da in america cum se intampla de politia chiar te pune la punct fara sa te bata? a acolo intri in puscarii de maxima siguranta unde papa droguri & etc iar la noi cu pliculetu' cu bani ai scapat.
nimeni, nicaieri pe lumea asta nu merita sa moara. militenii astia stiu si altceva in afara de cerut spaga? un filaj , o panda dupa grupurile de parcagii?
ca sa ii sperii pe infractori e suficient sa te aduni vreo 100 de insi si sa te grupezi batos vreo 20 de minute in fata casei infractorilor si sa le zici cate ceva de integritatea copiilor lor. sa vezi cum stau dupa aia cu frica ca vor fi linsati public.
pana una alta exista enspee mii de metode educare altele decat bataia care in multe cazuri au functionat. parerea asta "dai dreaq sa-i omoare " e fix pla si nu e mult mai destepata ca a lu gogu bautor din bar care nu stie nici macar sa numere.
in rest si pe mine ma deranjeaza smecherii. personal daca mi s-ar intampla sa fie vreun parcagiu violent mi-as chema niste amici si as strecura un cutit la vedere asa sa le arat ca daca mai fac ii castrez.
nu mai zic ca militianu daca ar fi vrut sa procedeze cat de cat corect strangea intr-o zi cand era si el in sfarsit pus pe munca vreo 30 -40 din astia ii inchidea in celula si cu grupul intra peste ei si dadeau strict la picioare cu promisiuni de"la mai mare daca nu te cumintesti". si se termina treaba.

si o sa fiu de acord cu violenta si nici atunci , cand militienii chiar or fi performanti. pana atunci "gura"

apropo. eu am fost in bucuresti odata la gara de nord. acolo un din asta sparsese geamul la o masina probabil fiindca proprietarul refuzase sa ii dea cativa lei si lui. cand a venit proprietarul boschetarul a sarit cu tupeu ca el a spart geamul. nu s-a mai venit cu nici un grup din partea lui sau ceva. propretarul l-a luat chiar acolo la bataie , ia tras un pumn in cap de a inceput ala sa planga , pana la urma dupa 2-3 minute a venit politia. cred ca daca nu venea politia il batea pana recunsotea pacatele de 7 generatii nu altceva. deci se poate sa pui la punct din astia si fara sa iti iei omorul. si daca tot esti binevoitor uite intr-o zi te duci si tu cu un grup de vreo 10 insi si prinzi vreo 2-3 boshetari din astia in vazul colegilor lor si ii "alinti" un pic. la sfarsit amenintarile de rigoare. +promisiunea ca vei reveni. mai iti faci drum de inca 2-3 ori in felul asta si garantat neam de neamul lui de boschetar nu mai face asa ceva.

da lenea e mare de la militian pana la civil

Am citat integral postarea ta. Esti halucinant.
<< Sa nu ii bata politia, ca te impui tu - ca persoana vatamata - in fata alora.
Daca nu te impui doar prin prezenta / prestanta, inteleg ca eventual poti veni cu prieteni sa iia ranjezi tu.
Eventual sa ii bata si politia, dar "numai la picioare".
>>

Tu vezi ce scrii?

Nu mai bateti campii, nu toate victimele "parcagiilor" sunt zmei sau au gasti de prieteni la care sa poata apela pentru a declansa eventual lupte de strada.
Si intelegeti ca nici politistii (aia scelerati, care or mai bate) nu au in cap sa ucida sau sa mutileze pe viata.

Nu discutam de medici / politisti / soferi care au in cap sa ucida, aia's din alte filme.

Edited by BlueKing-69, 08 March 2014 - 11:28.


#158
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Daca ai sti cati gainari din astia ii mai ia politia, si a doua zi judecatoru' le da liber...
Nu ca politaii ar fi niste ingerasi, da lucrurile se impotmolesc la judecatorie. probabil la un moment dat si pentru politai e ofticant, ai senzatia ca faci munca lui sisif.

#159
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Postcostyn_man, on 08 martie 2014 - 10:50, said:

Vad ca nu vreti sa raspundeti! Detineti dovezi in acest caz?
Uite care e chestia: nu umbla cu mine cu mici șmecherii. Ți-am spus CLAR că nu am dovadă și tu știi bine că nimeni din afara secției NU are dovadă. Există însă INDICIUL că omul a fost ucis: are splina spartă! Poate vrei să spui că splina aia i s-a spart din senin.Așa că nu mai face aici pe șmecherul. În acest caz într-o țară care respectă legile date de ea, polițistul ar fi fost deja suspendat și băgat în anchetă.

#160
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
In Bucuresti gastile au stranse legaturi cu politicienii care ajung pe la primarie ;), in perioada alegerilor astia aduc voturi fiindca oamenii cinstiti sunt scarbiti de politica si politicieni, deci daca asa stau lucrurile nu va mirati ca patronii de localuri trebuie sa plateasca taxe de protectie, taranii care vand in piete la fel, iar cetatenii platesc sub forma taxei de parcare o taxa de protectie a autovehicolului.

#161
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Postedy_wheazel, on 08 martie 2014 - 11:14, said:

Da, problema ii ca dupa o lovitura de genu' ala posti sa mori si dupa cateva zile.
Poftim?
Și? Noi vorbim aici de un caz precis: parcagiul a murit rapid. Așa că nu mai divaga de la subiect.
Poftește și gîndește că anchetarea unui polițist pt omor nu trebuie făcută de un alt polițist, eventual un coleg al lui. Ție nu îți e clar că de polițiștii corupți, criminali... trebuie să se ocupe cineva?

#162
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,543
  • Înscris: 01.08.2005

View Postflorincroitoru, on 08 martie 2014 - 11:31, said:

Uite care e chestia: nu umbla cu mine cu mici șmecherii. Ți-am spus CLAR că nu am dovadă și tu știi bine că nimeni din afara secției NU are dovadă. Există însă INDICIUL că omul a fost ucis: are splina spartă! Poate vrei să spui că splina aia i s-a spart din senin.Așa că nu mai face aici pe șmecherul. În acest caz într-o țară care respectă legile date de ea, polițistul ar fi fost deja suspendat și băgat în anchetă.

Omule, nu fac pe smecherul cu tine, nu intelegi sau nu vrei sa intelegi ca fara o ancheta nu se poate stabili cine este vinovat de moartea aluia! Ruptura de splina putea proveni chiar de la cineva din familie care l-a batut sa iese la produs! Era un exemplu, nu o lua ca atare! Nu mai profera tot felul de acuze daca nu ai habar! Sper ca te-ai lamurit, mai smecherasule ca eu spun una iar tu tot dai inainte cu asemenea timpenii?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate