Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Joy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#1
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009
Buna ziua

Se pare ca acest ansamblu nu are inca nimik pe aici, asa ca voi incerca sa vedem daca mai sunt si alte persoane care au rezervat, cumparat sa putem impartasi pareri si nu numai.Eu am rezervat in blocul 2

O zi buna tuturor

#2
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
o mare bucurie la plata!
ap. cu 2 locuri de parcare incluse?

#3
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009

 crisbud, on 26 februarie 2014 - 11:59, said:

o mare bucurie la plata!
ap. cu 2 locuri de parcare incluse?

nu inteleg faza cu bucuria?

#4
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
Salut,
si eu am rezervat in blocul 2. Ce parere aveti pana acum? Cu stadiul constructiei etc? Oare o sa termine constructia la deadline?

#5
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009
salut Thoring,Am deschis aceasta discutie in speranta ca vor fi mai multi care vor cauta pe net  despre joy dar din pacate se pare ca nu e asa,in principal eu am vazut ca la blocul 1 a fost cat de cat in termene,cu un plus de sa zicem aprox 2 sapt,mie mi se pare o zona mai aerisita fata de cei care  au luat mai spre  metrou leonida,sa speram ca vor fi mai multi care vor intra pe aici sa ne cunoastem ca si viitori vecini,eu am luat ap. 18 din blocul 2

#6
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
tot in blocul doi sunt si eu :)

#7
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
altcineva care a cumparat la joy?

#8
ov1d1u89

ov1d1u89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.04.2014
salutare tuturor, am rezervat si eu un ap in blocul 2 cred ca ap 17 de la etajul 2. am vb cu niste persoane din primul bloc care deja s-au mutat si sunt multumiti de bloc cat si de dezvoltator. si eu am aceasi parere, fata de alte ansambluri la joy nu iti impune nimic gen operator tv internet paza bariera la parcare si multe alte chestii care implica costuri, in plus din punctul meu de vedere este cea mai buna oferta pt aceasta zona

#9
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009

 ov1d1u89, on 04 aprilie 2014 - 18:41, said:

salutare tuturor, am rezervat si eu un ap in blocul 2 cred ca ap 17 de la etajul 2. am vb cu niste persoane din primul bloc care deja s-au mutat si sunt multumiti de bloc cat si de dezvoltator. si eu am aceasi parere, fata de alte ansambluri la joy nu iti impune nimic gen operator tv internet paza bariera la parcare si multe alte chestii care implica costuri, in plus din punctul meu de vedere este cea mai buna oferta pt aceasta zona

Salut,bine ai venit pe aici,cred ca e ok, chiar ma bucura ca incet incet  intra tot mai multe persoane pe aici si uite asa ne vom cunoaste si ca vecini,poti vorbi  si cu cei din blocul 1 daca tot ai spus ca ai vb cu cativa poate intra si isi mai spun o parere etc.

#10
adajoy1

adajoy1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.05.2014
Buna tuturor, eu am cumparat deja in blocul 1. Cand am discutat prima data cu dezvoltatorul nu puteam crede ca am avut norocul sa gasesc asa ceva in Romania si la un pret atat de bun. Dupa ce am semnat contractul am primit dusul rece si au inceput problemele. La semnarea antecontractului au fost promise locuri de parcare tuturor, aceste locuri de parcare nu figureaza in niciun contract, va las pe voi sa verificati daca pentru blocul 1 sunt 32 de locuri de parcare si apoi sa calculati daca la blocul 2 vor fi 35 (garantat nu are de unde sa faca). Apoi am avut promis un video interfon (probabil e invizibil), in prezent strangem banuti sa cumparam noi interfon. Bineinteles ca am avut parte de descrierea a ceea ce vrea sa fie parculetul cu gazon din spate, la sedinta de infiintare a asociatiei de proprietari domnul Argeseanu ne-a indrumat politicos sa vorbim cu proprietarul terenului si sa stabilim cu el o chirie, pe care sa o platim noi (da locul din spatele blocului este al unui alt proprietar). In ceea ce priveste finisarile va pot spune ca eu am avut probleme cu instalatia electrica, doua apartamente ale vecinilor au fost inundate deja (dezvoltatorul a indraznit chiar sa sugereze proprietarilor sa isi rezolve problema pe asigurare, asta pentru ca "garantia de doi ani" nu este specificata nicaieri, daca solicitati sa introduca ceea ce nu ii convine ii contract o sa va raspunda ca nu se poate). Povestirea poate continua..... din pacate nu mai am timp acum. O sa rog si vecinii sa intre aici sa va povesteasca experientele lor "placute" cu dezvoltatorul.

#11
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
"garantia de doi ani" nu este specificata nicaieri  --- pai si voi nu cascati ochii inainte sa semnati orice?
De ce semnati si dupa aia va plangeti pe unde apucati ca ati dat de greu?
Garantia este obligatorie si trebuie trecuta in contractul de vanzare-cumparare!
Ati semnat ca primarul, ura si la gara!

#12
adajoy1

adajoy1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.05.2014
Garantia nu se specifica in contractul de vanzare cumparare ci este necesar ca dezvoltatorul sa acorde un certificat de garantie, certificat pe care dezvoltatorul Joy nu il acorda. Eu am ales sa scriu pe acest forum problemele intampinate de noi in speranta ca vor fi de ajutor. Am inteles insa ca sunteti, probabil mai destepti ca noi.O sa astept rezultatul semnaturilor celor care nu sunt "primari". Mult succes va doresc :)

#13
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009

 adajoy1, on 16 mai 2014 - 16:40, said:

Buna tuturor, eu am cumparat deja in blocul 1. Cand am discutat prima data cu dezvoltatorul nu puteam crede ca am avut norocul sa gasesc asa ceva in Romania si la un pret atat de bun. Dupa ce am semnat contractul am primit dusul rece si au inceput problemele. La semnarea antecontractului au fost promise locuri de parcare tuturor, aceste locuri de parcare nu figureaza in niciun contract, va las pe voi sa verificati daca pentru blocul 1 sunt 32 de locuri de parcare si apoi sa calculati daca la blocul 2 vor fi 35 (garantat nu are de unde sa faca). Apoi am avut promis un video interfon (probabil e invizibil), in prezent strangem banuti sa cumparam noi interfon. Bineinteles ca am avut parte de descrierea a ceea ce vrea sa fie parculetul cu gazon din spate, la sedinta de infiintare a asociatiei de proprietari domnul Argeseanu ne-a indrumat politicos sa vorbim cu proprietarul terenului si sa stabilim cu el o chirie, pe care sa o platim noi (da locul din spatele blocului este al unui alt proprietar). In ceea ce priveste finisarile va pot spune ca eu am avut probleme cu instalatia electrica, doua apartamente ale vecinilor au fost inundate deja (dezvoltatorul a indraznit chiar sa sugereze proprietarilor sa isi rezolve problema pe asigurare, asta pentru ca "garantia de doi ani" nu este specificata nicaieri, daca solicitati sa introduca ceea ce nu ii convine ii contract o sa va raspunda ca nu se poate). Povestirea poate continua..... din pacate nu mai am timp acum. O sa rog si vecinii sa intre aici sa va povesteasca experientele lor "placute" cu dezvoltatorul.


Multumim Ada, si chiar ar trebui spus ce probleme  exista,tocmai pentru a sti si alte persoane cu ce v-ati confruntat,dar de ce nu a cerut nimeni pana sa semneze contractul si garantia,in principal am auzit ca in legea contructiilor e prevazuta aceasta garantie de 2 ani pentru contructiile noi.dar cu locurile de parcare cum va descurcati ca la 32 de ap sunt cam 20 de locuri maxim din ce am vazut eu.cine contruieste nu este obligat sa asigure si parcare pentru fiecare  locuinta vanduta?faptul ca spun ca ofera  spune clar ca ofera si loc de parcare si nu il ofera nu poate fi considerata inselaciune? Daca sunt persoane mai avizate ar fi frumos sa auzim o parere.Chiar te rog sa mai anunti si alte persoane daca vor sa  intre pe aici sa spuna ce au de spus,asa vor afla mai multi la o simpla cautare ce si cum,ca daca ne uitam la forum si despre alte ansambluri din zona  cam toti au ceva probleme.

#14
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Da, super apartamente la 900 euro / mp util. Cam mare pretul pentru popesti

#15
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013

 bicosu, on 17 mai 2014 - 09:03, said:

Da, super apartamente la 900 euro / mp util. Cam mare pretul pentru popesti

Popesti e doar cu numele, e practic parte din Bucuresti, asa cum si Militari Residence teoretic face parte din Chiajna, practic e considerata tot parte a Bucurestiului.
Faptul ca exista metrou aproape (linia albastra Unirii-Pipera) oare o conta?
Nu toata lumea e amatoare de case dupa centura Posted Image

#16
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007

Quote

Buna tuturor, eu am cumparat deja in blocul 1. Cand am discutat prima data cu dezvoltatorul nu puteam crede ca am avut norocul sa gasesc asa ceva in Romania si la un pret atat de bun. Dupa ce am semnat contractul am primit dusul rece si au inceput problemele.

Adevarul este ca, nici nu mai conteaza daca peretii cad pe tine. Ai metroul aproape :D

#17
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
Buna Ada, din ce cauza s-a inundata? S-au spart tevile sau s-a lasat apa dechisa? Referitor la instalatia electrica, care au fost problemele? nu a facut fata la aparatura electocasnica?
merci.

#18
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
daca vreti sa ajutati pe cineva,explicati si voi din ce cauza au fost probleme. A sarit un nebun ca ati semnat ca primarul si acum nimeni numai zice nimic. Sunt probleme legate de constructie sau pur si simplu a fost un accident?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate