Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Navigatie pt. Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
leonardusius

leonardusius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 12.10.2009
Buna ziua,

Am primit un telefon HTC 8x cu Windows Phone 8 si as dori sa stiu care aplicatie de navigatie este mai buna pentru Romania. Inainte aveam Windows Mobile 6.5 si harta R.O.A.D. care era excelenta numai ca Garmin a renuntat la portarea in continuare a ROAD pe smartphone si harta s-a cam invechit. Oricum ai lua-o nu se compara o harta de 400+ MB (ROAD) cu una de 25 MB (TomTom spre exemplu).
Ma intereseaza parerile dvs. sa stiu ce sa fac. M-ar interesa ca aplicatia sa aiba si navigatie/harta offline, care este un punct mare in plus.
Stima.

#2
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
HERE maps (posibil sa fie Nokia only) si Copilot GPS, dar nu le-am folosit in afara oraselor.

Edited by Alex_GP, 21 February 2014 - 09:06.


#3
leonardusius

leonardusius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 12.10.2009

View PostAlex_GP, on 21 februarie 2014 - 09:05, said:

HERE maps (posibil sa fie Nokia only) si Copilot GPS, dar nu le-am folosit in afara oraselor.

Mersi mult, stie cineva Copilot GPS cati MB are harta Romaniei ? Nu de alta, dar pt. mine standardul este acesta.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Dimensiunea nu este un criteriu, nu la nivelul de peste citiva MB pentru o tara ca Romania (unde un atlas de 1:300 000 e superb, arata toate satele, in alte tari cu 1:300 000 nu te descurci sa ajungi nicaieri, asta daca apare localitatea unde vrei sa ajungi pe el). Pe un forum "mai de specialitate" se vehicula ideea ca ROAD e pompata artificial cu chestii invizibile (asta pe linga faptul ca e plina de ursi, copaci si alte chestii vizibile dar inutile). Nu ca nu ar fi cea mai buna, ca date, cel putin acum citiva ani cind am verificat ultima data.

Poti incerca be-on-road (gratis) cu openstreetmaps, Romania are 69MB parca. Poti sa vezi direct pe site la openstreetmaps daca iti place harta si daca gasesti probleme chiar sa le corectezi.

#5
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Initiatorul topicului vorbea de navigatie offline pentru WP 8 . Unde gasesti be-on-road pentru acest OS ?

#6
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Here Drive, este disponibil gratuit mai nou si pentru alte telefoane WP8 decât Nokia. Instalează-l, e ok.

#7
leonardusius

leonardusius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 12.10.2009

View Posteugen_b_e, on 21 februarie 2014 - 09:39, said:

Initiatorul topicului vorbea de navigatie offline pentru WP 8 . Unde gasesti be-on-road pentru acest OS ?

Da, be-on-road nu exista inca pt. WP8, iara in privinta marimii in MB a hartii, eu vorbesc din experienta. Le-am incercat pe toate, niciuna nu se compara la nivel de detaliu cu ROAD. Scuze, aici marimea intr-adevar conteaza.

#8
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
ROAD bate hartile de iGo? 2013.03, de exemplu?
Are traversarea asta de la intrarea in Ploiesti?

http://goo.gl/maps/b41s5

#9
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View PostRazvan_N, on 21 februarie 2014 - 12:33, said:

ROAD bate hartile de iGo? 2013.03, de exemplu?
Are traversarea asta de la intrarea in Ploiesti?

http://goo.gl/maps/b41s5
Here maps are
http://here.com/44.9...,0,0,normal.day

#10
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Are legatura cu ROAD?

#11
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Nu, însă are legătură cu Here Drive. OP a cerut soluții de navigație offline pentru WP8 iar Here Drive este una dintre ele. ROAD din cate stiu nu există pe WP8, deci a discuta despre ROAD aici e cam offtopic.

Edited by Nightwishh, 21 February 2014 - 14:32.


#12
leonardusius

leonardusius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 12.10.2009

View PostRazvan_N, on 21 februarie 2014 - 12:33, said:

ROAD bate hartile de iGo? 2013.03, de exemplu?
Are traversarea asta de la intrarea in Ploiesti?

http://goo.gl/maps/b41s5

Da, o are ROAD 2014.20.

#13
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Buna seara. Imi puteti sugera o aplicatie gratuita in genul Oruxmaps care sa ruleze pe win phone 8.1? Multumesc frumos.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate