Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Sistem pausal cu repartitor?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
542 replies to this topic

#541
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 anto84, on 17 februarie 2014 - 11:36, said:

Mai taie din ele, domne.
Centrala nu se schimba la 6 ani, daca nu e una no-name. Eu am una din 2002 instalata, merge si acum brici, nu am schimbat nimic la ea.
..........
Sinteti fericit , dar mult nu va mai duce si apoi intrati in " hora " . Centralele noi , si nu no-name , caci asa ceva nu exista , cad si dupa 3 luni de zile ...fara garantie , vina apartine utilizatorului . Nu veti vedea pe cineva despagubit .
In rest , cheltuielile sint cele spuse de mine , nu se pot fenta .
Daca in 12 ani n-ati bagat bani in CT , inseamna ca merge vai de ea . De revizii si spalari chimice nu ziceti nimic ???

#542
anto84

anto84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 08.09.2012

 maximg, on 17 februarie 2014 - 19:15, said:

Sinteti fericit , dar mult nu va mai duce si apoi intrati in " hora " . Centralele noi , si nu no-name , caci asa ceva nu exista , cad si dupa 3 luni de zile ...fara garantie , vina apartine utilizatorului . Nu veti vedea pe cineva despagubit .
In rest , cheltuielile sint cele spuse de mine , nu se pot fenta .
Daca in 12 ani n-ati bagat bani in CT , inseamna ca merge vai de ea . De revizii si spalari chimice nu ziceti nimic ???

In realitate ea este la parintii mei, revizii le are pe toate, spalare chimica nu a fost facuta niciodata.
Inca functioneaza fara probleme, nu i-am auzit sa se planga. Ce-i drept, e posibil sa consume putin mai mult decat una noua, insa e instalata in apartament intr-o casa mai veche de aprox 150 mp (Camere de 4 m inaltime), daca ar fi ramas la sistemul centralizat, ar fi dat probabil cam 1000-1500 lei pe luna minim, si asa nu au dat nici in luna cea mai friguroasa peste 500-600. Da, evident e timpul sa o schimbe, insa se asteapta "picarea" ei de ceva ani buni, insa se incapataneaza sa mearga.
Unde stau acum am una de 2 ani, deocamdata n-a picat. :)

#543
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Cum spuneam , fericit ! Si eu o am montata din 2002 , si doar nu o pup !!! A vazut o singura spalare chimica , si doar doua defecte minore si ieftine ( care au tinut doar de utilizare intensa pe apa ) ...merge saracuta ...belea .
Ma gindesc cu groaza ca daca voi fi nevoit sa o schimb , n-am ce alege , si voi ajunge la situatia , ieftin , de duzina , ca tot nu tine , adica hora schimbarii si cheltuielior ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate