Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Problema la instalare windows 8

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Elektronik

Elektronik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.07.2008
Dupa o perioada in care m-am plictisit de windows 7 am spus ca este timpul sa iau un altfel de windows. Zis si facut doar ca in momentul in care am incercat sa il instalez mi-a scris faptul ca il pot instala doar in una din cele 4 partitii fara a imi da posibilitatea sa le formatez pe restu. Zis si facut, am dat sa se instaleze in locul unde aveam voie, s-a instalat iar in momentul in care sa intru imi tot da o eroare si se restarteaza. Am incercat sa instalez din nou windows 7 sau windows 8 si imi scrie in momentul in care vreau sa instalez ,,we couldn't find any drivers.To get a storage driver click load driver" Am apasat acolo de mi s-a urat si dec cu nici-un cd nu pot instala nici 7 si nici 8. Imi spuneti ce mai pot sa fac ca sa instalez si eu un windows normal sau cu ce am gresit? Multumesc

Edited by Elektronik, 01 February 2014 - 19:44.


#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
1.Du-te la un prieten si roaga-l sa te lase sa-ti faci un stick usb sau un cd cu o distributie GNU/Linux, Ubunt (http://www.ubuntu.com/download/desktop) sau Linux Mint (http://www.linuxmint...tion.php?id=113);
2.instalezi Linux pe computerul tau (lasi distributia Linux sa faca partitile, instaleze etc., nu-ti trebuie cunostiinte avansate);
3.apoi ai sa bagi cd-ul su stick-ul usb cu orice windows sa instalezi pe computerul tau Posted Image


p.s.:

View PostElektronik, on 01 februarie 2014 - 19:43, said:

...cu ce am gresit? Multumesc
tu nu ai gresit cu nimic, probabl Hdd-ul tau este pe duca, are probleme/este defect !

#3
Elektronik

Elektronik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.07.2008
Crezi ca hdd e de vina? Mai am garantie 1 an la Laptop, laptopul fiind de 10 luni un "dell" cu hard de 1 tb este luat cu garantia pe 2 ani. Multumesc anticipat

#4
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Nu cred ca e hard-ul, ci kiturile dobitoace..

Edited by xxvirusxx, 01 February 2014 - 20:32.


#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Ce pot sa-ti spun, @Elektronik ?
Pana nu instalezi un sistem de operare pe laptop, nu poti testa/diagnostica Hdd-ul cu diferite programe gratuite ori trialuri
Spoiler
sa vezi daca Hdd-ul e vinovat sau nu.
Sigur ca poti testa Hdd-ul si fara sa instalezi un sistem de operare pe laptop, dar pentru cineva care nu stie e cam dificil !

In orice caz, fa ce am zis mai sus si vei putea sa-ti instalezi orice windows vei dori Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate