Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

5 noi canale H.D criptate la U.P.C. din data de 01.02.2014: 163-Auto Moto Sport,196-Etno HD,197-Mooz HD, 198-Mezzo HD & 976 - Hustler HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
635 replies to this topic

#91
mariusdenis

mariusdenis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2010

 mojook, on 01 februarie 2014 - 11:25, said:

Bag eu niste poze cu posturile pe care le "prind" pe ci+, scuze de calitatea slaba.
Dupa pozele postate imi dau seama ca ai Samsung. Punele inca odata dar fara bara de info a tv-ului.

#92
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

 mojook, on 01 februarie 2014 - 11:25, said:

Bag eu niste poze cu posturile pe care le "prind" pe ci+, scuze de calitatea slaba.
Ce meniu e ala din poze, cu Cablu DTV?

#93
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

 mariusdenis, on 01 februarie 2014 - 11:28, said:

Dupa pozele postate imi dau seama ca ai Samsung. Punele inca odata dar fara bara de info a tv-ului.

 Orangetm, on 01 februarie 2014 - 11:29, said:

Ce meniu e ala din poze, cu Cablu DTV?

Daca apas pe "info" pe telecomanda, asa apare, informatii legate de postul respectiv, nume, rezolutie, emisiune in curs, epg, etc.

Attached Files



#94
mariusdenis

mariusdenis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2010

 Orangetm, on 01 februarie 2014 - 11:29, said:

Ce meniu e ala din poze, cu Cablu DTV?

DA

#95
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

 DIVX2006, on 01 februarie 2014 - 10:00, said:

Pai aboneaza-te.
Aș vrea, dar nu pot. La Alexandria (unde au părinții apartament) nu au ajuns ei cu cablu și în București stau cu gazdă (nu-i pot impune eu să treacă la UPC).

#96
nolf2

nolf2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 23.11.2005
Pe DVR HD am acces restrictionat, pe CI+ functioneaza noile HD'uri, mai putin HUSTLER HD.

Attached Files



#97
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

 mariusdenis, on 01 februarie 2014 - 11:36, said:

DA
Posted Image
Asa am crezut si eu!
Am sarit peste chestia cu CI+ la prima lectura. Posted Image
Naspa...Posted Image
@mojook, mersi de info, am priceput ulterior (dupa recitirea postului) ca nu esti pe DVR, ci pe card.
Posted Image

Edited by Orangetm, 01 February 2014 - 11:42.


#98
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
de la (f)relatii cu clientii:
-canalele sunt de proba pentru a se vedea rectia clientilor Posted Image (care ar fi aia daca nu se vad) si se pot aduga unui cont contra sumei de 5 lei

#99
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
asa au zis ca vor costa 5 lei ca am sunat si eu

#100
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Am sunat in call center iar raspunsul a fost ceva de genul: au fost introduse experimental pt un nr de 10 000 de abonati, contracost, nu stia respectiva pe ce criteriu si ce suma, urmand ca din luna martie sa fie introduse la toti abonatii, in vechile pachete, nu neaparat numai in maxim HD, fara costuri suplimentare, dar nu inteleg, asa cum mi-a comunicat tipa din cc, cei care beneficiaza acum de ele vor fi tarifati suplimentar pt o luna, fara sa fie nevoie de acceptul abonatului...

#101
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Adica sa intelegem ca Etno TV HD e in pachet Pay TV, astia-s dusi cu capul rau de tot ... Varianta logica ar fi cred ca saraci din call center n-au probabil inca nimic oficial s-au trezit si ei dimineata cu programele in grila fara sa aiba habar de ceva cum s-a mai intamplat si acum baga fiecare o poveste auzita de la vreun sefulet care-si da cu presupusul cum va fi. Ca in orice poveste un sambure de adevar exista si anume ca vor bani in plus. Aproape fiecare miscare facuta de UPC imi confirma cat de lipsiti de fonduri si idei bune de marketing sunt si ce sanse putine au de a mai depasi vreodata RTC-ul ca de RDS nu mai poate fi vorba.

Edited by MD, 01 February 2014 - 12:05.


#102
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Ma dezamageste UPC cu marketingul asta dezastruos. Mai bine lasau grila cum era.

#103
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Si atunci la ce dreq le-au bagat in grila si cu acces restrictionat? Mai bine le lasau ascunse.....ca sa nu mai zapp-ez printre ele.
Sunt dezamagit de acest experiment....Posted Image

#104
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Am revenit cu un apel in Call center si am nimerit o duduie mai 'dezghetata', deci canalele au fost introduse pe contul unui nr de abonati, spre test, gratuit, timp de o luna, urmand ca apoi acestia sa fie notificati daca le mai doresc sau nu, iar din martie vor fi la pretul de 5 lei, pt toti abonatii, este vorba de toate cele 7 canale: Etno HD, Mooz HD, Mezzo Live HD, Arte HD, Shorts HD, Auto Motor Sport HD, AXN HD...Un mare kkt din partea UPC...

#105
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Eu le văd pe toate cele noi, mai puțin Hustler HD (acces restricționat!). TV Maxim vechi cu Maxpack, DVR-HD.
Sper ca măcar Mezzo HD să rămînă la liber; oricum ar fi, nu le mai dau niciun ban în plus.

#106
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,279
  • Înscris: 16.01.2007
Am sunat şi eu la UPC.
A fost introdusă "Extra opţiunea de canale HD", 5 lei/lună.
Spuneam de curând că UPC a înnebunit, am greşit, au devenit de-a dreptul imbecili (pardon!).
5 lei/lună pentru ce?

#107
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
in cazul meu singurul echipament care ar permite vizionarea canalelor noi este DVR-ul HD, merge doar Hustlerul, celelate restrictionate desigur! (am un pachet cu toate EO posibile, Panonia etc.)
cica noile canale au fost deblocate in functie de istoricul abonatilor... aia care ne-am uitat mai mult la Passion am primit la liber doar Hustlerul HD :)

#108
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Incep sa ma simt ca pe topicurile vecinilor, unde limita maxim admisa de catre abonati este de 29 de lei, parca, pentru tat ce-ti doreste sufletul televizoman.
5 lei (cu tva inclus). Pentru 8 (9, la mine) posturi HD. Adica  0,625 [0,55(5)] lei pe luna/post. Hai ca-i scump foc!
Posted Image

Edited by Orangetm, 01 February 2014 - 12:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate