Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

despre Wrestling

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
M-am uitat de cateva ori la wrestling, niciodata mai mult de cateva minute. Am inteles ca totul e pentru spectacol, dar exista vreo regula sau fiecare cum apuca?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate stiu inainte de fiecare "meci" concurentii vorbesc si stabilesc ce miscari/scheme vor folosi pentru a iesi un spectacol cat mai veridic.

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Wrestlingul in sport, e ca maneaua romaneasca in muzica. Au acelasi gen de spectatori.

#4
Lucio

Lucio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 19.01.2007
uita-te la The Wrestler (http://www.imdb.com/title/tt1125849/) si o sa-ti faci o idee...

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostLucio, on 28 ianuarie 2014 - 16:43, said:

uita-te la The Wrestler (http://www.imdb.com/title/tt1125849/) si o sa-ti faci o idee...

Posted Image Aia e cinematografie, premiile sunt pentru film, actori, interpretare....

#6
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Eu nu stiu cum naiba wrestlingu` se numeste sport

#7
Lucio

Lucio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 19.01.2007
pai nu se numeste, ca daca se numea il vedeam la olimpiada, sau chiar la pariuri :))

#8
Horiss

Horiss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.02.2014

View PostLucio, on 28 ianuarie 2014 - 17:55, said:

pai nu se numeste, ca daca se numea il vedeam la olimpiada, sau chiar la pariuri Posted Image)

Wrestlingul este un sport,că este un fake,asta e altceva. Skandenbergul de ce nu apare la pariuri? Culturismul?

#9
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013

View PostHoriss, on 06 februarie 2014 - 19:05, said:

Skandenbergul de ce nu apare la pariuri? Culturismul?
ba apare. dar nu la noi :P
oncescu a dat peste cap agentiile de pariuri din america cand l-a pus pe brzenk prima data Posted Image nu le veneau sa creada

#10
Horiss

Horiss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.02.2014

View Postinginerule, on 07 februarie 2014 - 02:20, said:

ba apare. dar nu la noi Posted Image
oncescu a dat peste cap agentiile de pariuri din america cand l-a pus pe brzenk prima data Posted Image nu le veneau sa creada

La skandenberg din câte îmi aduc aminte,a fost doar o singură dată,oncescu vs 100 sau 1000.

#11
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
care ati vazut wrestlemania xxx?

#12
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
OMFG! Nu pot să cred câţi ignoranţi au comentat aici pe baza unui lucru pe care nu-l cunosc şi cât de încuiaţi pot fi unii... Eu am urmarit live 'Mania de aseară şi încă mă gândesc grav la streak, dar mai multe comentarii nu voi face aici, pentru că se vede cu ochiul liber că nu am cu cine discuta. Oricine vrea să discute despre W30 mă poate găsi pe forumul singurei comunităţi rămase în viaţă pe baza fenomenului din România.

#13
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
undertaker chiar nu mai avea succes. era plictisitor la varsta lui. cred ca deja a obosit. lesnar cu al lui " eat sleep break the streak " a reusit.

#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"OMFG! Nu pot să cred câţi ignoranţi au comentat aici pe baza unui lucru pe care nu-l cunosc şi cât de încuiaţi pot fi unii."
Maaare dreptate ai! dar nu cum crezi tu, ci invers.

#15
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
da fanii wrestlingului uneori par idioti. unii sunt de-a dreptul. chestia e ca trebuie sa vezi mai mult decat miscarile. trebuie sa citesti personajul si sa vezi pe cine reprezinta el in societate
in alta ordine lesnar un tip determinat si foarte aprig a reusit sa il bata pe undertaker care e mai mult o expresie a terorii. daniel brian e mai ciudatel si mai fricos asa de felul lui dar muncitor si a reusit sa il bata pe triple h. desi chestiunea a ramas deschisa. n-am vazut la ultimul raw de dupa wrestlemania xxx care a fost rezultatul luptei dintre cei doi.
cena cu atitudinea lui militara a mai pierdut simpatie in fata unui tip cam nebun si ciudat dupa infatisare dar cu siguranta cu multe de spus.
the shield a facut fata lui kane destul de bine chiar. sa vedem urmatoarele miscari ale lui kane , monstrul rosu. probabil va cauta aliante. undertaker acum e in mare dilema. ori continua in felul asta dar carisma lui se cam duce. ori se reinventeaza ori lesnar isi face loc pentru totdeauna in inimile fanilor. la fete imi pare rau de AJ nu stiu de ce , pare  ca sufera mult.
alberto del rio a disparut practic din peisaj fitele lui nu mai pot sustine nimic durabil asta daca nu cumva si el se reiventeaza ca si undertaker. n-am mai auzit nimic de cody rhodes. the usos ba apar ba dispar. kofi kingston a disparut cu totul. savoarea aia afro a lui a fost inlocuita de altii mai pragmatici. big show a iesit si el un pic desi inca se mai tine cred, cesaro e pe val acuma. undeva trebuie sa se stabileasca un echilibru intre acesti pretendenti si fostele staruri. hulk hogan muschiulosul galben ar fi bine sa nu fie doar de decor si sa faca si el ceva in industria asta ca il privim si noi cu interes. aaaa si apropo sting urmeaza sa vina. atitudinea tipica wolfpack e ceea ce lipseste in acest decor. sper doar sa no dea la alianta cu kane sau ceva in genul. pe vremuri aveam TNT nu WWE si vedeam pe sting cu interes. desi personajele, acum pe bune, in TNT erau ca dracu , aceeasi bataie ieftina intre muschiulosi. WWE are si un storyline bun in spate la toate. TNA e doar o continuare palida a TNT dar slabut de tot.
indy nu prea am urmarit mai ales in ultimul timp. acolo e dezorganizare, storyline urat, totul e ca dracu si imi face scarba doar calmitatea ce ma mai atrage la promotiile astea

sa ma corecteze cineva acum pe bune, sting a facut parte din nwo wolfpack? parca nu el e mai solitar asa din fire. desi avea urletul lupului pe scena
patronul ala din TNT cu parul alb de semana cu leslie nielsen mai e si el pe undeva?

asa si TNT n-avea nici o treaba asa promova televiziunea respectiva de fapt sow-ul se numea wcw

promotia se numea WCW si show-ul nitro

#16
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postgreenvision, on 28 ianuarie 2014 - 15:31, said:

M-am uitat de cateva ori la wrestling, niciodata mai mult de cateva minute. Am inteles ca totul e pentru spectacol, dar exista vreo regula sau fiecare cum apuca?
Este regizat de la un capat la altul, practic este doar un spectacol, n-are a face nimic cu sportul.
Am vazut in urma cu ceva ani pe sport.ro o parte dintr-un show aproape grotesc, practic concurau cei mai buni "luptatori", toti incercand sa puna mana pe o valiza care echivala cu un titlu, parca... pana la urma, in timp ce namilele alea se cafteau intre ele, apare un pitic si cum-necum reuseste sa insface valiza. Alta faza demna de cascadorii rasului: doi baieti umflati de steroizi se bateau de ceva vreme fara folos, pana intr-un final, cand unul dintre ei isi scoate cizma si-l loveste pe celalalt in cap cu ea, facandu-l KO.
Ca spectacol e bine pus la punct, cu promovare imensa, dar se adreseaza in special unor consumatori de divertisment indoielnic (uitati-va la chipurile spectatorilor de langa ring, majoritatea arata ca niste primate si se manifesta la fel: prin urlete si agitand bratele cu furie).

#17
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Victorase, lasa-te ca esti precum restul lumii de pe aici. Habar nu ai ce inseamna wrestlingul in afara acestui "invelis" de sport entertainment. Mark ass.

#18
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
wa? eu nu stiu ce inseamna? urmaresc wrestlingul de pe vremea cand se dadea nitro wars daca iti spune ceva numele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate