Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#739
annubis

annubis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 21.01.2007
Pai pe okazii mai sunt si vânzători care pun ce poza vor la produs, am luat eu tzeapa cu domingo, mi- trimis sârbesc iar poza arata ca e unguresc. Oricum la 25 daca e englezesc, poate sa fie numai daca e de 25g, ca acolo mai ambalează asa si chiar la 12,5g, punguță, cu tot cu filtre. La 45 - 50 il găsești in comerțul romamesc...daca iei de pe okazii, atenție!!!

#740
Marselio

Marselio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.11.2013

 xcit, on 03 martie 2015 - 06:11, said:

tuburi si aparat gasesti pe net, sunt destui care vand , tutun nu prea, trebuie sa faci teste....ia cate putin ca nu stii daca iti place si nu-ti f.te banii si sanatatea pe cacaturi pt cativa lei in plus
De acord cu tine!! eu locuiesc in austria d eceva vreme si am testat o gramada de tutunuri! am dat si peste scumpe si proaste!! de exemplu Samson! dar o sa pun un top tutunuri preferate de mine!! :)

#741
Marselio

Marselio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.11.2013
OK! dupa lungi cautari probe tutunuri cumparate o sa fac un top 10 tutunuri preferate de mine!!
asadar
1-Smart portocaliu! este pe departe cel mai bun si asta il fumez zilnic
2-Javaanse Jongens- e un tutun scumpisor dar bun!
3-Mohawk- este un gen luky strike rosu(luky strike rosu tabak nu are nici o legatura cu tigarile luky strike este un tabac care in ciuda faimei numelui e un tutun prost! cel putin pentru mine asa ca in locul luky strike vine Mohawk!
4-Van Nelle- are o aroma si un miros unic dar nu pot sa il fumez in fiecare zi nu stiu nu merge!!
5-Drum original-nu zic ca e un tutun rau dar pentru mine e prea tare!! am mai fumat drum albastru deschis!! e ok
6-Maverick-nu m-a dat pe spate!
7-pueblo- un tutun bun dar aceeasi treaba prea tare pt mine!
8-Golden virginia-bunisor dar mai scump decat altele
9 si 10 egalite si o nyle pe departe cele mai proaste tutunuri care le am fumat!!

O sa revin in curand cu noi review inca nu am terminat cautarea mai sunt tabacuri care trebuie sa le incerc!!

PS:Eu fumez doar rulate! asa m am obisnuit iar faza cu injectatu nu stiu .... mie nu mi place!!

#742
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015

 annubis, on 04 martie 2015 - 22:50, said:

Pai pe okazii mai sunt si vânzători care pun ce poza vor la produs, am luat eu tzeapa cu domingo, mi- trimis sârbesc iar poza arata ca e unguresc. Oricum la 25 daca e englezesc, poate sa fie numai daca e de 25g, ca acolo mai ambalează asa si chiar la 12,5g, punguță, cu tot cu filtre. La 45 - 50 il găsești in comerțul romamesc...daca iei de pe okazii, atenție!!!

Nici nu am pus problema ca pune o poza falsa deoarece ma gandeam ca te intalnesti cu respectivul dupa ce il intrebi la tel daca poza este reala...ma gandeam ca poate e o manevra de care eu nu stiu :)
Nu am sa iau de pe okazii deoarece m-am convins

 Marselio, on 05 martie 2015 - 10:13, said:

OK! dupa lungi cautari probe tutunuri cumparate o sa fac un top 10 tutunuri preferate de mine!!
asadar
1-Smart portocaliu! este pe departe cel mai bun si asta il fumez zilnic
2-Javaanse Jongens- e un tutun scumpisor dar bun!
3-Mohawk- este un gen luky strike rosu(luky strike rosu tabak nu are nici o legatura cu tigarile luky strike este un tabac care in ciuda faimei numelui e un tutun prost! cel putin pentru mine asa ca in locul luky strike vine Mohawk!
4-Van Nelle- are o aroma si un miros unic dar nu pot sa il fumez in fiecare zi nu stiu nu merge!!
5-Drum original-nu zic ca e un tutun rau dar pentru mine e prea tare!! am mai fumat drum albastru deschis!! e ok
6-Maverick-nu m-a dat pe spate!
7-pueblo- un tutun bun dar aceeasi treaba prea tare pt mine!
8-Golden virginia-bunisor dar mai scump decat altele
9 si 10 egalite si o nyle pe departe cele mai proaste tutunuri care le am fumat!!

O sa revin in curand cu noi review inca nu am terminat cautarea mai sunt tabacuri care trebuie sa le incerc!!

PS:Eu fumez doar rulate! asa m am obisnuit iar faza cu injectatu nu stiu .... mie nu mi place!!

exact asa cum am spus si eu cateva posturi mai devreme este doar parerea ta personala :) cateva  tutunuri din lista ta nu le-am incercat si la noi in Romania daca nu ai de unde sa le comanzi online nu le poti incerca.
Din pacate numai fac curse in Austria de cativa ani...la ce pret e tutunul acolo?
Eu caut de ceva vreme un magazin online care sa faca livrari in romania dar nu gasesc niciunul care sa nu aiba review prost in privinta calitatii tutunului :( iar pe cele care le gasesc nu se merita sa fac comanda deoarece la 1kg de tutun chiar daca e mai ieftin decat la noi se adauga tazxa de transport 20-25 euro si asta il face sa depaseasca pretul

#743
Marselio

Marselio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.11.2013

 MarcoGEO, on 05 martie 2015 - 11:51, said:

Nici nu am pus problema ca pune o poza falsa deoarece ma gandeam ca te intalnesti cu respectivul dupa ce il intrebi la tel daca poza este reala...ma gandeam ca poate e o manevra de care eu nu stiu Posted Image
Nu am sa iau de pe okazii deoarece m-am convins



exact asa cum am spus si eu cateva posturi mai devreme este doar parerea ta personala Posted Image cateva  tutunuri din lista ta nu le-am incercat si la noi in Romania daca nu ai de unde sa le comanzi online nu le poti incerca.
Din pacate numai fac curse in Austria de cativa ani...la ce pret e tutunul acolo?
Eu caut de ceva vreme un magazin online care sa faca livrari in romania dar nu gasesc niciunul care sa nu aiba review prost in privinta calitatii tutunului Posted Image iar pe cele care le gasesc nu se merita sa fac comanda deoarece la 1kg de tutun chiar daca e mai ieftin decat la noi se adauga tazxa de transport 20-25 euro si asta il face sa depaseasca pretul
pai Smart 30 gr 4 eur drum 30 gr 4.5  depinde de gramaj alea de 40 gr in general is 5 eur

stiti ce m-am gandit... hai sa facem un grup in facebook e mai simplu acolo postam poze chestii review.... ! ;)

#744
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015

 Marselio, on 05 martie 2015 - 12:24, said:

pai Smart 30 gr 4 eur drum 30 gr 4.5  depinde de gramaj alea de 40 gr in general is 5 eur

stiti ce m-am gandit... hai sa facem un grup in facebook e mai simplu acolo postam poze chestii review.... ! Posted Image

sunt bune preturile tinand cont de calitate Posted Image

daca ai timp :) e binevenita idea

Edited by MarcoGEO, 05 March 2015 - 12:27.


#745
Marselio

Marselio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.11.2013

 MarcoGEO, on 05 martie 2015 - 12:26, said:

sunt bune preturile tinand cont de calitate Posted Image

daca ai timp Posted Image e binevenita idea
pai am timp numai trebuie sa o facem!!

#746
Marselio

Marselio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.11.2013
astazi am cumparat pentru proba George Karelias and Sons hand rolling tobacco! Am deschis pachetul m-a izbit un miros de ceva prajitura cu vanilie! deci miroase senzational! ok am facut o tigara nu are nici o treaba mirosul cu gustul nu se simte acea tenta de vanilie in gust! vreau sa spun ca este foarte bun! asa ca din topul meu de mai sus Smartul cade pe locul 2 si pe primul loc intra glorios George Karelias and Sons! Nu prea se gaseste pe aici nu stiu de ce! L-am gasit intr-o tutungerie la intamplare! Pretul 20 g 3 eur!

#747
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Si mie imi place tutunul cu aroma dar vreau sa renunt la ele. Am cumparat de la cineva o cutie de marlboro gold si mirosea de iti venea sa-l mananci. M-am documentat putin si doar pentru miros sunt nevoie de cativa zeci de aditivi. Asa ca m-am hotarat sa raman la tutunul cu gust ai miros de...tutun. Pacat ca nu gasesc van nelle aici decat din ucraina sau serbia...nush de unde e :(

#748
Marselio

Marselio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.11.2013

 MarcoGEO, on 09 martie 2015 - 20:41, said:

Si mie imi place tutunul cu aroma dar vreau sa renunt la ele. Am cumparat de la cineva o cutie de marlboro gold si mirosea de iti venea sa-l mananci. M-am documentat putin si doar pentru miros sunt nevoie de cativa zeci de aditivi. Asa ca m-am hotarat sa raman la tutunul cu gust ai miros de...tutun. Pacat ca nu gasesc van nelle aici decat din ucraina sau serbia...nush de unde e Posted Image
cauta pe google sunt o gramada de siteuri care vand .... faza e ca nu stiu daca trimit in Romania.....

#749
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
am cautat si nu ma descurc....apelez la baietii care le iau din shop dar nush de ce nu aduc si van nelle.  am dat azi comanda de old holborn , drum , samson ...si Golden Midway de care nu am auzit dar se pare ca e burley cu virginia si predomina primul ( daca nu ma insel sigur este varianta mai ieftina a golden virginia cu pachetul verde) . toate albastre :) maine pe seara o sa va spun cum sunt...toate sunt aduse din anglia

#750
annubis

annubis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 21.01.2007
Vad ca numai " bunătăți " ai luat...:D

#751
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015

 MarcoGEO, on 09 martie 2015 - 21:03, said:

am cautat si nu ma descurc....apelez la baietii care le iau din shop dar nush de ce nu aduc si van nelle.  am dat azi comanda de old holborn , drum , samson ...si Golden Midway de care nu am auzit dar se pare ca e burley cu virginia si predomina primul ( daca nu ma insel sigur este varianta mai ieftina a golden virginia cu pachetul verde) . toate albastre Posted Image maine pe seara o sa va spun cum sunt...toate sunt aduse din anglia
Din cauza ca persoana respectiva a fost foarte neserioasa si m-am enervat nu am mai luat de la el.... Am ramas fara tutun si a trebuit sa-mi iau un pachet de pall mall albastru lung ( ce fumam inainte ). Dar azi din disperare de cauza am apelat la okazii. Spre surprinderea mea am gasit un tip care le ia de la camionagii cred ca altfel nu vad de unde sa aibe produse facute in uk pentru BE NE LUX . am luat cateva pachete de drum original la 30 ron 50 g, pachetul nou cu arici cica...dupa ce in prealabil am verificat punguta pe toate partile :).

Parere buna ... un tutun inchis , bun la gust si cu o aroma inconfundabila dar parca nu asa de pronuntata ca cea de la van nelle. Pacat ca nu pot gasi aici la noi van nelle :(. mai ramane sa incerc si alte tipuri cand o sa am ocazia :) Tipul pare de incredere iar ca pret este decent....se pare ca pana la urma tot la okazii am ajuns , chiar daca rezultatul a fost acelasi in privinta calitatii

#752
Marselio

Marselio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.11.2013

 MarcoGEO, on 10 martie 2015 - 21:07, said:

Din cauza ca persoana respectiva a fost foarte neserioasa si m-am enervat nu am mai luat de la el.... Am ramas fara tutun si a trebuit sa-mi iau un pachet de pall mall albastru lung ( ce fumam inainte ). Dar azi din disperare de cauza am apelat la okazii. Spre surprinderea mea am gasit un tip care le ia de la camionagii cred ca altfel nu vad de unde sa aibe produse facute in uk pentru BE NE LUX . am luat cateva pachete de drum original la 30 ron 50 g, pachetul nou cu arici cica...dupa ce in prealabil am verificat punguta pe toate partile Posted Image.

Parere buna ... un tutun inchis , bun la gust si cu o aroma inconfundabila dar parca nu asa de pronuntata ca cea de la van nelle. Pacat ca nu pot gasi aici la noi van nelle Posted Image. mai ramane sa incerc si alte tipuri cand o sa am ocazia Posted Image Tipul pare de incredere iar ca pret este decent....se pare ca pana la urma tot la okazii am ajuns , chiar daca rezultatul a fost acelasi in privinta calitatii
Daca vii cu o idee iti trimit eu din austria van nelle! fara comision doar sa te ajut! nu stiu cum se face ca nu am trimis tutun in tara de aia am zis vino cu o idee!!

#753
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015

 Marselio, on 10 martie 2015 - 21:15, said:

Daca vii cu o idee iti trimit eu din austria van nelle! fara comision doar sa te ajut! nu stiu cum se face ca nu am trimis tutun in tara de aia am zis vino cu o idee!!
Ms mult esti foarte dragut :)
Daca ar fi sa accept ajutorul tau as face lucrul asta doar pt 2-3 pungute asa ca sa ma " rasfat " si nu vreau sa te pun pe drumuri :) ms mult inca o data. O sa mai incerc sa gasesc pe aici o sursa durabila , toate site-urile pe care le-am gasit acceptabile la pret si care trimit si mai putin o data sunt tepe. iar site-urile serioase gen din uk vand in cantitati mari si au niste preturi ametitoate ...sau taxe de transport mari

#754
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
De vreo 2 ani nici eu nu mai fumez țigări cumpărate, cumpăr doar tutun și îmi rulez singur țigările.

#755
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Si ce tutunuri iti plac , ce fumezi zilnic. De unde te aprovizionezi etc..

#756
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Cumpăr de la cineva care lucrează la o fabrică de țigări în zonă, nu știu ce marcă de tutun este dar e un tutun tocat, curat și are puțină aromă.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate