Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#487
rsuceava

rsuceava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.03.2014
Salut ! stie cineva pe unde as gasi tutun Camel in Timisoara ?
Mersi !

Edited by rsuceava, 10 September 2014 - 19:59.


#488
BULETE

BULETE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.10.2005
Incearca pe okazii, sunt destui care vand din Timisoara

#489
maryanus94

maryanus94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.02.2010
Salutare tuturor.As dori sa stiu in ce recipiente se poate pastra tutunul vrac si mai ales in ce conditii(in cazul unor cantitati de circa 250g) avand in vedere ca acea cantitate ma tine cam doua saptamani.
Am auzit de cazuri de mucegaire si nu as dori sa mi se intample si mie.

#490
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
Cat mai etans posibil, eu tin tutunul intr-o galeata de lavabila si il folosesc 6 saptamani 500gr, nu se mucegaieste, nu se umezeste, nu se usuca, sta perfect

#491
maryanus94

maryanus94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.02.2010
Ma gandeam, luand in considerare ce am prin casa, sa folosesc fie o galetusa de smantana fie un vas de acela de alimente de plastic cu capac etans(vasul sa aiba o baza cat mai lata, intinsa), ca sa nu stea tutunul in strat gros si sa fie cat de cat dispersat.Care ar fi cea mai optima solutie?

Inca o chestie, el imi vine in niste pungi de acelea ziplock/ziptie.Ce parere aveti de ele?

Edited by maryanus94, 08 October 2014 - 16:14.


#492
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
scoate-l din punga si tine-l in cutie de alimente sau in galetusa, punga aia e cea mai proasta solutie, in aia transpira, face condens si se mucegaieste

#493
masu95

masu95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.10.2014
Salut, fumez tigari rulate si am o mica problema, atunci cand fumez, filtrul se incalzeste foarte tare. Cine are aceasta problema si cum scap de ea? Pentru ca se incalzeste atat de tare in cat aproape provoaca arsuri. Multumesc anticipat!

#494
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,003
  • Înscris: 20.08.2012

 masu95, on 15 octombrie 2014 - 18:19, said:

Salut, fumez tigari rulate si am o mica problema, atunci cand fumez, filtrul se incalzeste foarte tare. Cine are aceasta problema si cum scap de ea? Pentru ca se incalzeste atat de tare in cat aproape provoaca arsuri. Multumesc anticipat!
Salut, schimba tigarile rulate cu cele injectate, ai sa vezi diferenta,  o cutie cu tuburi de tigari este undeva intre 4-10 lei, 200 tuburi, iti mai trebuie si un aparat de injectat si nu ai sa mai simti arsurile de care vb, O zi buna

#495
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006
Si la mine se incalzeste filtrul la tigarile rulate.
La cele injectate in tuburi, nu.

#496
masu95

masu95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.10.2014
Pai cred ca nu se incalzeste, dar nu prea vreau sa schimb tigarile, am vazut ca sunt acele "tigaret" doar ca am vaga impresie ca nu se gasesc pe marimea filtrelor slim sau extra slim...din experienta voastra, ce filtre recomandati? Eu folosesc "OCB-slim" dar vreau sa incerc si extra slim.

Multumesc pentru sfaturi !

#497
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006
Eu folosesc normale, regular si pentru astea cred ca poti gasi acele port-tigaret si nu cred ca se mai incalzesc.

#498
adibloj

adibloj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.10.2014
buna stimati fumatori.am comandat de la cineva din Bucuresti tutun (un tepar) si e foarte slab ca si tarie.ce imi recomandati pentru ai creste taria? mentionez ca si pisca in gat putin cand il fumez.pot sa-l sprituiesc cu aroma tutun?multumesc.
P.S. ca si tuburi folosesc Pall Mall carbon

#499
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009
Buna din nou. De unde va mai procurati tutun? As vrea sa mai comand si eu cate ceva. Pana acum am fumat Domingo, Camel, Pall Mall. Daca aveti vreo recomandare si pentru mine. Si inca o intrebare. As vrea sa-mi iau o masina de injectat electrica sa nu mai tot imping la aparatul pe care-l am acum. Ce ziceti de modelele astea? Asta sau Asta.

#500
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
eu personal nu te sfatuiesc, am avut si nu baga bine, iti cade jarul si arzi scaune, arzi haine

#501
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Salutare,

De cateva zile ma bate si pe mine gandul sa ma apuc de acest "sport". Fumez de mult timp Dunhill Blue, nu as avea o problema sa trec la alt tutun, mai ales daca acesta ar fi superior calitativ.

Ce recomandari imi faceti si mie, de tutun, foite, filtre? Cum rulati tigarile si ce modalitate e cea mai buna din ce ati incercat?

Daca se poate sa imi recomandati si un vanzator sau un site in care aveti incredere.

Si alt aspect important, daca trec pe tigari rulate, fac vreo economie la portofel?

Edited by oauzor, 27 October 2014 - 23:46.


#502
BULETE

BULETE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.10.2005
Cu tigarile rulate faci economie mai mult decat cu cele injectate, in tuburile pentru injectare pui mai mult tutun decat in cele rulate. Eu desi fumez tutun vrac de doar 3 luni pot sa spun ca cu cele rulate de mana iesi cel mai bine deoarece poti pune exact cantitatea pe care o doresti. Le poti incerca pe amandoua cu timpul si vezi care te aranjeaza.
Vanzatori poti vedea pe okazii in functie de calificativele si nr de vanzari pe care le au

Ca tutun eu am inceput cu Drum original, am incercat si altele dar pana la urma tot la el m-am intors. Foite folosesc OCB verzi, cele white sau black ard prea greu si se stinge tigarea, stai tot timpul cu bricheta sa o aprinzi.

Ca economie, inainte fumam aproximativ 1 pachet pe zi, in jur de 300-400lei/luna, iar acum cu cele rulate fumez de aproximativ 100lei/luna, desi fumez mai putine tigari, nu pot sa explic de ce. Calitativ mi se pare mai bun tutunul vrac

Edited by BULETE, 29 October 2014 - 19:16.


#503
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,461
  • Înscris: 15.06.2007

 masu95, on 15 octombrie 2014 - 18:19, said:

Salut, fumez tigari rulate si am o mica problema, atunci cand fumez, filtrul se incalzeste foarte tare. Cine are aceasta problema si cum scap de ea? Pentru ca se incalzeste atat de tare in cat aproape provoaca arsuri. Multumesc anticipat!
Tragi din ea prea repede.
Las-o sa respire putin.
Sau fa-o mai lunga sau mai groasa.

N-as fuma home made decat daca ar avea aditivi d'aia ce fumeaza niggerii pe acoperisu' casei.

 oauzor, on 27 octombrie 2014 - 23:46, said:

Salutare,

De cateva zile ma bate si pe mine gandul sa ma apuc de acest "sport". Fumez de mult timp Dunhill Blue, nu as avea o problema sa trec la alt tutun, mai ales daca acesta ar fi superior calitativ.

Ce recomandari imi faceti si mie, de tutun, foite, filtre? Cum rulati tigarile si ce modalitate e cea mai buna din ce ati incercat?

Daca se poate sa imi recomandati si un vanzator sau un site in care aveti incredere.

Si alt aspect important, daca trec pe tigari rulate, fac vreo economie la portofel?
Nici o economie.
Daca iei pe bune.. de la magazin iesi chiar mai scump decat tigarile normale.
Eu prefer sa dau 3-4 lei pe un trabuc mediu (calitate-dimensiune) si ma satur de fumat.
Nu sunt genu care sa fumeze toata ziua peste tot.
Am ritualu meu, un trabuc un pic de coniac alea alea.

#504
geoaxe

geoaxe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.08.2007
Salut!
Stie cineva de unde as putea cumpara JPS Blue? Pana acum nu am gasit nimic...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate