Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#3061
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
pai pe tuburiaparate nu aveau in stoc tuburi benson iar dincolo aveau...si le-au trimis imediat, bineinteles ca tot ei sunt si colo si colo

petre, eu din ohm de 453 de grame fumez 6 saptamani, 1 pachet pe zi

#3062
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

View Postpetre69, on 08 decembrie 2016 - 17:08, said:


Eu sunt din buc si ca sa organizez treaba cu ungaria va trebui sa apelez la cineva
Dar vin cu o intrebare - in bulgaria e vreo smecherie cu tutun si cu filtre ?

Si de la bulgari te poti aproviziona cu tutun de rulat.Gasesti prin tutungerii mai multe feluri, depinde de gusturi.Asta vara am luat OldHolborn galben, un tutun bun, placut la gust.Era vreo 10 leva pachetul, aproximativ 5 Euro.
La Ruse ar fi cel mai aproape, dar merita sa te combini cu cineva ca sa impartiti costurile de transport si trecere pod.
Cantitatea max admisa : 1Kg de pers !
Oricum, merita mai mult decat la unguri.

#3063
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostPhobos, on 08 decembrie 2016 - 16:53, said:

A! Era sa uit ceva foarte important. NEAPARAT sa pastrezi bonurile de la casa pentru tutun, sa le ai in masina, cat timp ai tutunul la tine. Gagicile stiu de bonuri si de obicei ti le baga in plasa.
Daca te intorci inapoi in Romania, la Vama nu ai voie legal sa ai mai mult de 1kg tutun / persoana. Cate persoane sunteti in masina, atatea kile poti sa treci, deci calculeaza gramajul pungilor cand cumperi.
Eu de cate ori am venit inapoi din Ungaria, nu m-au intrebat niciodata cat tutun am, insa eu zic sa nu te joci cu focul. Neaparat bonurile si limita legala. Daca nu depasesti limita, nu trebuie sa-l ascunzi sub banchete sau ceva ca nu-i nevoie.
Daca mergi mai departe spre Austria, etc, nu stiu ce reguli au.
1 kg de tutun iti ajunge pentru aproape 2 luni de fumat 1 pachet pe zi.
Il infasori pe tine cu banda....taliban style.
Mai iei si vreo 2 prieteni cu tine...te-ai scos pe 1 ani de zile macar.

View Postcolectionarul15, on 08 decembrie 2016 - 17:44, said:

Dupa 3 zile de dat minim 10 telefoane pe zi la unul din numerele de pe acest site,azi imi confirma cineva de acolo ca il vor pune azi la curier.
Deci daca va grabiti nu comandati produse de pe acest site.
Nu stiu cum de pe site-ul https://www.tuburiaparate.ro/. pot trimite mai rapid cand ambele apartin aceleasi societati.
Sa speram ca nu a fost o alta minciuna si ieri au spus ca pleaca de la ei si nu s-a intamplat acest lucru.
Concluzia o trageti voi.
Tuburi aparate de fiecare data nu au depasit 48 de ore.

Edited by I2O, 08 December 2016 - 20:17.


#3064
eddiezack

eddiezack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 27.08.2007

View Postsilesax, on 08 decembrie 2016 - 07:37, said:

ce imi place la rulate, -nu cade jarul -nu ard repede -fumez mai putine.
...
Sa vii sa-ti dau injectate de-ale mele sa vezi daca le cade jarul sau cum la unele faci muschi la falci si dureaza mai mult decat una normala..

View Postpetre69, on 08 decembrie 2016 - 11:35, said:

si inca o chestie apropo de rulatele pt concedii
tabacherele astea de facut tigari sunt pe marimi ?...ca am vazut ca se vorbeste de 6 si 8 mm, eu am masurat tuburile pe care le-am luat si vad ca au 8mm , adica cat o tigara normala
Si vezi ca-s si pe lungimi.. eu am de 70mm, dar am vazut pana la 110mm.

#3065
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Posteddiezack, on 08 decembrie 2016 - 20:50, said:


Sa vii sa-ti dau injectate de-ale mele sa vezi daca le cade jarul sau cum la unele faci muschi la falci si dureaza mai mult decat una normala..
Poate sa vina si la mine ca asa incepator cum sunt la nici una injectata nu mi-a cazut jarul

#3066
eddiezack

eddiezack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 27.08.2007

View Postpetre69, on 08 decembrie 2016 - 20:53, said:

Poate sa vina si la mine ca asa incepator cum sunt la nici una injectata nu mi-a cazut jarul
Pai si eu am mai putin de doua luni..

#3067
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postprimuministru, on 08 decembrie 2016 - 18:10, said:



Si de la bulgari te poti aproviziona cu tutun de rulat.Gasesti prin tutungerii mai multe feluri, depinde de gusturi.Asta vara am luat OldHolborn galben, un tutun bun, placut la gust.Era vreo 10 leva pachetul, aproximativ 5 Euro.
La Ruse ar fi cel mai aproape, dar merita sa te combini cu cineva ca sa impartiti costurile de transport si trecere pod.
Cantitatea max admisa : 1Kg de pers !
Oricum, merita mai mult decat la unguri.
Omule , da si mie informatie cu polonicul, ca cu lingurita nu ma satur
1- au si de injectat ?
2- au si tutun de calitate ?
3- au si tuburi cu filtre de calitate ?
4- da si mie o adresa sau o directie ceva
Ma urc in masina si imediat ajung dar sa stiu unde sa ajung , nu ma uit la bani ci ma intereseaza calitate si continuitate

#3068
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

View Postpetre69, on 08 decembrie 2016 - 20:58, said:

Omule , da si mie informatie cu polonicul, ca cu lingurita nu ma satur
1- au si de injectat ?
2- au si tutun de calitate ?
3- au si tuburi cu filtre de calitate ?
4- da si mie o adresa sau o directie ceva
Ma urc in masina si imediat ajung dar sa stiu unde sa ajung , nu ma uit la bani ci ma intereseaza calitate si continuitate

Imi pare rau, dar nu m-am uitat cu atentie in magazin sa vad daca au si tutun de injectat si filtre, eu fiind interesat numai de tutun de rulat.Mi-aduc aminte ca am bantuit in centru, si am ajuns intamplator pe aici
Dar am mai vazut si buticuri d-alea mici cu tabac, cum erau si pe la noi odata.Am mai auzit ca ar avea si prin Metro, dar n-am ajuns.

#3069
LeXuLeTz

LeXuLeTz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.11.2016
Mai era cineva pe aici care spunea ca ruleaza tutun Pegasus , vreau sa il intreb , cum ai rezolvat problema urmatoare : mie mi se cam scutura majoritatea tigarilor in tabachera si e enervant , ma face sa ma car cu masinuta de rulat , tutunul si foitele dupa mine ,si nu am momentan  un rollingbox ca sa fier mai usor , ai patit sa iti cada tutunul din tigari cat timp le porti in tabachera? , nu la toate tigarile mi sa intamplat dar la majoritatea da .

#3070
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Dupa ce le faci apuci vîrful lor si îl rulezi strîns între degete si se strînge ..cam cum fac aia la tigarile cu ierburi prin filme .

#3071
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Alt inconvenient ,dupa trei zile am constatat ca datorită filtrelor scurte de la rulate ma ard la degete asa ca..

#3072
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Silesax, văd că folosești filtre OCB care sunt scurte (8 mm dacă nu mă înșel).  Vezi că găsești și mai lungi, eu folosesc de 15 mm dar mi-am făcut stocul din afară. Cred că tot pe tuburiaparate am văzut mărci ce aveau filtre mai lungi așa că fie comanzi de acolo, fie le cauți prin tutungerii.

#3073
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
acu imi comand una alta de pe tuburiaparate,ro deci am comandat si filtre mai lungi ce foite sa iau??

#3074
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Incearca de la SMK si vezi daca iti plac, recomand green slow-burning sau red clasic.Au foita de grosime medie, se ruleaza usor si sunt 60 in pac fata de 50 cele de la OCB.Personal nu le agreez pe cele de la OCB, hartia mi se pare de mai slaba calitate.
[ http://www.smoking.ro/images/uploads/prods_smoking/c43f76c5b04ea1c4d3f85a4c4476e23b.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3075
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postxcit, on 08 decembrie 2016 - 17:48, said:

petre, eu din ohm de 453 de grame fumez 6 saptamani, 1 pachet pe zi
De unde il iei ?

#3076
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Mai aduce Emil Ohm ? Eu am renuntat de la ultima crestere de pret. Acum fumez Cheyenne gold, (cam tare), asa ca il "diluez" cu Pegasus.

#3077
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
n-a mai dat nici un semn, ultima data cand am vorbit a zis ca e din ce in ce mai greu sa aduca, nu m-a mai sunat. Am mai avut o punga pe care am amestecat-o cu pegasus, dar.....nu e acelasi lucru.

care a fost ultima crestere de pret? ca eu nu stiu

#3078
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
24 august, 150 + 50 transport

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate