Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#2359
bobiku

bobiku

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.08.2016

View Postunucelalalt, on 28 august 2016 - 17:29, said:

Incearca asta , daca iti convine pretul . Am fumat , e tutun bun , tare , cei care ruleaza spun ca le ies cca 45buc / plic . Mie imi place dar eu nu rulez , injectez si pt injectat e total neeconomic ca e firicel marunt si intra mult in tub .
https://www.okazii.r...rame-a129478213

ms de raspuns.la un calcul amanuntit nu rezolv nimic cu pueblo.acum fumez kent moldovenesc 11-12 lei pachetul si cheltui cam mult cu ele si fumez mai mult ca e slab.

#2360
osderos

osderos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.03.2011
Salut, am revenit putin printre voi...Vand o punga de Deans luata de la vechiul nostru prieten emil. Il dau cu acelasi pret cu care am luat .. adica 150 ron. (doar buc - se ridica din zona crangasi. detalii in PM)

Intre timp am avut ocazia sa fumez si Lucky Strike la cutie(singurul incovenient este ca nu scrie gramajul), adus din luxemburg... calitativ peste malboro sau camel de la unguri. Desi scrie pe el pana la 945 tigari, la tub nu este rentabil... asa ca am fost nevoit sa`mi cumpar si o tabachera de rulat.

Stiu ca toti incercam sa scadem pretul tigarilor si sa fumam cat mai econom... dar prefer si calitativ (deans/ohm + tuburi = 170-180 ron, Lucky + foite + filtre = 230-250... calitate deans 7, ohm 8, malboro/camel de la ungurii 9, lucky 10)

Attached Files



#2361
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Cred ca are in jur de 400-450 grame.

#2362
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

View Postosderos, on 29 august 2016 - 11:21, said:

Stiu ca toti incercam sa scadem pretul tigarilor si sa fumam cat mai econom... dar prefer si calitativ

Daca vrei si economic si calitate, apuca-te de rulat.Tutunul de rulat e cu mult peste cel de injectat, ai mult mai multe optiuni in ceea ce priveste atat accesoriile ( filtre normale, slim, ultra-slim, foite de toate tipurile, inclusiv cu arome, normale, long sau la rola de 4m, etc ) cat si aroma si taria tutunului.
Vei savura o tigara cu tutun de calitate, care nu pute si nu-ti imbacseste hainele de miros asa cum se intampla cu tutunul de injectat.
Daca nu ai dexteritate, poti folosi un aparat de rulat, apoi e recomandat sa inveti sa le rulezi din mana.Nu-ti ia mai mult de 15secunde ca s-o faci, mai putin decat dureaza un stop la un semafor.
Dezavatajul e ca nu le poti rula inainte pentru a face stoc ca in cazul celor injectate, tutunul se usuca si se pierde din aroma si savoare.

#2363
_Alizeu_

_Alizeu_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 24.01.2016
Salutare,

Acum fumez Winston Blue Slim. 15 lei pachetul.
Exista pe piata tutun la fel? Ma intereseaza si aparatul de rulat. Si evident intrebarea daca ies mai ieftin decat sa cumpar pachet dupa pachet.

#2364
osderos

osderos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.03.2011

View Postprimuministru, on 29 august 2016 - 14:41, said:


Daca vrei si economic si calitate, apuca-te de rulat.Tutunul de rulat e cu mult peste cel de injectat, ai mult mai multe optiuni in ceea ce priveste atat accesoriile ( filtre normale, slim, ultra-slim, foite de toate tipurile, inclusiv cu arome, normale, long sau la rola de 4m, etc ) cat si aroma si taria tutunului.
Vei savura o tigara cu tutun de calitate, care nu pute si nu-ti imbacseste hainele de miros asa cum se intampla cu tutunul de injectat.
Daca nu ai dexteritate, poti folosi un aparat de rulat, apoi e recomandat sa inveti sa le rulezi din mana.Nu-ti ia mai mult de 15secunde ca s-o faci, mai putin decat dureaza un stop la un semafor.
Dezavatajul e ca nu le poti rula inainte pentru a face stoc ca in cazul celor injectate, tutunul se usuca si se pierde din aroma si savoare.

stiu stiu :) acum sunt pe Deans din lipsa de altceva. Pretul tutunului de rulat luat din magazine nu este ok ptr buzunar la cat fumez eu. Cand am ocazia sa`mi aduca Lucky sau JSP din Luxemburg, trec pe rulaj (cu tabachera) altfel stau pe injectat la Deans sau OHM

#2365
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
am luat un powermatic 1 din tirg care are un defect ...asa m a mintit ala ..,dar acasa cind sa il repar ...m- am impotmolit.
nu stiu unde vine legata pirghia care impinge tutunul in tigara??
daca stiti cumva vreo poza sau schema cu interiorul unui aparat v as fi recunoscator.

#2366
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
http://www.cigreview...atic-1-a-2.html

#2367
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
da .multumesc.
a mea nu este cu roti dintate ci cu o pirghie...cred ca prin frecare fier pe fier este impinsa tija .
dar bine ca am vazut unde este prinsa .
sa vad daca reusesc sa o fac...,daca nu ..asta e.

#2368
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Pai de ce ai cumparat-o daca e stricata?
Vezi ca azi e duminica...las-o pe maine.

Edited by I2O, 04 September 2016 - 16:03.


#2369
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Ca era 15 lei..si vreau sa vad daca o pot face .stiu ca una noua e 150lei .

#2370
gheorg1975

gheorg1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 28.08.2004
Tutunul din țigările D&B și din Pegasus cu ce ar fi comparabil ? Fața de Camel-ul unguresc cum este?

#2371
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
I am facut eu ce i am facut la pirghia aia care împinge tija ..dar alta belea acum.arcul ce trage tija înapoi nu trage tija din tigara din cauza ca cilindrul din capatul tijei care îndeasa tutunul are diametrul mai mic ca teava unde se baga tubul si intra tutun între capul împingator si teava formînd un fel de pana .

#2372
andreea_dumitrescu

andreea_dumitrescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2015
Buna ziua! In primul rand imi cer scuze dc voi repeta din intrebarile ce deja s-au pus in acest topic insa am citit si nu prea am inteles mare lucru :)). Sunt fumatoare de kent click mentolat lung si vreau sa trec la tigarile injectate. Am fost la un centru tobacco si cei de acolo mi-au sugerat tutunul rockies xxl si tuburi mentolate. Aici am intampinat cateva pb:
1. Nu prea ma inteleg cu acest tip de tutun deoarece imi pare cam tare
2 Tigarea se arde foarte repede fara a apuca sa trag mai mult de 5 fumuri si cade scrumul si tutunul imediat
As dori sa ma ajutati cu cateva sfaturi: ce tutun sa iau pt a nu mai fi asa tare si dc e cazul sa achizitionez o masina electrica in detrimentul celei manuale. Parca nu suport sa trag 3 fumuri si sa se duca tigarea si ma trage inapoi catre cele din comert, lucru pe care nu il mai doresc!
Va multumesc anticipat si imi cer scuze inca o data dar fiind fata , nu prea ma pricep!

#2373
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Pai fetele ..nu au voie sa fumeze,ca fac riduri si nu mai sînt frumoase !
Trebuie sa le faci mai îndesate ca sa fumezi mai mult si sa nu casa jaru repede .cît despre tutun..mai încearcă pîna gasesti tu ce iti place .

#2374
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Vezi ca exista si tuburi click mentolate. Nu recomand masina electrica, e cam dublu fata de o masina manuala foarte buna. Cel mai greu va fi sa gasesti un tutun sa-ti placa si sa fie si convenabil ca pret. E bun sa incerci tutunul amercan la punga de 453 g, e destul de bun la pret.  Succes.

#2375
brinzabogdanalin

brinzabogdanalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 08.02.2007
Buna ziua. Sunt nou pe aici si incerc sa aflu niste cum sa reduc cheltuielile cu fumatul( ale sotiei mele). Am studiat un pic forumul si am cumparat tuburi, tigari de foi pegasus si un aparat de injectat electric gerui ( am cumparat si unul manual dar nu a iesit nimic, am renuntat la el). Problema este ca atunci cand tigara e gata cand o intorci curge tutunul ...e ceva gresit ce ar trebui facut? Gustul zice ea ca e destul de ok. Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri

#2376
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Ai spus ca ai citit forumul, nu ? Gerui = bani aruncati. Vrei aparat bun, Mikromatic (manual), sau Powermatic II (electric).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate