Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4087
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Tocmai au trecut si pe la mine. Oferta propusa: reducere la abonament, tableta sau telefon mobil. Fara TV. Arad.
Am ales "Tableta 3G Model 1 cu Digi Net Mobil". Ziceau ca e Allview AX4 Nano.
Termen de livrare: 2 saptamani. Vom vedea...

PS. Telefoanele din oferta sunt: Digi P202, Huawei U2805, Nokia 208, Allview a4 You, Allview A5 Smiley, Lenovo A328.

#4088
narsilav

narsilav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.09.2014

View Postcatalinman, on 12 septembrie 2014 - 18:38, said:

Pana la 31 decembrie 2014 mai este valabila. Posted Image


In ce orase? Este pt clienti existenti sau noi?
In orice caz, nu am gasit vreun departament comercial sau ceva, ca sa mi se faca o oferta ...

#4089
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Din păcate eu am fost astăzi în cora pantelimon (bucurești) și mi-au zis că nu mai este valabilă oferta, păcat :-(

Din păcate eu am fost astăzi în cora pantelimon (bucurești) și mi-au zis că nu mai este valabilă oferta, păcat :-(

Din păcate eu am fost astăzi în cora pantelimon (bucurești) și mi-au zis că nu mai este valabilă oferta, păcat :-(

Din păcate eu am fost astăzi în cora pantelimon (bucurești) și mi-au zis că nu mai este valabilă oferta, păcat :-(

#4090
SorinFCS

SorinFCS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 24.05.2013
Minciuni, eu am facut pe 1 septembrie o oferta de retentie cu o tableta samsung t111.
Un prieten a facut la inceputul lui august o prelungire + a adaugat niste don-uri si fb1000 si el nu a avut oferta cica, desii a intrebat...

Incearca in alta parte, depinde ce persoana gasesti!

#4091
narsilav

narsilav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.09.2014
Eu sunt din Galati. Mi s-a spus ca s-a facut doar pe teren si pentru clientii noi. Eu sunt de 7 ani la ei, am avut probleme cu net-ul de la inceputul anului, dupa n sesizari, au venit abia acum 2 luni la mine si mi-au zis ca placa mea de retea e de vina. Mi-au luat banii pe cablu si priza, fara proces verbal.. Telefoanele nu mai functioneaza, nici fix, nici mobil. Am HD degeaba. Mi s-a stricat TV-ul si de aceea voiam oferta cu TV. Dar nu am cui sa ma adresez pt o oferta. La telefon mi s-a zis ca se poate, sa merg la sediu. La sediu mi-a zis ca pentru fidelizare, pot opta pentru tableta, ceea ce nu ma intereseaza...

#4092
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostSorinFCS, on 13 septembrie 2014 - 18:35, said:

Minciuni, eu am facut pe 1 septembrie o oferta de retentie cu o tableta samsung t111.
Un prieten a facut la inceputul lui august o prelungire + a adaugat niste don-uri si fb1000 si el nu a avut oferta cica, desii a intrebat...

Incearca in alta parte, depinde ce persoana gasesti!

Si eu asa am patit, dadeau tabletele si reducerile ca painea calda mie nu au vrut sa-mi dea nimic...

#4093
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007

View Postbabanu5, on 13 septembrie 2014 - 18:18, said:

Din păcate eu am fost astăzi în cora pantelimon (bucurești) și mi-au zis că nu mai este valabilă oferta, păcat :-(

Din păcate eu am fost astăzi în cora pantelimon (bucurești) și mi-au zis că nu mai este valabilă oferta, păcat :-(

Din păcate eu am fost astăzi în cora pantelimon (bucurești) și mi-au zis că nu mai este valabilă oferta, păcat :-(

Din păcate eu am fost astăzi în cora pantelimon (bucurești) și mi-au zis că nu mai este valabilă oferta, păcat :-(

Am fost si eu la un POP si la fel mi-a spus ca numai este valabila oferta,dar retentia este valabila numai la agentii comerciali de teren. Vezi in POP-uri ca sunt pliante de la Rds cu oferte si pe ele gasesti o carte de vizita  cu nr de tel al agentului comercial din zona. Eu am semnat saptamana trecuta contract TV si marire net fix de la 50 Mb la 1000Mb si am luat o tableta Samsung 3G.

Ps. pt cei care vor router gratis Gigabit la abonamentele de 500 si 1000 si in POP li se spune ca nu se mai dau , este aceeasi chestie, la prelungire contract eu am primit si router gigabit.
Ps2. prin primit ma refer la inscriere pe lista Posted Image  ,ca de adus sper ca imi face rds vreun cadou de craciun sa imi aduca si mie cardul CI,tableta si routerul Posted Image Posted Image

Ps3.Pot sa iti dau nr de tel al baiatului care a venit la mine in Berceni(metrou Aparatorii Patriei mai exact) si vb cu el ,poate vine si la tine . Nr este 0733.375.045 si il cheama Alex. Daca se considera reclama rog un moderator sa stearga nr de tel.

#4094
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006

View Postdumyro, on 13 septembrie 2014 - 23:50, said:


Am fost si eu la un POP si la fel mi-a spus ca numai este valabila oferta,dar retentia este valabila numai la agentii comerciali de teren. Vezi in POP-uri ca sunt pliante de la Rds cu oferte si pe ele gasesti o carte de vizita  cu nr de tel al agentului comercial din zona. Eu am semnat saptamana trecuta contract TV si marire net fix de la 50 Mb la 1000Mb si am luat o tableta Samsung 3G.

Ps. pt cei care vor router gratis Gigabit la abonamentele de 500 si 1000 si in POP li se spune ca nu se mai dau , este aceeasi chestie, la prelungire contract eu am primit si router gigabit.
Ps2. prin primit ma refer la inscriere pe lista Posted Image  ,ca de adus sper ca imi face rds vreun cadou de craciun sa imi aduca si mie cardul CI,tableta si routerul Posted Image Posted Image

Ps3.Pot sa iti dau nr de tel al baiatului care a venit la mine in Berceni(metrou Aparatorii Patriei mai exact) si vb cu el ,poate vine si la tine . Nr este 0733.375.045 si il cheama Alex. Daca se considera reclama rog un moderator sa stearga nr de tel.
Super, mulțumim

#4095
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postdon_dannielo, on 13 septembrie 2014 - 11:23, said:

Intrebare: De ce "sediile" RDS sunt niste apartamente imputite de bloc unde stai la coada ca ultimul boschetar mai mult de o ora ca sa le dai bani? Si nu ma refer la plata facturilor, care se poate si electronic, ci la semnarea initiala a contractului. O fac intentionat, ca sa-ti fie scarba sa mai calci acolo si pentru reziliere (care nu merge telefonic ci trebuie o noua vizita) ?
daca esti din bucuresti
poti de saptamana viitoare sa mergi in noul sediu de pe magheru
o sa ai o surpriza.  oricum si in momentul de fata multe din popuri sunt in spatii comerciale.

la subiect : oferta de retentie mai exista doar sub forma de luni la jumatate de pret

ofertele cu tableta si tv sunt pentru clientii noi si sunt valabile doar prin agentii de teren.

Edited by maistoru, 14 September 2014 - 07:37.


#4096
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Ok, deci Sâmbătă am depus cerere să îmi închidă 2 ab smart 12 și astăzi m-au sunat de la retenții, mi-au oferit gratuit Allview Ax 4 nano 3G gratuit sau Galaxy tab t 111 3G la 20 ron/lună plus ab de 5 ron net pt tabletă plus să păstrez unul din numere la DO 2. Am luat samsung, allview știu că merge nasol, din ce am auzit.

Ok, deci Sâmbătă am depus cerere să îmi închidă 2 ab smart 12 și astăzi m-au sunat de la retenții, mi-au oferit gratuit Allview Ax 4 nano 3G gratuit sau Galaxy tab t 111 3G la 20 ron/lună plus ab de 5 ron net pt tabletă plus să păstrez unul din numere la DO 2. Am luat samsung, allview știu că merge nasol, din ce am auzit.

Ok, deci Sâmbătă am depus cerere să îmi închidă 2 ab smart 12 și astăzi m-au sunat de la retenții, mi-au oferit gratuit Allview Ax 4 nano 3G gratuit sau Galaxy tab t 111 3G la 20 ron/lună plus ab de 5 ron net pt tabletă plus să păstrez unul din numere la DO 2. Am luat samsung, allview știu că merge nasol, din ce am auzit.

Ok, deci Sâmbătă am depus cerere să îmi închidă 2 ab smart 12 și astăzi m-au sunat de la retenții, mi-au oferit gratuit Allview Ax 4 nano 3G gratuit sau Galaxy tab t 111 3G la 20 ron/lună plus ab de 5 ron net pt tabletă plus să păstrez unul din numere la DO 2. Am luat samsung, allview știu că merge nasol, din ce am auzit.

#4097
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Buna. Ma poate ajuta cineva cu date de contact pt un agent de teren din zona Titan? Multumesc anticipat.

#4098
ciuciulete2

ciuciulete2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 04.07.2014
Dacă îmi las barbă oare mă recunosc?

#4099
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Mai am putin si fac trei luni, decand astept tableta.
Se pare ca cei care au facut scandal -telefoane-amenintari reziliere- inregistrari video (vedeti postari anterioare membri  ) au optinut finalizare comanda.
Intr-o postare anterioara a mea, am rugat, ca cei care au rezolvat c-da, sa treaca nr. comenzii, pentru a vedea seriozitate angajati RDS.
Dupa ce au strigat-injurat-agitat pe forum si s-au vazut cu sacii in caruta (tableta in mana) nu au mai fost interesati de restul colegilor de forum.
----SE PARE CA STUDIAZA SI ACUM CARTEA TEHNICA --si nu mai au timp

#4100
mario_antera

mario_antera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.10.2009

View Postmirondorelgl, on 16 septembrie 2014 - 09:10, said:

Mai am putin si fac trei luni, decand astept tableta.
Se pare ca cei care au facut scandal -telefoane-amenintari reziliere- inregistrari video (vedeti postari anterioare membri  ) au optinut finalizare comanda.
Intr-o postare anterioara a mea, am rugat, ca cei care au rezolvat c-da, sa treaca nr. comenzii, pentru a vedea seriozitate angajati RDS.
Dupa ce au strigat-injurat-agitat pe forum si s-au vazut cu sacii in caruta (tableta in mana) nu au mai fost interesati de restul colegilor de forum.
----SE PARE CA STUDIAZA SI ACUM CARTEA TEHNICA --si nu mai au timp
Eu zic sa ai rabdare, se rezolva si uite aici cazul meu:
''Stimate Abonat,
Solicitarea dumneavoastra este inregistrata nr. 603008  - Tableta 3G
Model 2
din data de Jun 17 2014 10:24AM,  in momentul in care sunt echipamente
in stoc''

''25.08.2014 Lu
Comanda dvs la Digi pentru Tableta 3G Model 2 cu nr.603008: Echipamentul este disponibil si rezervat 7 zile in punctul de prezenta...''

Nu rezolvi nimic cu scandal, poti face una, doua, trei sesizari pentru urgentare (cazul meu), dar tableta o sa-ti fie livrata atunci cand este pe stoc.

#4101
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Departe de mine gandul de a face scandal, dar parca te supara faptul ca atunci cand astepti frumos la rand, vezi ca altii care vin din spate optin acelasi lucru mult mai repede din N motive.
Esti un caz fericit. Sa astepti numai o luna si sa primesti comanda.
Eu o astept de trei luni.

Edited by mirondorelgl, 16 September 2014 - 09:45.


#4102
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postmirondorelgl, on 16 septembrie 2014 - 09:41, said:

Esti un caz fericit. Sa astepti numai o luna si sa primesti comanda.
17 iunie... 25 august. Îs vreo 2 luni si ceva...

Edited by cristi0304, 16 September 2014 - 09:53.


#4103
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007

View Postmarius_ar, on 13 septembrie 2014 - 12:51, said:

... Am ales "Tableta 3G Model 1 cu Digi Net Mobil". Ziceau ca e Allview AX4 Nano...
Update 16.09: vezi poza atasament

Attached Files



#4104
bogdanels

bogdanels

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.09.2013
Salut .Astazi am primit tableta allview ax2 frenzy si este execrabila. As putea sa ma duc maine sa o schimb cu un Galaxy Tab ?Contractul intra in vigoare de la 1 octombrie. Multumesc

Edited by bogdanels, 16 September 2014 - 18:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate