Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#3979
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004
Multumesc pt pont. O sa il incerc.

#3980
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

View Postbogdangelu, on 22 august 2014 - 18:44, said:

Un prieten asteapta de peste trei luni.Posted Image
De fapt acum am aflat ca  pe 01.09.2014 facea 5 luni de asteptare.De ce zic ,,facea,, deoarece a primit in sfarsit SMS-ul de confirmare a comenzi si are 7 zile pentru a ridica produsul.

#3981
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View PostTheWatcherProductions, on 24 august 2014 - 18:58, said:

Gata Prutene....ajuta omul daca sti cum...
Daca vrei sa il inveti limba romana o poti face printr`un mesaj privat.
E mult mai elegant si frumos asa!

”stii”

#3982
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014
Pruteanu reloaded!
Nu poate sa trimita un mesaj privat prin care sa atentioneze omul de greseala comisa..
El polueaza topicuri laudandu-se cu cunostintele sale de limba romana...
Mare om,mare caracter!

ONTOPIC: mai asteapta si altii televizoare si tablete?

#3983
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

View PostTheWatcherProductions, on 28 august 2014 - 00:43, said:

Pruteanu reloaded!
Nu poate sa trimita un mesaj privat prin care sa atentioneze omul de greseala comisa..
El polueaza topicuri laudandu-se cu cunostintele sale de limba romana...
Mare om,mare caracter!

ONTOPIC: mai asteapta si altii televizoare si tablete?
Da, de 3 luni.

#3984
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View PostTheWatcherProductions, on 28 august 2014 - 00:43, said:

Pruteanu reloaded!
Nu poate sa trimita un mesaj privat prin care sa atentioneze omul de greseala comisa..
El polueaza topicuri laudandu-se cu cunostintele sale de limba romana...
Mare om,mare caracter!

ONTOPIC: mai asteapta si altii televizoare si tablete?
Cultura se face in masa, nu in privat. Sunt multi care citesc pe aici... asa cum esti si tu. Nu poti spune ca n-ai invatat nimic...de pe SP!

#3985
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postcrisbud, on 28 august 2014 - 11:45, said:

Cultura se face in masa, nu in privat. Sunt multi care citesc pe aici... asa cum esti si tu. Nu poti spune ca n-ai invatat nimic...de pe SP!
Cultura o faci in masa pe un topic dedicat culturii!!!
Hai sa incetam si sa vorbim strict despre retentia rcs-rds...
Salut

#3986
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
A incercat cineva cu ANPC? Ce se poate rezolva? Scrie negru pe alb in contract,30 de zile.

#3987
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postlost2209, on 31 august 2014 - 15:46, said:

A incercat cineva cu ANPC? Ce se poate rezolva? Scrie negru pe alb in contract,30 de zile.
Pai citeste ce am scris mai sus.....
poti sa anulezi contractul daca in 30 zile nu ti`l aduc...
Contractul facut pt tv nu are nici o legatura cu contractul facut pentru client nou sau prelungirea serviciilor...Niste jegosi!!

#3988
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
Eu ma gandeam la o altfel de rezolvare.Faci plangere la ANPC,ei se duc cu taraboi peste RDS,a doua zi primesti un sms cum ca ti-a venit televizorul.Nu prea merge cu anularea contractului.Nu este fals in acte? Atatea contracte pe 30 de zile si dupa 3 luni inca nu s-au dat.Stocuri 0? De ce sunt stocurile 0? S-au scufundat vasele cu stocurile de televizoare?Nicicum.Nu vor sa plateasca pentru ele.De aceea sunt stocurile de tv-uri,tablete si decodoare goale.Ca sa ai stocuri trebuie sa platesti furnizorul.Sa ne zica adevarul la telefon.Nu avem bani pentru ele.Simplu.Si de ce fac promisiuni si contracte pe echipamente care nu exista?

#3989
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Am intrebat si pe posturi de abonamente noi, dar nu m-a lamurit nimeni.
Vreau sa instalez cablu tv si internet de baza de la RDS (abonat nou Bucuresti, s-au facut campanii in zona mea) si o sa iau unul sau doua abonamente de telefonie mobila, probabil nelimitat. Si imi mai trebuie si internet pt. verificare DVR in alta locatie. Nu prea m-ar interesa TV (in rate sau daca nu vine, poate doar de calitate), un interes redus pt. tableta (mai bun ar fi fost un dual sim subventionat).

Un sfat despre maxim ce-as putea sa solicit de la agentul de vanzari?

#3990
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postwoe, on 01 septembrie 2014 - 08:03, said:

Am intrebat si pe posturi de abonamente noi, dar nu m-a lamurit nimeni.
Vreau sa instalez cablu tv si internet de baza de la RDS (abonat nou Bucuresti, s-au facut campanii in zona mea) si o sa iau unul sau doua abonamente de telefonie mobila, probabil nelimitat. Si imi mai trebuie si internet pt. verificare DVR in alta locatie. Nu prea m-ar interesa TV (in rate sau daca nu vine, poate doar de calitate), un interes redus pt. tableta (mai bun ar fi fost un dual sim subventionat).

Un sfat despre maxim ce-as putea sa solicit de la agentul de vanzari?
Eu am tv model lg ln5400 led(32inch) ,la fel ca cel pe care il ofera ei (MODEL 1) si prin cablu CATV prin 130 posturi..multe fullhd,etc..
Pe site scriau ca prind doar pana la 65 posturi deci iti recomand sa iti iei modelul ala si o sa platesti doar 30 lei pe luna pt el (24 luni)daca ai toate 3 serviciile (tv,internet,telefonie) plus 100 lei cand ti`l predau (total 820 lei).
Eu am dat 1199 lei pe el in martie la Domo.
Totusi nu inteleg ce solicitare ai avea...Fii mai explicit

Edited by TheWatcherProductions, 01 September 2014 - 10:45.


#3991
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Se pare ca azi imi capat "mult-dorita" tableta model 2 de la RCS pe care o astept de 3 luni si ceva. Vine prin curier.

#3992
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View PostSpadan, on 01 septembrie 2014 - 10:55, said:

Se pare ca azi imi capat "mult-dorita" tableta model 2 de la RCS pe care o astept de 3 luni si ceva. Vine prin curier.
Pai daca te chemau sa o ridici de la ei poate ii si injurai:))

#3993
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Gata. Acum cateva ore, un curier C..gus mi-a adus tableta. Chiar ma gandeam ca ma pune sa platesc livrarea. Le-o trimiteam inapoi, dar n-a fost cazul.

#3994
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View PostSpadan, on 01 septembrie 2014 - 18:25, said:

Gata. Acum cateva ore, un curier C..gus mi-a adus tableta. Chiar ma gandeam ca ma pune sa platesc livrarea. Le-o trimiteam inapoi, dar n-a fost cazul.
acum ar trebui sa renunti la toate servicile lor si sa achiti doar tableta in rate....sa vedem daca te dau in judecata..
Nu or sa te dea pentru ca nu au cum sa castige...trag de legi la maxim...stiind ca romanii au o incredere egala cu 0 absolut ( care exista doar in teorie)
Felicitari pentru tableta...eu mai am un pic si fac cele 30 ZILE...
In a 32-a zi am sa merg calare peste ei pentru ca pe contractul meu nu scrie IN LIMITA STOCULUI DISPONIBIL !!!!

#3995
Cholo96

Cholo96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.09.2014
Buna seara. Maine se face o luna si 2 saptamani de cand am plasat comanda pentru tableta la o casierie rcs rds mai exact pt modelul allview ax4 nano cu wifi+3g. In repetatele telefoane si prezentari la sediu cel mai bun raspuns pe care am putut sa il primesc a fost ca o comanda la acest model de tableta dureaza MAXIM o luna si jumatate. Cei care au facut comanda la aceeasi tableta  i-as ruga sa imi spune daca si in cat timp le-a fost onorata comanda ba mai mult daca este vreo solutie "laxativa" pentru aceasta "constipare" romaneasca numita Digi Rcs Rds. Va multumesc anticipat!!!

#3996
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mie mi-a fost livrat niciodata un stick.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate