Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#2611
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View PostPitbullboy22, on 25 aprilie 2014 - 06:38, said:

TAbleta e pe alb. La prima impresie imi place, e ok. Simuri de voce habar n-am.

Tu ai ales culoarea sau nu se poate alege si iei ce primesti ?

#2612
siru

siru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 09.06.2005

View Postateul111, on 24 aprilie 2014 - 20:09, said:

in Pitesti este valabila oferta cu televizoare? a luat cineva? am fost si eu pe data de 10 aprilie si am optat pentru tableta 3g model 1..la agentia unde am fost mi s-a comunicat decat de cele 2 tipuri de tablete samsung si allview..

In Pitesti am intrebat si eu la casierie despre televizoare si mi s-a spus ca televizoarele se dau doar prin agenti de vanzati trimisi pe teren si ca (acum 2 saptamani) aveau agentii trimisi doar in cartierele Gavana si Exercitiu.
Azi am aflat de la o prietena care lucreaza in casierie ca fidelizarea din cartierul Gavana s-a terminat.
Din pacate angajatii din casierii sunt total decuplati de agentii de vanzari de pe teren. Nu stiu nici ei in avans cand incepe si cand se termina ofertele de retentie (fidelizare) pe un cartier anume.
Doar in ultimul moment le vine un mail intern cu anunt de genul "Azi s-a terminat retentia in Gavana" sau cam asa ceva.

Despre ce anume televizoare se dau nu am aflat (presupun ca sunt ca si cele din alte orase, dar nu stiu concret) si nici nu am observat in casieria centrala (Muntenia) clienti care ridicau televizoare. Probabil ca televizoarele oferite in cartierul Gavana se ridica de la casieria Gavana (asa ar fi normal).
Am incercat sa aflu numarul de telefon al vreunui agent de vanzari ca sa iau eu legatura cu el - nu am reusit, angajatii din casierii nu se cunosc cu agentii de teren.

Agajatii din casierii afla tot in ultimul moment, prin e-mail intern, daca se schimba televizoarele si tabletele din oferta si primesc actualizarea preturilor de lista si de retentie pentru modele noi care apar. Nu poti sa afli in avans, de exemplu, cand se termina oferta de tablete Samsung T110 si cand vin (daca vin) tabletele Samsung T210.

Edited by siru, 25 April 2014 - 09:44.


#2613
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014

View Postsiru, on 25 aprilie 2014 - 09:39, said:

In Pitesti am intrebat si eu la casierie despre televizoare si mi s-a spus ca televizoarele se dau doar prin agenti de vanzati trimisi pe teren si ca (acum 2 saptamani) aveau agentii trimisi doar in cartierele Gavana si Exercitiu.
Azi am aflat de la o prietena care lucreaza in casierie ca fidelizarea din cartierul Gavana s-a terminat.
Din pacate angajatii din casierii sunt total decuplati de agentii de vanzari de pe teren. Nu stiu nici ei in avans cand incepe si cand se termina ofertele de retentie (fidelizare) pe un cartier anume.
Doar in ultimul moment le vine un mail intern cu anunt de genul "Azi s-a terminat retentia in Gavana" sau cam asa ceva.

Despre ce anume televizoare se dau nu am aflat (presupun ca sunt ca si cele din alte orase, dar nu stiu concret) si nici nu am observat in casieria centrala (Muntenia) clienti care ridicau televizoare. Probabil ca televizoarele oferite in cartierul Gavana se ridica de la casieria Gavana (asa ar fi normal).
Am incercat sa aflu numarul de telefon al vreunui agent de vanzari ca sa iau eu legatura cu el - nu am reusit, angajatii din casierii nu se cunosc cu agentii de teren.

Agajatii din casierii afla tot in ultimul moment, prin e-mail intern, daca se schimba televizoarele si tabletele din oferta si primesc actualizarea preturilor de lista si de retentie pentru modele noi care apar. Nu poti sa afli in avans, de exemplu, cand se termina oferta de tablete Samsung T110 si cand vin (daca vin) tabletele Samsung T210.

Se poate sa imi dai pe privat un numar de contact pentru clarificarea situatiei?
Implicit la care sediu ai fost si aproximativ data/ora?

#2614
RICARDO

RICARDO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 02.05.2004
...am spus clar:

Tv LG 42 LB 5500-ZA primit de la RCS-RDS,functioneaza perfect cu SMART CAM-ul dat de la ei!
Nu apare nici o eroare sau alte probleme...Functioneaza perfect toate programele cu extracost...

Attached Files


Edited by RICARDO, 25 April 2014 - 09:52.


#2615
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View PostDIGI_Helper, on 25 aprilie 2014 - 09:45, said:


Se poate sa imi dai pe privat un numar de contact pentru clarificarea situatiei?
Implicit la care sediu ai fost si aproximativ data/ora?
ATENTIE LA 'DIGI_Helper' : rz+  A SPUS CA ESTE O CLONA, NU ESTE REPREZENTANT OFICIAL !!!

#2616
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Teoretic ieri (Smart 12) s-a incheiat perioada de 2 ani cu toate serviciile prelungite.
Nu am platit factura de luna trecuta si cea care a aparut pe 20 aprilie, insa pot maine sa merg intr-un POP sa modific contractele?

As vrea sa iau o tableta la retentie si sa modific fostul Smart 12 in Optim Nelimitat, iar fixul si mobilul Share sa fie fix "in familie", iar la numarul de mobil Share sa renunt.
Abonamentul de TV la 38 de lei vreau sa il modific de asemenea, fara HBO sau alte canale in plus, ci doar cel simplu la 29 lei as vrea, dar probabil mai trebuie sa platesc chiria 5 lei pe decodor SD?
Deci fara plata facturilor pot face modificarile de mai sus? Ma costa ceva in plus?

#2617
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View Postgeneralmotors, on 25 aprilie 2014 - 10:15, said:

ATENTIE LA 'DIGI_Helper' : rz+  A SPUS CA ESTE O CLONA, NU ESTE REPREZENTANT OFICIAL !!!
A fost vina mea, am confundat numele. rz+ vorbea despre DigiInfo

#2618
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007
Salut,ce dureaza asa mult cu tabletele astea? ...se face 1 luna de asteptare...@bucuresti-militari..
(model 1 3g)

Edited by AEROAQUA, 25 April 2014 - 11:13.


#2619
covurlui-iasi

covurlui-iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 13.11.2010
Ai vazut tu tablete intr-un  POP din Iasi dar ce folos eu am comanda din 13 Martie si dupa 42 de zile nici un semn ultimul SMS l-am primit pe 1 Aprilie de atunci a murit totul eu unul nici nu mai cred ca voi mai primi tableta comandata si ma pregatesc dupa 1 Mai sa merg sa reziliez acel act de prelungire pe 2 ani a contractului

View Postpleteab, on 24 aprilie 2014 - 20:50, said:

Am fost astazi si am facut un abonament la telefonie mobila ,intr-un pop din Iasi si aveau tv si tablete la retentie


#2620
Pitbullboy22

Pitbullboy22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.01.2004

View Postalecsandrius, on 25 aprilie 2014 - 09:29, said:

Tu ai ales culoarea sau nu se poate alege si iei ce primesti ?
Doar pe alb erau.

#2621
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Salut.
Cei care doresc prelungirea contractului ( TV,NET,Mobil) doar pentru 12 luni sunt eligibili pentru oferta de retentie care include tableta ?
Multumesc!

#2622
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Cand se face comanda initiala in casierii tablete se pot comanda dupa preferinta la culoare alb/negru sau fiecare ridica ulterior dupa cum e lotul ?

#2623
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Intrebare pentru DIGI_Helper: contract Net expirat de ceva timp. Se ofera in Targu Mures, FL 50 la viteza de FL 100, sau FL100 la pret de 29lei ? Cand am intrebat acum o luna in POP mi s-a zis ca nu. Desi catalinman postase ceva in legatura cu asta.

#2624
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View Posteasy90rider, on 25 aprilie 2014 - 15:54, said:

Intrebare pentru DIGI_Helper: contract Net expirat de ceva timp. Se ofera in Targu Mures, FL 50 la viteza de FL 100, sau FL100 la pret de 29lei ? Cand am intrebat acum o luna in POP mi s-a zis ca nu. Desi catalinman postase ceva in legatura cu asta.
e o harababura intreaga cu retentiile astea...eu de o saptamana astept un raspuns pentru oferta cu linii optim mobil care desi e regionala am aflat ca tehnic se poate activa fara probleme........sigur tehnic si la tine se poate activa  fa o sesizare in digicare ca mine si apoi bafta ......multa rabdare si multi nervi

Edited by alecsandrius, 25 April 2014 - 17:40.


#2625
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Multumesc, la mine nu e vorba daca tehnic se poate sau nu. Ci din punct de vedere financiar Posted Image
Adica as prelundi pe 1-2 ani dar sa primesc ceva in plus mai exact FL100 la pret de FL50. Altfel raman cu contractul actual pe perioada nedeterminata.

Edited by easy90rider, 25 April 2014 - 17:59.


#2626
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Posteasy90rider, on 25 aprilie 2014 - 17:58, said:

Multumesc, la mine nu e vorba daca tehnic se poate sau nu. Ci din punct de vedere financiar Posted Image
Adica as prelundi pe 1-2 ani dar sa primesc ceva in plus mai exact FL100 la pret de FL50. Altfel raman cu contractul actual pe perioada nedeterminata.
Nu avem asa ceva :P doar tablete la ofertele de retentie.

#2627
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
:( Probabil din cauza ca nu avem concurenta la net in oras :(

#2628
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Posteasy90rider, on 25 aprilie 2014 - 18:04, said:

:( Probabil din cauza ca nu avem concurenta la net in oras :(
Romtelecom a inceput sa puna fibra optica.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate