Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#145
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,447
  • Înscris: 03.04.2007

View Postcatalinman, on 27 ianuarie 2014 - 15:06, said:

Eu observ altceva si ma bucura lucrul acesta. Observ ca toata lumea este dornica sa-si prelungeasca serviciile RCS-RDS pe 24 de luni. Posted Image

Dar in ce conditii? Posted Image

#146
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
În aceleași condiții cu care au trăit și până acum. Ce alte condiții vrei?

#147
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postblue_taty, on 27 ianuarie 2014 - 14:44, said:

Am senzația că nimeni nu e mulțumit la RCS. La fiecare nu-i convine câte ceva. Ba unu că nu are nu știu ce post ciudat, ba altul că de ce i-a scos un post la care nu se uita dar era în grilă, că de ce nu a primit telefoane, tablete sau televizoare gratis, că nu le-a suflat în partea dorsală. Toți sunt revoluționari de parcă am fi în Ucraina. Mai nenilor, ia mergeți cu cățel, purcel și alte jucării în altă parte, nu vedeți ce bine e la UPC? Acolo nimeni nu se plânge de nimic. Bagă RCS-ul canale, dă tablete, dă net că nu ai ce face cu atât dar nimeni nu vrea ce au ăștia. Înseamnă că acolo e Raiul pe pământ. Sau nu vreți în rai?
Cand nu ai intre ce sa alegi este mai greu sa treci in alta parte.......Rds sunt varza totala la capitolul comunicare si RC. Daca ar anunta cum se procedeaza exact cu prelungirile, cand se scoate un program de ce se scote etc etc.....nu ar mai spune nimeni nimic. Eu astept un router din luna noiembrie 2013 cu procesul verbal semnat si inca nu l-am primit....asa ca sa o lasam mai moale cu minunatia rds-ului.

#148
adg78

adg78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.01.2012
Asta am de gand sa fac, imcepand cu data de 01.02 si nu sunt singurul in situatia asta, asa pierd abonatii.

#149
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Sunt cazuri și cazuri la care ai punctat corect. E exact ca la telefonia mobilă.  Degeaba ceilalți sunt mai buni dacă tu nu ai semnal decât de la unii.
Legat de comunicare iarăși nu te pot contrazice. Ar trebui să lucreze foarte mult la PR ca să devină o companie într-adevăr complet profesionistă. Nu am cuvinte de laudă nici legat de UPC sau Romtelecom pe partea asta. Dar nu mă leg de ei pentru că nu am tangențe prea directe cu ei ci mai mult indirect. Degeaba ai servicii multe și profesionale dacă nu le anunți și nu te lauzi cu ele. De exemplu abia sâmbătă am aflat că am DDNS de la RDS din întâmplare. Era frumos să anunțe cumva că oferă serviciul ăsta, poate pe unii  îi interesează.

#150
kosmin_d

kosmin_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 25.03.2007
Ridicat azi dintr-un POP din Arad o tableta moka fara nici o problema sau intrebare din partea baiatului de acolo si nici a persoanei din primul punct in care am fost.
Saracul incerca sa ma convinga ca tableta Allwiew City+ nu se poate conecta decat prin wi-fi, sub nici o forma prin 3g.
Daca mai aveti intrebabari,va raspund cu placere

#151
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Off: Poate cineva sa editeze titlul? Sa scrie "fii" cu doi de "i"?

#152
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Greu de tot cu i-urile astea, unii pun prea putine dar sunt din ce in ce mai multi cei care pun prea multe, ne-o place mult mai mult internetul decat scoala, dar internetul se bazeaza pe scris si trebuie sa invatam macar sa scriem corect, eu am urat matematica si celelalte stiinte "exacte" de la scoala, dar la ortografie si gramatica mereu am tinut.

#153
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Exact ce spuneam, oamenii sunt varza totala :)))), fiecare face cum il taie capul in punctele Rcs :)))))

#154
popika77

popika77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 17.05.2012
la piatra neamt este valabila oare oferta ??

#155
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012
Am fost astazi in casieria din zona mea. Dupa ce am predat terminalul mobil (pe care nu il foloseam) am intrebat de curiozitate de oferta de retentie si am primit urmatorul raspuns:
- daca prelungesc contractul cu 12 luni, primesc 2 luni gratuit.
- daca prelungesc contractul cu 24 luni, primesc 4 luni gratuit.
Am intrebat daca au si alte oferte si am primit urmatorul raspuns:
- avem tableta Samsung doar cu wi-fi, contract 24 luni si rata 20 lei/luna.
Am intrebat de tablete 3G si de tablete Allview.
- Alea s-au epuizat deja.
- Doriti prelungirea contractului cu 24 luni si o tableta Samsung cu wi-fi in 24 rate cu 20 lei/luna?
- Nu.

Edited by dhaulagiri, 27 January 2014 - 20:25.


#156
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postdhaulagiri, on 27 ianuarie 2014 - 20:22, said:

Am fost astazi in casieria din zona mea. Dupa ce am predat terminalul mobil (pe care nu il foloseam) am intrebat de curiozitate de oferta de retentie si am primit urmatorul raspuns:
- daca prelungesc contractul cu 12 luni, primesc 2 luni gratuit.
- daca prelungesc contractul cu 24 luni, primesc 4 luni gratuit.
Am intrebat daca au si alte oferte si am primit urmatorul raspuns:
- avem tableta Samsung doar cu wi-fi, contract 24 luni si rata 20 lei/luna.
Am intrebat de tablete 3G si de tablete Allview.
- Alea s-au epuizat deja.
- Doriti prelungirea contractului cu 24 luni si o tableta Samsung cu wi-fi in 24 rate cu 20 lei/luna?
- Nu.

Deci la tine este o alta varianta :))))))))

#157
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

View PostNeaceasca85, on 27 ianuarie 2014 - 19:37, said:

Greu de tot cu i-urile astea, unii pun prea putine dar sunt din ce in ce mai multi cei care pun prea multe, ne-o place mult mai mult internetul decat scoala, dar internetul se bazeaza pe scris si trebuie sa invatam macar sa scriem corect, eu am urat matematica si celelalte stiinte "exacte" de la scoala, dar la ortografie si gramatica mereu am tinut.
Unora le place atit de mult "sa puna punctul pe i", incit nu le ajung "i"-urile, simt nevoia sa le inmulteasca.
Noroc ca se mai gasesc si binevoitori care sacrifica uneori cite un "i"(vezi cazul de fata), de dragul statisticii. Posted Image

#158
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 23.12.2006
Baieti de treaba astia de la RDS :) Am facut schimbare de titular a contractului, si imediat mi-au aruncat ofertele de retentie. :)

PS: @catalinman, merci... a mers ca uns primul pas :)

#159
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Adica? Da detalii,daca se poate

#160
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postcmgeorge, on 28 ianuarie 2014 - 14:26, said:

Baieti de treaba astia de la RDS Posted Image Am facut schimbare de titular a contractului, si imediat mi-au aruncat ofertele de retentie. Posted Image


Chiar asa... cu ce te-au retentat? :D

#161
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Nu se stie inca nimic legat de extinderea ofertei cu televizoare si in alte judete?

#162
skeas

skeas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.08.2006
Discutand cu mai multe cunostinte am aflat urmatoarele:

Oferta de televizoare (doar Brasov, doar unele zone din cartierele Astra si Racadau):

model 1 - LG 32 LN5400
model 2 - Samsung 32 UE32F5000
model 3 - LG 42 LN5400

Agentii RDS au mers din usa in usa (confirmat: strazile Barbu Lautaru, Zorilor, Vasile Alecsandri) si au discutat cu oamenii direct. Celor interesati li s-a facut un document (act aditional) la fata locului, cu care au mers la sediul din N.D. Cocea pentru ridicarea produsului dorit. Daca au dorit sa se mai gandeasca, agentul le-a lasat nr de telefon pentru contact. Practic, oferta poate fi acceptata doar prin intermediul agentilor din teren. Cei care au mers direct la sediu (fara sa fi trecut un agent pe la ei pe acasa) s-au dus degeaba.

In ceea ce priveste tabletele,
model 1 - Allview City+ (WiFi),
model 2 - Allview Nano (WiFi + 3G),
model 3 - Samsung Galaxy Tab 3 (WiFi)

Nimeni nu stie nimic de vreun model 4, Samsung Galaxy Tab 3 (WiFi + 3G) cum s-a vehiculat pe aici.

Edited by skeas, 28 January 2014 - 16:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate