Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#91
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,138
  • Înscris: 24.09.2009

View Postmariusnorbert, on 26 ianuarie 2014 - 10:06, said:

Meriti un suspend luuuung pentru post-ul asta, blackcat!
pentru ce sa fie suspendat, ca a spus un adevar?

#92
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Nu, pentru limbaj si jigniri.

#93
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,138
  • Înscris: 24.09.2009
injuraturile au si ele farmecul lor ;)

#94
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,226
  • Înscris: 24.01.2012
La romtelecom imediat ce iti expira contractul  pe 24 de luni te suna sa iti faca alta oferta ,daca vrei sa reziliezi te dispera cu ofertele .La Rds nu se intampla asa ceva .

#95
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,138
  • Înscris: 24.09.2009
pentru ca sunt putini cei care dupa ce le exira perioada contractuala migreaza la concurenta.

#96
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Iar de la RTC lumea abia asteapta sa plece.

#97
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,226
  • Înscris: 24.01.2012

View PostNeaceasca85, on 26 ianuarie 2014 - 15:25, said:

Iar de la RTC lumea abia asteapta sa plece.
Stai putin ca au inceput greci sa se trezeasca.

#98
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am contractul de acasa expirat din mai 2013, nu cred ca s-a prelungit odata cu FL 500/1000. La birou cred ca s-a prelungit pentru ca in urma portarii numarului de RTC, mi-au mai dat 5 mbps in plus la acelasi pret.

View Postsasekay, on 26 ianuarie 2014 - 15:26, said:

Stai putin ca au inceput greci sa se trezeasca.

S-au uitat pe bilantul contabil si balanta de verificare a anului 2012 sau 2013 si s-au panicat. Posted Image

#99
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012

View PostBukovina, on 26 ianuarie 2014 - 13:41, said:

pentru ce sa fie suspendat, ca a spus un adevar?

View Postmariusnorbert, on 26 ianuarie 2014 - 15:16, said:

Nu, pentru limbaj si jigniri.

Mda, conform Legii 61/1999 art 3 pct 1, proferarea de injurii sau expresii jignitoare constituie contraventie si conform art 4, lit b, se sanctioneaza cu amenda de la 200 lei la 1000 lei.

Cine intocmeste procesul verbal ?  :)

#100
Ovidon

Ovidon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 19.04.2010

View Postsasekay, on 26 ianuarie 2014 - 15:21, said:

La romtelecom imediat ce iti expira contractul  pe 24 de luni te suna sa iti faca alta oferta ,daca vrei sa reziliezi te dispera cu ofertele .La Rds nu se intampla asa ceva .
Pentru cei multumiti cu serviciile oferite de RCS nu conteaza "ofertele". Important este sa-si pastreze abonamentul iar daca nu, sunt liber sa faca ce vor. Asta ca dovada ca poate serviciile Romtelecom sunt mai slabute si tin neaparat sa-si pastreze clientii. Poate gresesc, nu sustin ca le cunosc serviciile in totalitate. Va rog nu ma atacati. E doar o parere.

#101
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001

View PostMaterium, on 26 ianuarie 2014 - 13:20, said:

blackat tu consideri ca e normal sa deau unora niste echipamente si la altii nu pentru simplu motiv ca primii sunt intr-o areie aoperita si de concurenta? Mie asta mi se pare de porc! Ori e retentie pentru toti ori nu mai e retentie! Omul care vrea sa plece de la un operator o sa o faca chiar si fara acele echipamente. In schimb avand un contract pe 24 de luni RDS poate sa stea linistit, mizand pentru urmatoarea perioada de timp pe un numar clar de clienti, ceea ce ii v-a ajuta in desfasurarea ulterioara a afacerior. E un concept dezvoltat de altii cu mult timp in urma, nu RDS a descoperit roata!Sa dai echipamente doar in anumite zone sau numai unor clienti e ca si cum ai recunoaste fata de concurenta ca in zonele respective esti slab. La fel de bine si ceilalti operatori isi pot amplifica actiunile in acele zone! In plus nu e nici mocangeala si nici milogeala. Acele echipamente sunt platite in rate lunare si 2 ani esti captiv la RDS. Nu vad de ce eu as fi milog si altul care are sansa sa plece la concurenta nu e, doar pentru simplul fapt ca ala ii poate strange pe cei de la RDS cu usa! Chiar mai de porc mi se pare situatia asta!

Eu unul as fi luat o asemenea tableta. As fi luat-o nu pentru mine ci pentru nepotii mei de la tara. Faptul ca e mult mai ieftina si o poti plati in niste rate neglijabile face sa fie oferta tentanta. Dar nu o sa pot realiza acest lucru pentru ca desi am 3 servicii si echipamente in chirie sunt intr-o zona cu acoperire exclusiv RDS pe cablu tv si internet fix si din ce mi-a spus cel cu care am vorbit nu voi avea nicio sansa. Ori asta mi se pare la fel de urat din partea lor, e ca si cum mi-ar zice: tu esti captiv la noi si deci nu ne interesezi, vrei nu vrei atat timp cat iti doresti astfel de srvicii doar noua ne vei da banii!

Da, omule, asa consider ca e normal si asa si e. De ce sa dea la toti? Ai nepoti la tara, fugi la magazin si cumpara-le o tableta Allview, nu sta cu mina intinsa. Da, omule, da, o repet, poti sa te superi, se numeste MILOGEALA ce vrei tu. Daca ei considera ca trebuie sa faca ceva ca sa te retina iti vor da ceva, o bomboana, o acadea ceva.

Pt cei care spun ca RDS pierde daca in zonele unde au monopol x sau y renunta la serviciile lor eu le spun ca nu e asa. De ce? Pt ca x si y nu vor renunta la serviciile RCS fara o oferta alternativa. Iar cind va aparea oferta alternativa, i pak si RDS-ul cu o tableta la retentie. Intelegeti mecanismul?
In Brasov Romtelecomul a inceput o campanie agresiva pe care RCS-ul incearca sa o contracareze. Atit.

#102
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,596
  • Înscris: 14.10.2004

View PostIon_de_la_Raion, on 26 ianuarie 2014 - 12:24, said:


Adica pe rds nu-i intereseaza ca pierd un client, pe ei ii intereseaza doar cand pierd un client in favoarea concurentei ? Asta se simte la castigul lor cum ?
Crezi ca  Romtelecom, UPC, Vodafone, Orange, Cosmote sufera ca pleaca un client.
Daca pleaca o strada, cartier sat/comuna este cu totul altceva, dovada si ofertele regionale ale tuturor operatorilor.

Acum ca ii credem noi tampiti este una dar sa fim seriosi, nu sunt. Noi doar chibitim pe aici. Posted Image Posted Image

#103
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 23.03.2009

View PostIon_de_la_Raion, on 26 ianuarie 2014 - 13:35, said:

Eu tot nu pricep, rds merge la cacealma acolo unde nu exista concurenta. Daca eu renunt la serviciile lor si nu mai am televiziune, internet si telefonie, pe ei cu ce ii incalzeste ca eu sint rupt de mediile de comunicare ? Ei nu isi mai iau banii de la mine, nu conteaza ca eu am plecat in alta parte sau nu.

Este foarte simplu pentru ca dacă nu ai alternativa cel care pierde rămânând fără servicii ești tu iar masochiști de genul asta sunt puțini asa că nu pierd absolut nimic dacă 10-15 clienți de genul tău părăsesc rețeaua rcs/rds!
Problema ta principala este că nu prea ai cu ce sa ii înlocuiești la același preț și cu aceleași servicii la măcar aceeași calitate pentru ca în general dacă vei avea calitate mai buna la tv ai să pierzi la internet sau telefonie și tot asa în funcție de operator !

#104
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 21.08.2008
Pentru toti iubirorii de tablete,
Tablete moca la romtelecom, pute teveul de reclama cu cocalarii aia doi inca din-ainte de Craciun. Nu le-ati vazut? Ce cautati pe aici?
Vedeti voi dupa aia la facturi...

Edited by baducu, 26 January 2014 - 16:49.


#105
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 23.03.2009

View Postsasekay, on 26 ianuarie 2014 - 15:21, said:

La romtelecom imediat ce iti expira contractul  pe 24 de luni te suna sa iti faca alta oferta ,daca vrei sa reziliezi te dispera cu ofertele .La Rds nu se intampla asa ceva .

Fiecare cu ce îl doare !!!
Adică știu că au o oferta proastă din toate punctele de vedere raportat la concurentă și atunci măcar asa să își  păstreze clientela!

#106
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

View Postsasekay, on 26 ianuarie 2014 - 15:21, said:

La romtelecom imediat ce iti expira contractul  pe 24 de luni te suna sa iti faca alta oferta ,daca vrei sa reziliezi te dispera cu ofertele .La Rds nu se intampla asa ceva .

Zău? A expirat un contract pe persoană juridică în decembrie, n-a sunat nici naiba pentru prelungire, ne-am dat seama c-a expirat când pe factura din ianuarie, niște opțiuni care până atunci erau gratis, erau brusc incluse. I-am sunat, le-am reproșat că nu m-au contactat să mă anunțe  că expiră contractul, n-a prea părut să le pese. Abia după 3 zile m-au contactat pentru renegocierea contractului.

#107
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 21.08.2008

View Postsasekay, on 26 ianuarie 2014 - 15:21, said:

La romtelecom imediat ce iti expira contractul  pe 24 de luni te suna sa iti faca alta oferta ,daca vrei sa reziliezi te dispera cu ofertele .La Rds nu se intampla asa ceva .

Normal ca dupa ce si-au batut-o de tine timp de doi ani iti arunca si tie ceva ca sa te prinda de fraier iar, ca au de unde.
Dar daca au cu cine, de ce nu?! Un modem ADSL uairles gratis nu-i de colea Posted Image

Edited by baducu, 26 January 2014 - 16:57.


#108
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Pe mine m-au sunat si pentru PJ si pentru PF.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate