Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#73
hd20max

hd20max

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 03.03.2007

View Postalecsandrius, on 25 ianuarie 2014 - 16:49, said:

hd20max la prelungire daca ai schimbat abonamentul asociat ai pierdut extraoptiunea gratuita de net 5gb ?(daca o aveai activa desigur...)
La DigiMOBIL aveam abonamentul Digi Familia (1,24 EUR) + optiunea de net de 5Gb (gratuit) si a ramas neschimbat.
La DigiTEL (fix) aveam un abonament asociat (cu taxa de 5 RON), cu 1000 min in RDS si 200 in Romtelecom care a trebuit schimbat cu unul din oferta actuala - eu am ales Digi Mobil Familia (1,24 EUR) - si nu mai platesc cei 5 RON.

#74
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009

View Postblackcat, on 26 ianuarie 2014 - 09:24, said:

PS: daca aveti nevoie de tablete si tv-uri de ce poola mea nu cumparati din magazin, mokangiilor.
Eu unul, daca vine vreun agent la usa, voi refuza oferta pt ca am de toate. Ce sa mai fac cu o tableta? Si sa platesc lunar timp de 2 ani aiurea o suma?

Pai ori e "moka", ori platesti lunar? Te contrazici.

#75
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Post1Maus, on 26 ianuarie 2014 - 10:30, said:


Pai ori e "moka", ori platesti lunar? Te contrazici.
Acum in loc de taxa de mentanta plateste abonamentul Familia adica tot 5RON.

#76
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
"Pisica neagra" a cam pus punctul pe I. Mai plastic, dar adevarat.
Daca este oferta de retentie de ce trebuie sa beneficieze toti clientii?

Cum pot sa ma duc eu acum sa zic, baaai am venit sa reziliez tot daca nu primesc tableta sau tv.
Atunci fata din POP o sa zica "daca doriti, reziliati, va vor suna colegii de la retentie."
Si sa vezi surpriza suna retentia dupa ce se uita in scripte si ce vede? Pe strada mea nu ofera nimeni nimic, RCS este singurul furnizor!
"Buna ziua, va multumim ca ati fost clientul nostru pentru n ani si speram sa redeveniti clientul nostru cand intelegeti cum sta treaba cu reziliatul si retentia."

Poate sunt oameni care nu inteleg: retentie nu este egal cu obligatie!
Posted Image Posted Image

#77
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postpius, on 24 ianuarie 2014 - 20:45, said:

La fel am crezut si eu cand am facut act ADITIONAL pentru trecerea la gigabit,si nu un contract nou.Si inca ceva,de curand au cablat tot cartierul pe langa cablurile existente cu un cablu fibra optica.
Intrebare :(pt catalinman) cui au cerut permisiunea (atentie sunt presedintele asociatiei de propietari) sa sparga, sa gaureasca peretii in blocul nostru?Totusi nu mai suntem in comunism,este o
propietate privata.Cred ca macar bunul simt,daca nu legal,puteau sa ceara permisiunea asociatiei.Se pare ca aici este un fel de "dragoste cu deasila"Nu ca sunt impotriva progresului si
noilor tehnologii,am spus si o repet,am fost si sunt multumit de serviciile RDS,dar ar putea sa mai umble la "imagine" se pare ca duc lipsa de PR
Cand au cablat prima data blocul, le-ati semnat (voi, asociatia) o foaie in sensul asta. Daca esti presedinte de curand, probabil ca nu stii amanuntele astea, pentru ca RDS in Brasov e de foarte multi ani. Faptul ca tu nu stii de existenta acelei foi nu inseamna ca ei nu au acel acord.

@mos-nicolae, La modul cel mai serios, nu este vina RDS ca viata e grea si ca tu nu-ti mai permiti serviciile lor. Daca nu ti le mai permiti, te duci frumos si ti le desfiintezi, pentru ca internetul si cablul TV nu sunt o necesitate precum curentul electric sau gazul. Si fiindca tot suntem aici, la gaz si la curent de ce nu faci gura ca se scumpesc cel putin o data pe an? Incercatri sa intelegeti ca o societate comerciala este infiintata cu scopul de a face profit, nu de a face acte caritabile.

Legat de oferta regionala, nu, nu este discriminare. Orice societate comerciala are voie sa faca astfel de oferte regionale, in functie de conditiile si interesele locale si este normal sa-si impuna conditiile proprii de acordare a "cadourilor". Discriminare s-ar fi numit daca ar fi dat televizoarele si/sau tabletele in functie de rasa, sex, religie etc. Terminati cu chestia asta "ni se cuvine", "avem dreptul" pentru ca platim x lei pe luna. Platiti x lei pe luna pentru ca vi se furnizeaza niste servicii in anumite conditii, conditii cu care ati fost de acord prin semnarea unui contract. Cand nu va mai convin conditiile, va duceti si-l anulati. E atat de simplu.

#78
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Sunt curios ce vor zice la mine, daca vor zice ceva. Am UPC-ul si Romtelecom-ul la usa. Am mai reduzat o oferta de la UPC cu un TV gratis. Acum sper sa nu-mi para rau si sa pot lua de la RDS ceea ce puteam lua de la UPC.

#79
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Problema e ca el nici macar nu este abonat RCS-RDS, spunea ca a reziliat cu RCS si ca are Focus Sat din iulie 2013.

O sa propun moderatorilor banarea lui sau macar suspendare pentru meditatie si pace interioara.

#80
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Vad ca unii (inca) nu stiu diferenta dintre o oferta de RETENTIE si o oferta COMERCIALA...
Ca sa nu mai vorbim de chestii de marketing, strategii, etc.
Si de la unii ai pretentii... Posted Image

Edited by Venboteam, 26 January 2014 - 12:45.


#81
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postfilip.serban, on 26 ianuarie 2014 - 11:04, said:

Terminati cu chestia asta "ni se cuvine", "avem dreptul" pentru ca platim x lei pe luna. Platiti x lei pe luna pentru ca vi se furnizeaza niste servicii in anumite conditii, conditii cu care ati fost de acord prin semnarea unui contract. Cand nu va mai convin conditiile, va duceti si-l anulati. E atat de simplu.
Foarte bine punctat!
Dar asa e romanul. Unii au impresia ca patronul ar trebui sa imparta profitul cu ei, ca doar ei sunt cei care muncesc...

#82
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Cei de la RDS care au decis ca aceste tablete să fie oferite pentru fidelizare ar trebui dați afară urgent. Trebuie să fii cel puțin idiot să bagi în ofertă un Galaxy Tab 3, care e 1300 de lei, când există tablete precum Nexus 7 2013, care la nici 1100 de lei șterge pe jos cu Galaxy tab 3.

#83
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postleomagic44, on 26 ianuarie 2014 - 12:25, said:

La orice colt de srada , daca intrebi cine are cel mai bun net , raspunsul va fi; RDS.

Hai nu zau, ia intreaba pe copil cuminte.

View Postzetuc, on 26 ianuarie 2014 - 12:59, said:

Cei de la RDS care au decis ca aceste tablete să fie oferite pentru fidelizare ar trebui dați afară urgent. Trebuie să fii cel puțin idiot să bagi în ofertă un Galaxy Tab 3, care e 1300 de lei, când există tablete precum Nexus 7 2013, care la nici 1100 de lei șterge pe jos cu Galaxy tab 3.

Asa exista si telefoane care, la acelasi pret, sterg pe jos cu iphone si totusi lumea cumpara iphone.

#84
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 17.02.2012
Galaxy tab 3 la cel.ro e 700 lei,ma refer la cel fara 3g.

#85
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 23.03.2009

View PostIon_de_la_Raion, on 26 ianuarie 2014 - 13:02, said:

Asa exista si telefoane care, la acelasi pret, sterg pe jos cu iphone si totusi lumea cumpara iphone.

Lumea nu !!! Doar fraierii și snobii cumpăra așa ceva !!!

#86
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

View Postcalin7mihai, on 26 ianuarie 2014 - 13:11, said:

Galaxy tab 3 la cel.ro e 700 lei,ma refer la cel fara 3g.

Da, eu mă uitasem la emag, unde varianta cu 3G e 1350, aproape dublu față de varianta Wi-Fi.

#87
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
blackat tu consideri ca e normal sa deau unora niste echipamente si la altii nu pentru simplu motiv ca primii sunt intr-o areie aoperita si de concurenta? Mie asta mi se pare de porc! Ori e retentie pentru toti ori nu mai e retentie! Omul care vrea sa plece de la un operator o sa o faca chiar si fara acele echipamente. In schimb avand un contract pe 24 de luni RDS poate sa stea linistit, mizand pentru urmatoarea perioada de timp pe un numar clar de clienti, ceea ce ii v-a ajuta in desfasurarea ulterioara a afacerior. E un concept dezvoltat de altii cu mult timp in urma, nu RDS a descoperit roata!Sa dai echipamente doar in anumite zone sau numai unor clienti e ca si cum ai recunoaste fata de concurenta ca in zonele respective esti slab. La fel de bine si ceilalti operatori isi pot amplifica actiunile in acele zone! In plus nu e nici mocangeala si nici milogeala. Acele echipamente sunt platite in rate lunare si 2 ani esti captiv la RDS. Nu vad de ce eu as fi milog si altul care are sansa sa plece la concurenta nu e, doar pentru simplul fapt ca ala ii poate strange pe cei de la RDS cu usa! Chiar mai de porc mi se pare situatia asta!

Eu unul as fi luat o asemenea tableta. As fi luat-o nu pentru mine ci pentru nepotii mei de la tara. Faptul ca e mult mai ieftina si o poti plati in niste rate neglijabile face sa fie oferta tentanta. Dar nu o sa pot realiza acest lucru pentru ca desi am 3 servicii si echipamente in chirie sunt intr-o zona cu acoperire exclusiv RDS pe cablu tv si internet fix si din ce mi-a spus cel cu care am vorbit nu voi avea nicio sansa. Ori asta mi se pare la fel de urat din partea lor, e ca si cum mi-ar zice: tu esti captiv la noi si deci nu ne interesezi, vrei nu vrei atat timp cat iti doresti astfel de srvicii doar noua ne vei da banii!

#88
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 23.03.2009

View PostMaterium, on 26 ianuarie 2014 - 13:20, said:

tu esti captiv la noi si deci nu ne interesezi, vrei nu vrei atat timp cat iti doresti astfel de srvicii doar noua ne vei da banii!

Poți să spui că este exact ca la piață la bursa sau în orice alt mediu unde exista concurentă !
Dacă am competitor încerc să iți fac o ofertă mai bună decât a competiției în cazul de fată oferta de retenție !
Dacă sunt singur pe piață eu dictez prețul și condițiile așa că nu am nici un motiv să iți fac vreo oferta de retenție cheltuind în acest mod bani care nu îmi aduc nici un avantaj !

#89
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu tot nu pricep, rds merge la cacealma acolo unde nu exista concurenta. Daca eu renunt la serviciile lor si nu mai am televiziune, internet si telefonie, pe ei cu ce ii incalzeste ca eu sint rupt de mediile de comunicare ? Ei nu isi mai iau banii de la mine, nu conteaza ca eu am plecat in alta parte sau nu.

#90
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Bani,pe abonament plus ratele.Cine castiga? Nu rds

Edited by khristy36, 26 January 2014 - 13:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate