Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4807
bogdanpop74

bogdanpop74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.12.2009
salut,
am avut tableta samsung in rate de 20 ron lunar, am intrebat cand se termina ratele si au zis oct , de fapt in sept am terminat si in oct din rata acel sim a devenit ab de 12 sau 13 ron :(. mare atentie.

#4808
totjealex

totjealex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.06.2014

 bogdanpop74, on 28 octombrie 2016 - 06:13, said:

salut,
am avut tableta samsung in rate de 20 ron lunar, am intrebat cand se termina ratele si au zis oct , de fapt in sept am terminat si in oct din rata acel sim a devenit ab de 12 sau 13 ron Posted Image. mare atentie.
Dar tu ce credeai ca se intampla cu cartela?

#4809
bogdanpop74

bogdanpop74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.12.2009

 totjealex, on 01 noiembrie 2016 - 19:45, said:

Dar tu ce credeai ca se intampla cu cartela?
Ideea era să-l închid la terminarea ultimei rate că este wifi din belșug peste tot , știam ce se întâmplă, aburesc clienții , asta fac.

#4810
andreyszekely

andreyszekely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 21.01.2008
buna.

se mai dau tablete la rcs?

daca da, ce modele si in ce conditii ?

ms

Edited by andreyszekely, 03 November 2016 - 10:22.


#4811
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@andreyszekely - Nu se mai ofera tablete.

#4812
totjealex

totjealex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.06.2014

 bogdanpop74, on 01 noiembrie 2016 - 19:52, said:

Ideea era să-l închid la terminarea ultimei rate că este wifi din belșug peste tot , știam ce se întâmplă, aburesc clienții , asta fac.
Si gura lor ce mai mananca?
Tu ai patit precum cei care isi fac un cont la banca si retrag toti banii din cont in ideea in care contul va fi inchis automat. Numai ca banca lasa contul deschis si papa comisioane lunare iar cand suma depaseste un anumit minim te baga in biroul de credit. Si de acolo iesi in 5 ani daca esti baiat cuminte. Si daca intre timp vrei sa faci un credit ghici cine stie exact din ce motiv esti in biroul de credit?

#4813
bogdanpop74

bogdanpop74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.12.2009

 totjealex, on 03 noiembrie 2016 - 12:48, said:

Si gura lor ce mai mananca?
Tu ai patit precum cei care isi fac un cont la banca si retrag toti banii din cont in ideea in care contul va fi inchis automat. Numai ca banca lasa contul deschis si papa comisioane lunare iar cand suma depaseste un anumit minim te baga in biroul de credit. Si de acolo iesi in 5 ani daca esti baiat cuminte. Si daca intre timp vrei sa faci un credit ghici cine stie exact din ce motiv esti in biroul de credit?
Deci trebuie sa tac si sa plătesc? Gândești când scrii?
Am întrebat când se termină rata la tabletă, și m-au mințit, nu am presupus că se închide, am scris asta de la inceput.

#4814
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Si eu am platit rata la tableta si am primit sim-ul gratis. Au trecut 2 ani si sim-ul tot gratis este si nu platesc nimic.. Bineinteles ca nici rata nu mai de platit. Posted Image

Edited by cristinel07, 03 November 2016 - 14:41.


#4815
totjealex

totjealex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.06.2014

 bogdanpop74, on 03 noiembrie 2016 - 12:56, said:

Deci trebuie sa tac si sa plătesc? Gândești când scrii?
Am întrebat când se termină rata la tabletă, și m-au mințit, nu am presupus că se închide, am scris asta de la inceput.
Te duci sa clarifici situatia si vezi ce poti rezolva si gata. In principiu tot ce spune departamentul vanzari ar trebuie sa gasesti si in hartii. Ce nu este in hartii nu exista. Scrie un mesaj privat la DigiHelper si sigur vei afla mai multe detalii.

 DIGI_Helper, on 03 noiembrie 2016 - 12:28, said:

@andreyszekely - Nu se mai ofera tablete.
Si acum ce se ofera la retentie? In afara de voucher....

#4816
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@totjealex - Voucher sau 4 luni reducere 50%. (oferta de fidelizare)

Edited by DIGI_Helper, 03 November 2016 - 14:56.


#4817
calaretu

calaretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2008
Am si eu o intrebare . Vreau sa fac si eu abonament la net fbl 500 si tv analogic la RDS Imi puteti spune si mie care sunt tarifele? citisem pe forum ca in perioada aceasta sunt la jumatate de pret

#4818
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 27.11.2007
Le găsești pe rcs-rds.ro

#4819
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006

 calaretu, on 16 noiembrie 2016 - 00:06, said:

Am si eu o intrebare . Vreau sa fac si eu abonament la net fbl 500 si tv analogic la RDS Imi puteti spune si mie care sunt tarifele? citisem pe forum ca in perioada aceasta sunt la jumatate de pret
Ti-am raspuns la PM. ;)

#4820
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Sunt sau nu sunt anumite abonamente la jumate de pret? Ar trebui sa fac un abonament tv+net, intr-o locatie unde exista posibilitatea sa aleg dintre 3 operatori. Am trecut pe langa un magazin digi rcs rds unde scria mare ceva cu 500lei reducere, cadou sau asa ceva. Am asteptat la coada, i-am spus domnisoarei de acolo ca vreau abonament asa si asa conform ofertei afisate mare pe geamul magazinului. Nu se poate a fost raspunsul, oferta a expirat. Pai de ce mai este oferta pe geam? Pentru ca am uitat sa o dam jos, o vom lua de acolo imediat a fost rapunsul. Nu a vrut sa faca nici o oferta chiar si pentru un nou contract pe 2ani, desi de obicei nu fac contracte pe mai mult de 1 an. Peste o saptamana am mai trecut prin dreptul magazinului si oferta era tot acolo invitand clientii in magazin pentru noi abonamente cu acel cadou de 500lei. Tinand seama de neseriozitatea sau incercarea smechereasca de a fenta posibilii clienti prin afisarea unei oferte care de fapt nu este (+lipsa anumitor echipamente pe care le-as fi dorit), ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa aleg alt operator.

Edited by edri, 16 November 2016 - 20:24.


#4821
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@edri - Te rog sa ma contactezi prin PM pe tema aceasta si vom verifica situatia.

#4822
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 08.09.2010
am inteles ca oferta asta cu voucherele la fidelizare este valabila pana la 31.12.2016. oare din ianuarie ce oferta v-a mai fi la fidelizare? eu as vrea-o iar p-aia cu tablete ca s-a cam invechit ax4 nano :) :)

#4823
numarsimplu

numarsimplu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 05.01.2013
@DIGI_Helper

Am primit ofertă de portare la Telekom destul de tentantă.
Oferta de portare este pentru toate cele 3 servicii pe care acum le am la abonament la RCS-RDS.

În momentul de față sunt abonat RCS-RDS la internet fix, telefonie fixă și TV digital.
Perioada contractuală cu RCS-RDS a expirat acum 3 luni de zile.

Există oferte de retenție?

Oferta cu 250+250 lei voucher este valabilă dacă prelungesc perioada contractuală?
(Am văzut oferta pe un fluturaș dar nu se înțelege nimic din ce e scris cu litere mici...)

Mulțumesc

#4824
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@numarsimplu - Este activa oferta de fidelizare. Comunica-mi in PM numele titularului si adresa completa si iti voi comunica detalii concrete.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate