Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4483
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Nu.

#4484
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Daca e doar wi-fi, cum ar putea sa aiba slot pt sim?

#4485
espero_klm

espero_klm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 08.02.2008
@bits
I-am pus aceeasi intrebarea si eu, si din cate am inteles tabletele doar cu wi-fi nu au slot pentru cardul sim (ar fi prea simplu sa aiba...).
Pe deasupra, in stick este un sim standard, iar in tableta sigur ar fi nevoie de un micro sim.

In schimb, oare ar fi posibil sa folosim stickul cu tableta dotata doar cu wi-fi? Ar fi nevoie de un slot USB (sau cablu OTG cu micro USB, care se da cred oarecum cu tableta).
Problema ar putea sa apara din cauza Android-ului de pe tableta, caci pe stick se mentioneaza doar compatibilitate cu Windows (si poate Mac?)...

A incercat cineva varianta asta?

Edited by espero_klm, 27 April 2015 - 20:30.


#4486
SorinFCS

SorinFCS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 24.05.2013
Deci, eu am luat de la ei Samsung Galaxy Tab 3 7" cu slot de sim (3G).
La intrebarea: "De ce trebuie sa platesc 5 lei in plus daca iau varianta cu 3g?". Pentru ca tu ai un stick de date de la ei, daca renunti la el o sa ai tableta 3g gratis. Eu am ales optiunea in care platesc 5 lei pe luna pentru tableta, insa AM PRIMIT INCA UN SIM 3G pentru tableta, pe langa cel de pe stick-ul de net... Deci in total am 2 sim-uri, unul pe tableta si altul pe stick...

#4487
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,907
  • Înscris: 11.01.2007

View Postprisonbreak, on 27 aprilie 2015 - 20:27, said:

Daca e doar wi-fi, cum ar putea sa aiba slot pt sim?
    Pai fizic ar putea sa-l aiba dar Digi sa nu-ti dea si sim de date ca s-o folosesti doar pe wifi.Practic cred ca de acolo vine taxa de 5 lei.
   Concret pana la urma,exact ce modele se dau?Una am inteles ca e Samsung galaxy tab 3 lite SM-T116.Celelalte care ar mai fi?Ca Model1 si Model2 suna 'naspa'.

Edited by bits, 27 April 2015 - 21:24.


#4488
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Tocmai ca fizic n-ar putea sa aiba nici un sim slot, din moment ce tableta este, din punct de vedere constructiv, wi-fi only!  Nu stiu ce modele mai sunt in oferta.
Ai sanse sa-ti mearga stickul printr-un cablu OTG.

Edited by prisonbreak, 27 April 2015 - 21:56.


#4489
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008
tabletele samsung fara 3g nu merg cu stick
nu au optiune ptr setari mobile.

tebuie root si pppwidget

#4490
espero_klm

espero_klm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 08.02.2008
Eu am primit oferta (pe care a fost trecut si un numar de mobil la care trebuie sunat) in cutia postala, caci n-am fost acasa.

Am sunat la acel umar, dar mi s-a zis ca ei au plecat deja din cartier si sa ma adresez la punctul de vanzare RDS&RCS. Am primit acceasi informatie si de la relatia cu clientii (din Arad).
Ma voi duce deci la reprezentanta, desi acolo mi-au zis sa sun la acel numar de mobil, caci la reprezentanta se ocupa doar de livrari de materiale nu si cu contractele de fidelizare (?)

Intrebarea mea este deci, daca la reprezentanta pot beneficia sau nu de aceasta operatiune?

Multumesc anticipat.

Edited by espero_klm, 28 April 2015 - 16:59.


#4491
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 01.02.2010

View Postmaistoru, on 28 aprilie 2015 - 14:46, said:

tabletele samsung fara 3g nu merg cu stick
nu au optiune ptr setari mobile.
tebuie root si pppwidget

Nu trebuie nici root, nici pppwidget...nu merg deloc cu stick. Nu are suport pentru cablu OTG.

#4492
espero_klm

espero_klm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 08.02.2008
Am primit un alt numar de mobil de la punctul de vanzare RDS, si am contactat persoana respectiva in legatura cu tableta gratuita.

Mi s-a zis ca singura tableta de care pot sa beneficiez gratuit este Allview Ax4 Nano, si daca nu vreau sa platesc 5 RON/luna, atunci voi avea doar conexiunea wi-fi.

Din cate am vazut aceasta tableta se vinde cu specificatie 3G...

Ceea ce nu inteleg, este daca aceasta tableta are cele doua versiuni 3G si wi-fi, sau daca mi se va da varianta 3G fara cartela SIM de date (pe care sa o folosesc doar cu wi-fi)?

Mi-a mai zis ca pentru tableta Samsung ar trebui sa platesc 20 RON/luna... nu prea mai inteleg nimic din fidelizarea lor...

#4493
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Nu e deloc complicat.

Daca nu ai TV Digital + Netul de 500/1000 Mbps + telefonie te incadrezi la a doua coloana.

Asta inseamna tableta Allview cu Wi-Fi 0 lei, tableta Samsung cu Wi-Fi 15 lei, tableta Allview cu 3G 0 lei si tableta Samsung cu 3G 20 de lei.

La tabletele 3G, daca tu ai deja stick-ul de internet mobil primit gratuit la abonamentul de net fix, se mai achita 5 lei pentru SIM-ul de date.

Asadar, daca se opteaza pentru Allview cu Wi-Fi nu se plateste nimic, daca se opteaza pentru Allview cu 3G se plateste 5 lei pentru SIM-ul de date.

Nu poti sa ridici tableta 3G fara SIM de date.

#4494
espero_klm

espero_klm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 08.02.2008
Multumesc @catalinman pentru explicatii.

Deci inseamna ca exista doua tipuri de tablete Allview Ax4 Nano: una cu wi-fi si una cu 3G? Nu gasesc nicaieri pe net detalii in acest sens...

Ati putea in cazul asta sa-mi dati va rog un link catre o descriere tehnica a tabletei Allview din oferta RDS, care are doar wi-fi?

#4495
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Nu, sunt modele diferite. S-au mai schimbat intre timp. De exemplu Allview City+ cu Wi-Fi si Allview Ax4 Nano cu 3G sau Allview City+ si Allview Ax2 Frenzy 3G.

#4496
espero_klm

espero_klm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 08.02.2008
In produsele actuale de la Allview nu mai e disponibil modelul City+, doar urmatoarele: http://allview.ro/pr...lete/wi-fi.html , dar modelul Ax4 Nano cu 3G figureaza inca.

Atunci oare care ar fi modelul actual Allview doar cu wi-fi din oferta RDS?

#4497
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Allview Viva Q7 Life este modelul Allview doar cu Wi-Fi. ;)

#4498
espero_klm

espero_klm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 08.02.2008
Oare cei de la RDS au facut un stoc Allview Viva Q7 Life? Caci printre produse cu wi-fi figureaza acum modelul Allview Viva Q7 Satellite in acest link:
http://allview.ro/pr.../wi-fi.html?p=1

Edited by espero_klm, 29 April 2015 - 21:54.


#4499
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008

View Posturaganel, on 28 aprilie 2015 - 19:25, said:


Nu trebuie nici root, nici pppwidget...nu merg deloc cu stick. Nu are suport pentru cablu OTG.
personal am testat pe un t310
banuiam ca situatia este similara si pe modele inferioare

#4500
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Pentru trecerea de la UPC la Digi (pachet televiziune si internet) exista vreo oferta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate