Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4285
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

View Postaris86, on 14 noiembrie 2014 - 23:12, said:

dar nu ma asteptam la samsung.
Du-te intr-un service Samsung( ESD-ROM ) si ai sa vezi ce aglomeratie este.

#4286
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 26.02.2010
Stiu, ca am fost cu s2+ cu probleme baterie, si mai era un baiat cu s4 luat de la rds de cateva zile. Numai avea semnal. In ultima vreme au cam dat chix si astia. I-am recomandat tableta samsung in detrimentul alview, stii cum e apoi. Vroiam doar sa punctez calitatea indoielnica a tabletei, in rest la retentie mai bine obtii ceva reduceri la abonament sau vreun tv.

#4287
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Ieri, dupa fix 7 luni de asteptare (pe 14 aprilie am semnat precontractul) am ridicat televizorul. Este vorba de modelul LG 42LB5610.

#4288
dumi71

dumi71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 25.01.2013
Comanda de tableta samsung 3G data pe 23.09 onorata astazi 17.11,si tot astazi a sosit si digicam dupa o saptamana de la comanda.Posted Image

#4289
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007
Ai luat tableta la prelungire abonament?

#4290
dumi71

dumi71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 25.01.2013
Nu,contract nou.

#4291
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007
Am un abonament de net la firma de mai bine de vreo 6 ani (ctr. din iulie 2008), garantat 45 euro + tva (peste 250 lei/luna),internet garantat 10mbps internet/20 mbps metropolitan care mai include doua linii de telefon fix, patru telefoane mobile - doua sunt nefolosite, si un abonament de net mobil - de asemnea nefolosit, iar in afara de linia de telefon fix, de restul chiar nu am nevoie, la RCS-RDS bineinteles.

Ma suna astazi un tip de la telekom, de obiecei ii refuz din start, dar astazi eram binedispus si i-am povestit ce abonament am la rcs-rds, si mi-a facut o contraoferta: net garantat 50mbps, linie de fix (nelimitat in retea + 100 min.nationale), doua abonamente de voce-mobile (nelimitat in retea, 20 min nationale si int.+200 sms nationale+200 mb trafic de net) la 25,4 euro + tva lunar si o subventie de 133 de euro + tva la orice device cumparat de la ei (telefon, tableta, laptop, etc.) mi s-a parut interesant i-am zis sa imi dea timp de gandire pana luni.
Sun si eu la rds-rcs la persoana care se ocupa de contul meu, ii povestesc domnului ce si cum, si imi zice ca in 10-15 min. revine cu o oferta personalizata.
Ce imi ofera acum rds-ul: net garantat 50mbps, o linie de telefon fixa (Digi Tel Conect 2 - nelimitat in retea+200 min in telekom fix, cred, scrie min.RTC), doua abonamente de voce-mobila (Digi Mobil Optim 2 - nelimitat in retea+200 min nationale+net nu stiu cat, ca nu scrie) si DigiNet Mobil 2 Asociat Corporate stick 3G internet mobil, la pretul de 36 euro + tva lunar, contract pe 24 de luni. I-am cerut d-lui sa revizuiasca oferta, ca poate nu a inteles ca cei de la telekom mi-a oferit aceleasi lucruri cu 10,6 euro/luna mai putin si el imi zice ca este cel mai bun pret! Doar eu vad ca sunt mai scumpi cu 40% fata de concurenta?

Nu va suparati pe mine, dar rcs-rds nu a auzit de retentie si fidelizare ??? Prefera sa lase un client care le-a platit atatia bani fara nici o intarziere in peste 6 ani de zile doar pentru ca sunt scortosi si nemaleabili?
Stiam ca sunt cei mai ieftini de pe piata, dar acum m-au dezamagit, astept ziua de maine poate reuseste dl. reprezentant rcs-rds sa vina cu o oferta mai buna!

Edited by misshu, 20 November 2014 - 20:06.


#4292
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
oferta rds are de 2 ori mai multe min nationale pe fix, de cate 10 ori mai multe minute pe mobil, de cate 15 ori mai mult net pe mobil si un stick de date.
restul depinde de nevoile tale de comunicare.

Edited by maistoru, 20 November 2014 - 20:39.


#4293
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postmaistoru, on 20 noiembrie 2014 - 20:38, said:

oferta rds are de 2 ori mai multe min nationale pe fix, de cate 10 ori mai multe minute pe mobil, de cate 15 ori mai mult net pe mobil si un stick de date.
restul depinde de nevoile tale de comunicare.

la fix sunt de acord (sunt 100 min in plus dar pt. reteaua RTC, iar la telekom cele 100 sunt nationale), la mobil am scris gresit, sunt tot 200 si la telekom (nu mai pot edita acum)...
in afara de telefonul fix si internet nu folosesc nici telefoanele mobile si nici stick-ul de net
daca tu consideri ca stick-ul ala de net+100 min de pe fix fac diferenta de 10,6 euro + TVA ma inclin, dar hai sa fim seriosi!

Edited by misshu, 20 November 2014 - 21:01.


#4294
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007
am uitat sa zic ca in 2008 cand am facut abonamentul la rds, internetul garantat la romtelecom era 250 de euro + tva, iar rds-ul mi-a dat gratis patru linii de telefon fix, patru de mobil si stick de net mobil la 45 euro + tva, acum se pare ca vremurile s-au schimbat mult!

#4295
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

View Postmisshu, on 20 noiembrie 2014 - 19:36, said:

Ma suna astazi un tip de la telekom, de obiecei ii refuz din start, dar astazi eram binedispus si i-am povestit ce abonament am la rcs-rds, si mi-a facut o contraoferta: net garantat 50mbps, linie de fix (nelimitat in retea + 100 min.nationale), doua abonamente de voce-mobile (nelimitat in retea, 20 min nationale si int.+200 sms nationale+200 mb trafic de net) la 25,4 euro + tva
Vezi ca si Orange-ul are/avea oferta de 10 euro TVA inclus mult mai buna decat ce-ti ofera Telekcom.

#4296
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postbogdangelu, on 21 noiembrie 2014 - 04:31, said:

Vezi ca si Orange-ul are/avea oferta de 10 euro TVA inclus mult mai buna decat ce-ti ofera Telekcom.

Nu ofera Orange internet garantat

#4297
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Postmaistoru, on 20 noiembrie 2014 - 20:38, said:

oferta rds are de 2 ori mai multe min nationale pe fix, de cate 10 ori mai multe minute pe mobil, de cate 15 ori mai mult net pe mobil si un stick de date.
restul depinde de nevoile tale de comunicare.

Acum pe bune daca se gandeste asa in RDS nu-si atrage sau pastreaza clientii veci.

Nu te supara dar chiar crezi ca lumea se cramponeaza la cate milioane de minute se ofera, pe care de multe ori nici nu apuci sa le vorbesti chiar daca sunt pentru firma?

Revizuirea ar trebui sa vina de la pretul abonamentului si eventual aparate telefonice si nu de la minute ,,cacalau" (scuze de expresie!), oferite.

#4298
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postpaxdedi, on 21 noiembrie 2014 - 15:32, said:


Acum pe bune daca se gandeste asa in RDS nu-si atrage sau pastreaza clientii veci.

Nu te supara dar chiar crezi ca lumea se cramponeaza la cate milioane de minute se ofera, pe care de multe ori nici nu apuci sa le vorbesti chiar daca sunt pentru firma?

Revizuirea ar trebui sa vina de la pretul abonamentului si eventual aparate telefonice si nu de la minute ,,cacalau" (scuze de expresie!), oferite.

Da, din pacate pt. rds persoana care se ocupa de contul meu nu are nici un fel de flexibilitate si prefera sa reziliez contractul, nu scade nici un euro, nu imi ofera nimic bonus desi sunt mai scumpi ca si concurenta
M-am mai lovit de aceasta atitudine a personalului rds si cand eram client persoana fizica si aveam pachetul full, si acolo am renuntat (dupa 10 ani)
Nu am inteles cum de rds-ul este singura companie din telecomunicatii cu care nu se poate negocia nimic, si nu iti poate oferi nimic, decat ce vor ei, probabil ca au prea multi clienti si vor sa mai scape din ei! Totusi le dadeam peste 400 de lei lunar !

View Postbogdangelu, on 21 noiembrie 2014 - 04:31, said:

Vezi ca si Orange-ul are/avea oferta de 10 euro TVA inclus mult mai buna decat ce-ti ofera Telekcom.

Am obtinut o oferta si de la orange la 18 euro + tva, fara telefoane mobile, dar partea nasoala este limita de trafic de 75 gb

#4299
rgabi88

rgabi88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.12.2007
doar ce am primit mesajul>

Stimate abonat R*** G******,
Tableta 3G Model 2 pe care l-ati comandat online la RCS & RDS, nu este, momentan, disponibil in stocul punctului de prezenta indicat de dvs.
Revenim in 5 zile pentru confirmarea disponibilitatii echipamentului.

Va multumim pentru asteptare!
RCS & RDS

macar isi imai aduc aminte...Posted Image  Posted Image
ps.. daca nu este disponibil in pop-ul indicat... sa schimb pop-ul? ar putea fi disponibil in alt pop din oras?? si ma intreb cat vor mai dura cele 5 zilePosted Image

#4300
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
Care sunt  tabletele 3G model 1 si 2 ?

#4301
rgabi88

rgabi88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdan33, on 21 noiembrie 2014 - 19:22, said:

Care sunt  tabletele 3G model 1 si 2 ?
model 1 = allview ax4 nano
model 2 - samsung tab 3 lite t-111

#4302
rgabi88

rgabi88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.12.2007

View Postrgabi88, on 21 noiembrie 2014 - 22:53, said:

model 1 = allview ax4 nano
model 2 - samsung tab 3 lite t-111
modelul 1 poate fi si allview ax2

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate