Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#163
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
La mine n-o sa vina, desi stau aproape de Zorilor. Au venit aia de la Romtelefon acum vreo doua luni sa ne intrebe daca ne lasa sa modernizeze reteaua. Au primit un "NU" categoric.

#164
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
ce lume rea...puneți bețe în roate concurenței :D

#165
mirc77

mirc77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 08.04.2007
LG 42LN5400 e varianta de TV oferita la avansul de 200 lei.

#166
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008

View Postyahell, on 28 ianuarie 2014 - 16:29, said:

ce lume rea...puneţi beţe în roate concurenţei Posted Image

Da, pana si catalinman a dat voie comunistilor sa puna fibra pe scara lui de bloc, desi nimeni nu are net de la ei.

Asta deoarece el s-a lovit de multe ori de refuzurile administratorilor unor blocuri din Bucuresti de a lasa RDS sa cableze sau modernizeze.

#167
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
NU intelegeti... Nimeni de pe scara nu a vrut pentru ca nimeni nimeni nu mai are Romtelefon si nimeni nu-si doreste. De ce am mai "decora" scara blocului cu niste gauri?

#168
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

View Postskeas, on 28 ianuarie 2014 - 15:58, said:

Discutand cu mai multe cunostinte am aflat urmatoarele:

Oferta de televizoare (doar Brasov, doar unele zone din cartierele Astra si Racadau):

model 1 - LG 32 LN5400
model 2 - Samsung 32 UE32F5000
model 3 - LG 42 LN5400

Agentii RDS au mers din usa in usa (confirmat: strazile Barbu Lautaru, Zorilor, Vasile Alecsandri) si au discutat cu oamenii direct. Celor interesati li s-a facut un document (act aditional) la fata locului, cu care au mers la sediul din N.D. Cocea pentru ridicarea produsului dorit. Daca au dorit sa se mai gandeasca, agentul le-a lasat nr de telefon pentru contact. Practic, oferta poate fi acceptata doar prin intermediul agentilor din teren. Cei care au mers direct la sediu (fara sa fi trecut un agent pe la ei pe acasa) s-au dus degeaba.

In ceea ce priveste tabletele,
model 1 - Allview City+ (WiFi),
model 2 - Allview Nano (WiFi + 3G),
model 3 - Samsung Galaxy Tab 3 (WiFi)

Nimeni nu stie nimic de vreun model 4, Samsung Galaxy Tab 3 (WiFi + 3G) cum s-a vehiculat pe aici.
Asta inseamna ca in Brasov nu este oferta completa de tablete.

Mai exact, pe langa modelele Allview s-a adus doar Samsung Galaxy Tab 3 Wi-Fi. In Bucuresti si in alte orase din tara se da si Samsung Galaxy Tab 3 cu 3G.

#169
skeas

skeas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.08.2006

View Postcatalinman, on 28 ianuarie 2014 - 19:25, said:

Asta inseamna ca in Brasov nu este oferta completa de tablete.

Mai exact, pe langa modelele Allview s-a adus doar Samsung Galaxy Tab 3 Wi-Fi. In Bucuresti si in alte orase din tara se da si Samsung Galaxy Tab 3 cu 3G.


Da, probabil ca da. De curiozitate, sti cumva si la ce pret se da Samsung Galaxy Tab 3 cu 3G? Eu n-am mai scris preturile la tablete si televizoare intrucat am presupus ca sunt deja cunoscute http://hdsatelit.blogspot.ro/2014/01/televizoare-si-tablete-in-oferta-rcs-rds.html . Daca e nevoie, le afisez si aici.

#170
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Da, preturile sunt 40, 40 si 45. Evident se adauga si 10 lei pentru internetul mobil. Iar pretul de lista este 1300 lei.

Edited by catalinman, 28 January 2014 - 20:10.


#171
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Si in Galati azi dimineata erau disponibile (mai erau 2), acum nu stiu daca mai sunt.

Edited by adryanos, 28 January 2014 - 20:29.


#172
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Si pana la urma c are e procedura? Le spui ca renunti?

#173
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Nu. Eu pur si simplu le-am cerut mai multe informatii despre oferta de retentie. Cred ca depinde peste ce oameni dai acolo. Dar mi-a dat mai multe detalii abia dupa ce a verificat abonamentele.

#174
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Mie mi-au spus ca in C-ta nu sunt inca tablete si nici telefoanele din abonamentele Complet,stie cineva ceva mai mult?

#175
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Sa inteleg ca oferta de tv este doar in Brasov si in restul tari doar de tablete ?

#176
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Momentan doar asa. Cum Tab 3 3G nu merita banii si tab 3 fara 3G nu mi se pare prea folositoare atata timp cat nu pot conecta un stick de net la ea (si niciun alt device USB), voi astepta sa vad ce se mai intampla pe viitor.
Un TV nou poate va justifica marirea abonamentului pentru aceleasi facilitati (chiar mai putine facilitati) cu minim 12 lei. Oricum, ideea e ca abonamentele mai noi ma ajung mai mult.

Edited by adryanos, 28 January 2014 - 21:27.


#177
skeas

skeas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.08.2006

View Postkhristy36, on 28 ianuarie 2014 - 21:11, said:

Sa inteleg ca oferta de tv este doar in Brasov si in restul tari doar de tablete ?

Corect

Edited by skeas, 28 January 2014 - 21:33.


#178
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Aha ,respira aer tare de munte,noi cei mai aproape de 0 metri fata de mare ,nu.
Of-topic dar ad-bloc lipseste, dar nici dor nu ne este

Edited by khristy36, 28 January 2014 - 21:45.


#179
popika77

popika77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 17.05.2012
in Piatra Neamt NU este inca valabila oferta de retentie.Ar trebui ca RDS sa afiseze zonele in care este valabila oferta de retentie.

#180
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004

View Postpopika77, on 29 ianuarie 2014 - 08:28, said:

in Piatra Neamt NU este inca valabila oferta de retentie.Ar trebui ca RDS sa afiseze zonele in care este valabila oferta de retentie.
Cum sa anunti zonele? Atunci nu mai este retentie.
In 24 de ore vine concurenta cu o oferta mai buna.

Vad ca sunt inca multi care nu inteleg notiunea de retentie. Poti sa o numesti captivitate pana la urma. Posted Image
Cum este si normal, o fac doar acolo unde este pericol de migrare a clientilor catre concurenta.
Simplu ca buna ziua.
Doar nu o sa importe un vapor de tablete/televizoare sa "arunce" cu ele in noi, suntem totusi milioane de abonati.

LE De banii aia mai bine baga antene GSM din 10 in 10 km.Posted Image

Edited by xymzar, 29 January 2014 - 08:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate