Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Storcator de fructe si legume VORTEX

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
anomiris

anomiris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2014
Buna ziua,
De 3 zile caut storcator de fructe slow.
Hurom-ul iese din discutie, este prea scump.
Am gasit un model care ma incanta: VORTEX VJE-20A1. Costa 419 la Altex. Ma puteti ajuta cu pareri despre acest produs, va rog??
Multumesc :)

#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Heinner Essential Max HPJE-1500DC, 1000W, LCD, Inox -Pană in 400lei.

#3
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Pareri in sensul tehnologiei eventual , ca fiabiliate, cantitate de suc etc mai putin.
Ca tehnologie este net superioara fata de cele cu turatie mare, ca pret iar este cel mai bun pret la astfel de storcatoare, ca firma e slaba fata de Huron de exemplu dar si pretul ...
Mergi in magazin si vezi produsul - sita in mod expre , daca este inox , plasticul nu se rupe la atingere si nu piriie merita achizitionat . Nu in ultimul rind garantia , unde este efectuata.

"1000W"
Asta e polizor,aci de mii de turatii pe minut, spulbera orice vitamina din fruct .

Edited by rozone, 23 January 2014 - 12:38.


#4
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
http://forum.softped...e/page__st__522

#5
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Vezi unde este service pentru el și sa fii pregătit pentru drumuri

#6
anomiris

anomiris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2014

View Postapanoiu, on 23 ianuarie 2014 - 13:25, said:

Vezi unde este service pentru el și sa fii pregătit pentru drumuri
Ai avut experiente neplacute cu firma sau cu aparatul?

#7
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Crezi ca de la 419 la 1500 platesti doar numele producatorului? Din ce am citit pe net se pare ca la modelele destul de ieftine cedeaza foarte des sita. Ar mai fi apoi problema pieselor din silicon si in final al mecului. Nu stiu daca e chiar ultem sau simplu plastic. Altfel ai sa vezi diferenta fata de alte tipuri de storcatoare inca de la primul pahar. Cauta pe Softpedia,  subiect dedicat storcatoarelor.

#8
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Si eu string acum bani pentru un storcator dar sub hurom nu cobor , am gasit la 42 rpm cu 17 mil , poate prin reducere cum a mai fost de la 17 la 14 . Inafara de sita si melc mai este diferenta la motoare , cele mai scumpe au motoare fiabile DC , la turatie mica ai nevoie de motor puternic .

#9
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Eu am prins sub 13 de Sf. Nicolae, asta a fost si motivul pentru care am schimabt vechiul Hurom cu unul nou. Totusi sunt destui care nu prea au de unde da banii astia si trebuie sa se reorienteze catre low level. E normal sa caute si altceva. Totusi pana sa cada motorul la un astfel de aparat cred ca se distruge mai repede angenajul de roti dintate care fac transmisia de la motor la axul melcului.

#10
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Prin state se plângeau unii ca angrenajul este din plastic. Eu ma mut cu serviciul în curte cu service-ul de la Rhonson.
Atenție ca huromul este la un preț corect. La bani putini se pare ca sita numai din ultem nu este.

#11
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
"La bani putini se pare ca sita numai din ultem nu este."
Din acest motiv m-am axat pe Hurom , am vazut si sita separat de vinzare la aproximativ 200 lei , plus review-uri de 5 stele la produsele lor comparativ cu datul din umeri la altele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate