Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Black Sails (2014 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Un nou serial...CU PIRATI, care arata foarte bine din trailer Posted Image


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e3lIEqDZ_EA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
can't wait !:)

#3
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
primul episod a fost ok.

#4
DrAlban

DrAlban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 11.08.2013
Destul de bun,sa vedem cum evolueaza.

Edited by DrAlban, 20 January 2014 - 22:47.


#5
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
de mult timp ma tot gandeam ce tare ar fi un serial cu pirati, care vizual sa fie un fel de Piratii din Caraibe, dar cu o abordare si stil in genul lui Game of Thrones sau Spartacus. UIte ca mi s-a indeplinit dorinta.

#6
DrAlban

DrAlban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 11.08.2013

View Postzedicus, on 20 ianuarie 2014 - 23:21, said:

de mult timp ma tot gandeam ce tare ar fi un serial cu pirati, care vizual sa fie un fel de Piratii din Caraibe, dar cu o abordare si stil in genul lui Game of Thrones sau Spartacus. UIte ca mi s-a indeplinit dorinta.

Flint seamana cu Jorah Mormont din game of throne.

Edited by DrAlban, 20 January 2014 - 23:26.


#7
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
episodul pilot mi s-a parut bun. Ramane de vazut cum va derula actiunea. Sper sa nu fie anulat dupa primul sezon.

#8
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Nu o sa fie anulat, deja e in productie sezonul 2.

#9
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Da?? Yeeeheeeaaa
Asta e chiar un serial pe care mi l-am dorit. Un film cu pirati facut la modul serios, fără scălămbăreala din Piratii din Caraibe. (Dar totusi, sa nu se inteleaga ca nu mi-au placut filmele POTC)

#10
Chi-Chi

Chi-Chi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 21.01.2014

View Posttiestodj20, on 28 ianuarie 2014 - 17:22, said:

Nu o sa fie anulat, deja e in productie sezonul 2.

Nu am mai vazut la nici un serial sa fie trecut inca de la inceput si sezonul 2,cred ca au filmat ambele sezoane in acelasi timp.

Edited by Chi-Chi, 28 January 2014 - 22:47.


#11
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Astia chiar au construit corabia. :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M9q6IcpGjlM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Da, e interesant serialul asta.
Scenele de sex dintre creola si blonda mi s-au parut fortate si la un moment dat pe corabie au filmat o scara metalica. In rest e fain pana acum.

#13
thebamboocea

thebamboocea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.02.2014
Foarte tare serialul! Mi-a placut maxim cum s-a sfarsit episodul 3! Merita sa va uitati la el!

#14
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View PostGenjurooo, on 09 februarie 2014 - 17:09, said:

Da, e interesant serialul asta.
Scenele de sex dintre creola si blonda mi s-au parut fortate si la un moment dat pe corabie au filmat o scara metalica. In rest e fain pana acum.

Dacă te-a surprins scara metalică, ce părere ai de ochelarii de soare ai lui Toby Schmitz din episodul 3? Posted Image

Attached File  pirat.jpg   50.09K   70 downloads

Ideea e că scenariștii mai bagă și niște aluzii parodice scoase din contextul epocii, nu trebuie luate lucrurile astea prea în serios. Serialul e destul de bun (cam forțată nota cu lesbienele, într-adevăr, și, în general, cu scenele de sex. E pe cablu, așa că dacă CNA-ul americanilor permite s-au gândit de ce să nu le bage... alegere greșită, după părerea mea). M-am uitat la el în paralel cu The Musketeers, gândindu-mă că după 4-5 episoade mă fixez pe unul dintre ele. Până acum e 3-0 pentru pirați și, sincer, după cât de aiurea le-a ieșit serialul celor de la BBC, cred că „returul” nici nu se mai joacă. Rămân la ăsta cu pirați, e mult mai amuzant.

Edited by KoShiMin, 10 February 2014 - 21:51.


#15
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Cea mai amuzanta faza mi s-a parut cea in care aia doi comparau picturile, una fiind originalul si cealalta copia...Posted Image , daca aveau tits si fruits erau identice.

#16
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Una dintre cele mai haioase scene de până acum, într-adevăr. Mutra căpitanului face toți banii.

[ http://abload.de/img/fruittitsplantiqcrb.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

:D

Edited by KoShiMin, 10 February 2014 - 22:36.


#17
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
@KoShiMin
Eu cred ca scara metalica a aparut in serial doar pt ca nu au terminat la timp lucrul la corabia aia a lor. Pun pariu ca in cele din urma va fi inlocuita cu una din lemn daca mai filmeaza zona aia.

Personajele/actorii dau un farmec aparte serialului. Foarte reusit trio cu Vane, Rackham si Anne Bonny. Anne aia in opinia mea a jucat cel mai bine dintre fete pana acum. Nu a zis ea prea multe, dar asemeni lui Vane, cat si a lui Flint, are impact, tinuta si isi face simtita prezenta in scene. Imi place vocea si accentul lu' Max, dar cateodata exagereaza. De ex. cand a inceput sa planga in ep. 2 a facut-o cam teatral.
Defapt, ia sa fac eu clasament personal acum ca am vazut si ultimul episod:
1. Vane
2. Anne Bonny
3. Flint
4. Rackham (mustaciosul)
5. Max (creola)
6. Gates
7. Silver (pletosul)
8. Eleanor (blonda)

Quote

Mutra căpitanului face toți banii.
Posted Image
Da ala era capitan??

Edited by Genjurooo, 10 February 2014 - 23:12.


#18
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View PostGenjurooo, on 10 februarie 2014 - 23:09, said:

Posted Image
Da ala era capitan??

Așa i se adresează evaluatorul, cu „căpitane”... E plin de căpitani pe-acolo anyway, că doar e o insulă port pentru echipaje de pirați. :) Mie îmi aduce aminte ca moacă de Suedezul din „Hell on Wheels”, dar nu cred că e el, deși actorul mi se pare foarte cunoscut. Oricum, cred că e doar un „cameo”, nu cred că-l vom mai vedea pe personaj în episoadele viitoare (deși mi-aș dori, scena a fost foarte amuzantă).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate