Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

caine care nu latra

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
maruta93

maruta93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.02.2012
salutare am crescut de mic un ciobanesc de bucovina  acum are un an si jumatate si nu latra decat la anumite persoane culmea la cine trebuie sa latre nu latra adica la oameni straini la coloindatori ........... el acum  are un an si jumatate sa inteleg ca nu s-a dezvoltat destul?
Ce pot sai fac ca sa latre este buna varianta cu bataia intr-un sac batut de un strain  ? cu toate  ca asta ar fi ultima varianta la care as apela dar pe cat de mare este pe atat de prost este
astept sfaturile voastre si parerile pro/contra

#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Te-aș bate numai in gură daca bați cainele .

 maruta93, on 04 ianuarie 2014 - 15:26, said:


Ce pot sai fac ca sa latre este buna varianta cu bataia intr-un sac batut de un strain  ?


#3
maruta93

maruta93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.02.2012
am specificat ca ar fi ultima varianta

#4
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005

 maruta93, on 04 ianuarie 2014 - 15:26, said:

Ce pot sai fac ca sa latre este buna varianta cu bataia intr-un sac batut de un strain  ? cu toate  ca asta ar fi ultima varianta la care as apela dar pe cat de mare este pe atat de prost este
astept sfaturile voastre si parerile pro/contra
Tu esti mai prost decat cainele ala la varsta de 2 luni.....
Cu toate ca risc ban, o risc fiindca meriti sa-ti zic asta...

#5
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013

 maruta93, on 04 ianuarie 2014 - 15:30, said:

am specificat ca ar fi ultima varianta

La mine ar fi singura variantă la felul in care gandești.

Edited by HighClass, 04 January 2014 - 15:32.


#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Daca tu vrei sa te bagi intr-un sac si sa pui un strain sa te bata, cine-s eu sa-ti zic sa n-o faci? Poate latra si cainele cu ocazia asta.

#7
maruta93

maruta93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.02.2012
bun bun care ar fi  cea mai buna varianta asta a fost ideaa unui vecin

#8
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Dar a  avut ocazia să rupă vre-un străin în curte? Poate câinele e din ăla care tace și face.

#9
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
cu bataia sigur nu rezolvi nimic.
eu am un ciobanesc german si latra ca ma enerveaza.
cand trece cineva pe strada e pe poarta si ham ham. dimineata pe la 7 imi vine sa-l impusc dar mi si drag. cand stau in pat linistit incele el .....ham ham ham cate 5 minute...numa ma uit la nevasta si zambim amandoi...l-as si bate da mi si drag.
la persoanele cunoscute latra si da din coada. necunoscutii nu pot intra in curte. latra dar foarte nervos si agresiv.

ps : daca te ocupai de el cand a fost mic acu latra ....
eu m-am jucat mult cu el si a prins cainele curaj si incredere in sine. nu l-am tinut nici 1 minut in lantz

abia astept zapada sa ma tavalesc cu el prin zapada :))
cand ma vede cand ma prinde cu gura de mana si asa trage de mine si maraie...ca si cum ar vrea sa ma muste...dar nu baga coltii. ce mai...e grozav.
ps : are 8 luni.

#10
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Ăla al meu din avatar latră și face praf ce neinvitat intră în curte. Nu a cunoscut zgarda decât când îl scot la plimbare.

#11
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013
Asa e si bulldogul parintilor mei...Ala e tacut si linistit.Lasa strainu sa intre in apartament sa fure, sa manance, sa doarma, sa faca orice...dar....cand trebuie sa plece, bullldogul ii interzice. Si daca strainul nu se supune, il supune el cu coltii :))

#12
maruta93

maruta93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.02.2012
am spus ca latra doar la anumite persoane
gen persoane cunoscute la straini nu latra

#13
Tritonal

Tritonal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 15.07.2010

 maruta93, on 04 ianuarie 2014 - 15:26, said:

Ce pot sai fac ca sa latre este buna varianta cu bataia intr-un sac batut de un strain  ? cu toate  ca asta ar fi ultima varianta la care as apela dar pe cat de mare este pe atat de prost este
Tu vrei sa latre de frica? Daca il bati va avea o trauma psihica si, ori va latra in continuu fara motiv, ori va fugi de fiecare persoana care o vede.
Ar fi bine sa-i acorzi mai multa atentie, sa incerci sa il inveti sa latre, punind vecinul sa-l zadare ca poate intr-o zi il si musca

#14
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Normal ca nu faci nimic cu bataia, dimpotriva, un animal speriat crezi ca va capata curaj sa latre la straini?
Poate asa e el, sau, cum spunea cineva aici poate musca.... stii vorba aceea - cainele care latra nu musca (poate al tau musca!)!!! Se mai vorbea aici pe forum, cainii mari nu latra mereu! Cei mai mici fac mai multa galagie!
Catelusa mea (rasa comuna!) latra non stop la straini si nu am reusit sa o dezvat in nici un fel! Mi-a facut capul calendar de sarbatori!

Edited by T Irina, 04 January 2014 - 15:45.


#15
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BoVvA6gta_I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Deci initiatorul topicului e chiar marutza?
Nu-i latra cainele, teribil. Vinde-l

Edited by adelina16, 04 January 2014 - 15:47.


#17
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013

 maruta93, on 04 ianuarie 2014 - 15:42, said:

am spus ca latra doar la anumite persoane
gen persoane cunoscute la straini nu latra
Are jucarii ? Daca are o jucarie mai mare, cat timp o are in gura, trage de ia incet (nu tare, ca nu vrem sa fie stirb), si intr-o parte si in alta...Sau uita-te pe net cum se joaca cu sfoara cu un caine ; adica el tine sfoara in gura si tu tragi de ea, si trage si el de ea. Atunci, poate o sa se enerveze putin si o sa latre. Daca il bati, latra de frica, si, inseamna ca esti un om crud daca faci asta.

#18
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Deci tratament logopedic la caine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate