Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Silueta dupa nastere

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#37
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012
E distractiv sa vezi cum femeile care nu fac nici cel mai mic efort ca sa arate ok se reped sa le jigneasca pe cele carora le place sa aiba grija de ele. Ce-o fi gresit in a-ti dori sa nu se sperie omul cand dai hainele jos de pe tine si nici tie sa nu-ti fie sila atunci cand te privesti in oglinda?

Cica-ti trebuie bani multi pt. a ajunge la forma initiala dupa nastere! Aberatie mai mare n-am auzit!

#38
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
P.S. Daca nu ar exista unele femei, misoginismul la barbati nu ar exista.

#39
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

 Thair, on 16 ianuarie 2014 - 13:52, said:

cu curcubee si privighetori.
Io nu cred in curcubee si privighetori. :D Ba chiar-s prea realista.
Vad in schimb in jur multe "probleme" create artificial. Da' e posibil per total sa fi avut o viata mult mai relaxata decat a altora si sa vad ceva mai mult portocaliu (nu ma omor dupa roz, deci n-o sa zic roz).

Cam suntem offtopic. Aici era despre balenute sau nu dupa sarcina. :D

#40
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Daca nu aveam parte de o anumita patanie pe la 18 ani, eram si eu inregimentat in randul barbatilor casatoriti, cu copii.
Dar asa am cascat ochii, m-am tot uitat in stanga si dreapta, am avut de-a lungul anilor parte si de alte peripetii care m-au lasat masca, iar asta m-a facut sa fiu foarte precaut.

Nu stau prea bine la alte tipuri de memorie, dar am memorie fotografica si sistem de tag-uri high-end.
Tin minte fete, grimase, gestica, cand am vazut persoana respectiva, cum s-a comportat, cu cine s-a intalnit, ce a spus, cum a spus, tin minte detalii pe care altii nici nu le remarca samd.
Si asta la persoanele peste care am dat accidental si de care practic nu imi pasa.
Iti dai seama ca acolo unde sunt interesat nu imi scapa nimic.
Dar, ma rog, nu ai decat sa socotesti ca sunt eu coborat acum din copac si imi lipseste experienta.

#41
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

 Enigel, on 16 ianuarie 2014 - 14:07, said:

P.S. Daca nu ar exista unele femei, misoginismul la barbati nu ar exista.
La mine ai facut referire, dar am percutat mai greu.
Pentru conformitate: @izda = femeie pa interes = duduie cu mentalitate de tarancuta descurcareata, castrata emotional.
Nu sunt misogin.
Ba multa vreme am fost in extrema ailalta, da m-am spalat bine pe ochi.

 Thair, on 16 ianuarie 2014 - 12:04, said:

Urasc @izdele!


#42
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011
de ce dracu sa te infometezi pe timpul sarcinii? ai nevoie de cam 300 kcal in plus cat esti gravida fata de cat mancai inainte. ok. sa zic ca depasesti. ok. sa zicem ca te ingrasi. multicel. ok. scoti copilul sanatos afara. ok. ALAPTEZI. si hopa se rezolva problema in cateva luni daca esti atenta la alimentatie dupa nastere. si dupaia si sala si orice vrei tu poti sa faci. da controlul si sportul excesiv in timpul sarcinii e o tampenie. ala e timp de dat atentie la sot sa nu iti duca dorul de gelos imediat dupa ce apare bebele, de asezat treburile la lucru sa nu ramai in urma cand mergi in concediu de maternitate si sa iti dai burta si soldurile cu creme grase sa nu apara vergeturi in exces. nu sa te obsedeze cum arati si daca nu cumva urasti copilu ala ca te face sa arati ca o vaca pt 6 luni.

Edited by lorelei20, 16 January 2014 - 16:49.


#43
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

 Thair, on 16 ianuarie 2014 - 14:46, said:

Dar, ma rog, nu ai decat sa socotesti ca sunt eu coborat acum din copac si imi lipseste experienta.
N-am zis asta, imi pari coborit de suficient timp Posted Image.
Suntem produsul experientelor noastre si undeva e normal sa privim lumea altfel.
Doar ca mi se pare ca esti prea categoric in a refuza ideea ca se poate si altfel. Sau na, pentru ca numeri pe degete cazurile in care crezi ca s-ar putea intampla si altfel,  privesti cu cinism de pe margine orice lucru care pare ca te contrazice. Putin optimism nu strica. Posted Image

 lorelei20, on 16 ianuarie 2014 - 16:48, said:

de ce dracu sa te infometezi pe timpul sarcinii? ai nevoie de cam 300 kcal in plus cat esti gravida fata de cat mancai inainte.
Nu-i deloc cazul sa te infometezi.
Da' cand ai parte de "mancatul pentru doi" prost inteles, clar kg alea in plus sunt ceva mai multe decat ar trebui. Posted Image

Edited by Dev, 16 January 2014 - 16:55.


#44
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

 Dev, on 16 ianuarie 2014 - 16:54, said:


Nu-i deloc cazul sa te infometezi.
Da' cand ai parte de "mancatul pentru doi" prost inteles, clar kg alea in plus sunt ceva mai multe decat ar trebui. Posted Image

parerea mea e ca ar trebui facute niste reclame intense cu faptul ca suplimentul e de 300 kcal in sarcina. si aratat efectiv ca e un bol de afine, un pumn de nuci, o banana maricica, etc. afise, reclame la tv, treburi. ar fi o chestie buna pt gravidele din romania invatate cu mancatu pt 2.

#45
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Thair, n-am facut referire la tine.

Edited by Enigel, 17 January 2014 - 06:36.


#46
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

 On_my_way, on 16 ianuarie 2014 - 14:06, said:

E distractiv sa vezi cum femeile care nu fac nici cel mai mic efort ca sa arate ok se reped sa le jigneasca pe cele carora le place sa aiba grija de ele. Ce-o fi gresit in a-ti dori sa nu se sperie omul cand dai hainele jos de pe tine si nici tie sa nu-ti fie sila atunci cand te privesti in oglinda?

Cica-ti trebuie bani multi pt. a ajunge la forma initiala dupa nastere! Aberatie mai mare n-am auzit!

On_my_way, daca-mi amintesc bine ai doi copii. Cum ai revenit la forma intial dupa nasteri?

 lorelei20, on 16 ianuarie 2014 - 16:48, said:

de ce dracu sa te infometezi pe timpul sarcinii? ai nevoie de cam 300 kcal in plus cat esti gravida fata de cat mancai inainte. ok. sa zic ca depasesti. ok. sa zicem ca te ingrasi. multicel. ok. scoti copilul sanatos afara. ok. ALAPTEZI. si hopa se rezolva problema in cateva luni daca esti atenta la alimentatie dupa nastere. si dupaia si sala si orice vrei tu poti sa faci. da controlul si sportul excesiv in timpul sarcinii e o tampenie. ala e timp de dat atentie la sot sa nu iti duca dorul de gelos imediat dupa ce apare bebele, de asezat treburile la lucru sa nu ramai in urma cand mergi in concediu de maternitate si sa iti dai burta si soldurile cu creme grase sa nu apara vergeturi in exces. nu sa te obsedeze cum arati si daca nu cumva urasti copilu ala ca te face sa arati ca o vaca pt 6 luni.

Cateva luni? Eroare. O saptamana maximum, altfel esti o balena distrusa.

#47
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

 Enigel, on 17 ianuarie 2014 - 06:34, said:

Thair, n-am facut referire la tine.
Ma uitasem in urma sa vad la cine faceai referire, dar nu vazusem nimic in afara de ce am scris eu.

Intr-o bodega, o tipa ne povestea cat de usor i-ar fi fost sa fie @izda, dar, pentru ca are busola morala & shit, ham-ham si bla bla bla.
Am ras cu pofta, iar de atunci folosim expresia asta pentru femeile pa interes.
Uitasem ca nu e evident.

#48
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 Thair, on 16 ianuarie 2014 - 12:04, said:

Copilul este sacrificiul suprem pe care un barbat il face pentru femeia iubita.

Nu are nici un sens sa te inhami la jug pentru o duduie cu mentalitate de tarancuta descurcareata, castrata emotional.
Daca nu esti iubit, ca barbat, practic nu te alegi cu absolut nimic din toata treaba asta.

Pentru un cacacios, femeia e in stare sa joace de Oscar rolul de femeie iubitoare.
Ai spus niste chestii aspre...

#49
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

 River_Song, on 17 ianuarie 2014 - 07:15, said:


On_my_way, daca-mi amintesc bine ai doi copii. Cum ai revenit la forma intial dupa nasteri?

Daca vrei sa stii, imi trimiti un PM si se rezolva, aici nu spun, n-am chef sa mai dau gratis apa la moara nimanui.

#50
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Trimite-mi si mie .
Vorbesc serios .

#51
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

 On_my_way, on 17 ianuarie 2014 - 22:23, said:

Daca vrei sa stii, imi trimiti un PM si se rezolva, aici nu spun, n-am chef sa mai dau gratis apa la moara nimanui.

Ideea era ca foarte mult e si genetica, nu numai efort. Sunt unele femei care raman cu un bazin foarte lat.

#52
Man-Of-Steel

Man-Of-Steel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 18.10.2013

 River_Song, on 18 ianuarie 2014 - 02:35, said:


Sunt unele femei care raman cu un bazin foarte lat.

Adica cum,se modifica oasele bazinului?Posted Image
Iar aberezi.

 Dev, on 16 ianuarie 2014 - 13:35, said:

Cat despre sacrificiul suprem, am prin preajma destule cupluri de cunoscuti la care barbatii erau/sunt mai nerabdatori sa aiba un copil decat femeile Posted Image.
Pot sa confirm si eu.

#53
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Practic femeile nici nu isi doresc copii.
Barbatii trag de ele.

Am stat ieri la coada la Posta vreo douzeci de minute. Era plin de copii pe acolo.
Imi doresc ca periodic sa dau peste situatii din astea pentru a nu uita cat de minunati sunt.

#54
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

Sunt unele femei care raman cu un bazin foarte lat.
Dupa ce ai nascut si a trecut perioada lauziei primul pas nu este sala de sport sau dieta.Primul pas este sa consulti chiropractorul.

Edited by Ulpiatraiana, 18 January 2014 - 11:51.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate