Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Cioburi de sticla in masina de spalat

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
Salutare si Sarbatori fericite.

Ieri, cand am pus o tura scurta la spalat printre haine s-a strecurat o sticluta din aceea mica folosita la mostrele de parfum. Nu-mi explic cum a ajuns acolo desi am niste banuieli (avem niste oaspeti care isi cam baga nasul peste tot). Oricum, dupa spalatul cel scurt si apoi inca un stors la 1600 cand deschid hubloul vad in locul acela de la marginea cuvei, sub hublou, jumatate din acea sticluta. M-am deprimat brusc. Cealalta jumatate era tandari printre haine. Am cules cioburile de pe haine si din cuva, am mai pus un spalat in gol, si o stoarcere tot la 1600 si am curatat si filtrul.
Acum intrebarea mea este: cumva acele ciobulete au putut sau pot face rau masinii in vreun fel? Cuva e cu structura de fagure, nu stiu daca conteaza. Am vazut si cioburi mici incat puteau trece prin gaurile cuvei.

#2
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Exista jos, pe partea frontala deobicei, un dop pe care-l poti desfileta sa ai acces la traseul de scurgere pentru inlaturarea eventualelor "mici obstacole".
Cam cum erau inainte cosurile de fum la casa. Aveau la jumatatea lor o usita pe unde sa bagi uneltele de curatat cosul de funingine.

Acolo ar trebui curatat cam 1 data la 6 luni.Tot ce ne scapa prin masinile de spalat daca nu le gasim in cuva le gasim acolo.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Nu, sunt prea mici si fie se evacueaza normal, fie raman in filtrul curatabil (dar ma indoiesc).

#4
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View Postmandrku, on 28 decembrie 2013 - 09:51, said:

Exista jos, pe partea frontala deobicei, un dop pe care-l poti desfileta sa ai acces la traseul de scurgere pentru inlaturarea eventualelor "mici obstacole".
A spus ca a curatat si filtrul.

#5
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
eu as cauta cioburile mai degraba prin hainele care au fost in masina de spalat

cat despre masina de spalat, baga aspiratorul prin ea

Edited by Mar-zZz, 28 December 2013 - 10:16.


#6
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View PostSeb, on 28 decembrie 2013 - 09:55, said:

A spus ca a curatat si filtrul.
Scuze abia acum am vazut !!!

#7
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
M-am mai linistit putin. Hainele le-am curatat de cioburi inainte sa le pun iar la o spalare scurta si asta dupa ce am luat toate cioburile ce le-am gasit in cuva si am spalat in gol o tura.

Nu stiu daca asta schimba cu ceva lucrurile, dar am uitat sa mentionez ca masina de spalat este si cu uscator.

http://www.aeg.ro/Pr...endete/L87695WD

#8
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
De mai, asa se intampla daca speli in zi de sarbatoare! A fost Sf Stefan ieri, cruce rosie!

#9
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
Posted Image  Si culmea, eu sunt unul din Stefanii sarbatoriti ieri. Acum lasand gluma la o parte, si daca ar fi asa, nu m-ar ajuta cu nimic la moral. Eu voiam sa stiu daca masina are de suferit.

Edited by ronell, 28 December 2013 - 14:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate