Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 

plecare in germania oferta avantajoasa sau teapa ?

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#91
maruta93

maruta93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.02.2012
mai multe detalii daca se poate in ideea daca ati reusit sa plecati din tara sau va tepuit in ro dand banii inainte in schimbul unui telefon mult asteptat

#92
luxxx

luxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.02.2014
Buna seara prieteni...trebuie sa facem ceva cu excrocii astia...haide sa ne unim cu totii cei care am fost tepuiti si sa depunem plangere impotriva acestor nenorociti , poate avem sanse sa ne recuperam banii dati ca asa pe cont propiu nu prea cred...mai trebuie facut ceva cu aceste siteuri care publica oferte de munca tepuitoare , nu stiu spuneti si voi o idee.... Hotii astia se umple de bani dupa urma noastra...noi amaratii care vrem sa muncim si ne imprumutam de bani sa facem tot ce ne cere ca sa fim corecti...si ei ???? se imbuiba de bani !!!Posted Image

#93
ANETALUBORNAC

ANETALUBORNAC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.03.2014
nu a plecat nimeni prin firma asta si nici nu va pleca!!!! DIN PACATE VOR MAI PLATI MULTI ,PT CA SUNT PERSOANE CARE NU STIU DE ACEST FORUM. EU AM SUNAT MAI BINE DE O ORA JUMATATE, IERI SI NU A RIDICAT SI MI-A DAT SI OCUPAT! M-AM ENERVAT SI DEZILUZIONAT BINEINTELES, AM SCRIS UN MAIL. DA AR FI BINE SA SE POATA FACE CEVA DAR OARE SE POATE SAU SUNTEM PREA MICI PENTRU A INCEPE O REVOLTA IMPOTRIVA TALHARILOR ASTORA???!!!!

#94
luxxx

luxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.02.2014
Asta spune-am mai sus...trebuie sa ne unim si sa facem ceva impotriva lor....stiti vorba , unde-is  multi puterea creste !!!   eu am dat de forumul asta adevarat dupa ce am fost excrocat de o gramada de bani...si a fost tarziu pt mine....sunt convins ca sunt foarte foarte multi ca mine....haide sa ne unim si sa le facem plangere la politie si sa ne recuperam banii...!11

#95
maruta93

maruta93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.02.2012
pe acest forum sunt prea putini care au luat teapa parerea mea sau cel putin pe topicul initiat de mine intrati pe linkul urmator sa vedeti mi multe tepe si poate va uniti cu cineva de  acolo pentru recuperarea banilor apropo sun tepe date din toata tara http://consilierjuri...pe-si-tzepuiti/

#96
shscam

shscam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 20.02.2014
Inainte sa plecati in Germania, invatati limba.

Cu limba engleza nu faceti nimic in Germania, limba engleza poate fi folosita doar de turisti, nicidecum nu puteti sa va angajati.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C56xZuiPrSM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by shscam, 08 March 2014 - 13:32.


#97
PetroRoman

PetroRoman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.01.2014
Firma de recrutare SC BTM RESOURCES SRL din Arad a plecat cineva cu aceasta firma sunt seriosi sau e tzzeapa? Eu am googălit un picutz si am gasit doar ca exista si cam atat.Daca stie cineva mai multe scrieti aici,

#98
Artemis60

Artemis60

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2014
ECO FARM
To ECO FARMMe
Mar 24 at 4:45 PM
Buna ziua,
Compania ECO FARM UK selecteaza muncitori romani care sa-si desfasoare activitatea, la LONDRA, MAREA BRITANIE in domeniul:
- agricultura ecologica in sere de legume;
CANDIDATUL IDEAL:
Persoane ce detin cetatenia Romana, femei sau barbati, din toate judetele tarii, cu varsta varsta minima de 19 ani, studii minime sau medii, apti din punct de vedere fizic.
Se pune accent pe seriozitate, dorinta de munca, punctualitate si adaptabilitate.
Pozitiile pentru care se efectueaza recrutari sunt pentru muncitori calificati sau necalificati dar se pune accent pe dorinta de a invata si pe sarguinta.
Nu se cere cunoasterea limbii engleze deoarece coordonatorii echipelor vor fi romani dar aceasta constituie un avantaj.
BENEFCII:
Salariu fix NET 1.500 Lire + cazare asigurata gratuit in conditii civilizate + masa de pranz asigurata gratuit + transportul Bucuresti - Londra asigurat gratuit;
Contractele se incheie pe durata determinata de 03 luni cu posibilitate de prelungire.
Programul de lucru este de 8h/ zi + 1h pauza de masa, 5 zile/ saptamana.
Plecarea este stabilita pentru data de 10 APRILIE 2014.
MODALITATE DE APLICARE:
Pentru a aplica pentru unul dintre job - urile scoase la concurs trebuie sa trimiteti un singur email la adresa care sa contina obligatoriu urmatoarele elemente:
1. CV limba romana sau engleza;
2. Cartea de Identitate sau Pasaport (puteti opta pentru stergerea informatiilor personale, ex: CNP, serie si numar);
3. Poza in care sa apareti integral (din care sa rezulte ca nu prezentati un handicap);
si raspunsurile la urmatorul Mini Interviu:
4. Ce anume considerati ca va recomanda pentru a fi selectionat(a)?;
5. Unde va vedeti peste 5 ani?
6. V-ati gandit vreodata sa emigrati impreuna cu familia intr-o alta tara?
COSTURI:
Persoanele care vor fi selectate, trebuie sa plateasca aproximativ 90 de Lire (500 RON) reprezentand intocmirea, apostilarea, traducerea si legalizarea contractelor de munca in momentul confirmarii locului in echipa.
IMPORTANT:
Inainte de a aplica pentru un job in cadrul Companiei ECO FARM UK:
    - va invit sa cititi cu atentie toate aspectele stipulate mai sus;
    - sa verificati daca va incadrati in profilul angajatilor pe care-i cautam;
    - sa verificati daca aveti posibilitatea financiara de a participa la campania noastra de recrutare,;
    - sa ne trimiteti toate documentele si sa raspundeti la intrebarile enuntate mai sus.
MENTIUNI FINALE:
Persoanele care nu indeplinesc cumulativ conditiile enuntate, precum si aplicatiile incomplete vor fi descalificate.
Sunt acceptate aplicatii din parte mai multor membri ai unei familii, cupluri etc.
Selectia directa, se desfasoara online, iar in cazul in care nu primiti niciun raspuns in termen de 2 zile lucratoare de la aplicatie, rezulta ca nu ati fost selectati.
NU colaboram cu agentii de recrutare/ mediere a fortei de munca, NU platim si NU percepem comision de recrutare.
Persoanele selectate vor fi contactate individual.
Va dorim mult succes!
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom
Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722 31
This email and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the information/use of the individual/organization to whom they are addressed. If you have received this email in error, note that any use of its contents, of the future transmission of it or its constituent parts is strictly prohibited and may be unlawful. Please notify the sender. If any attachments are missing, please contact the sender. If you would like ECO FARM UK to cease contacting you, please reply to this email notifying us. All endeavors are made to exclude viruses from our data transmissions and it is the obligation of the recipient to check for viruses. ECO FARM UK therefore accepts no liability for any loss or damage caused by computer viruses. All statements are made without prejudice and all offers are made SUBJECT TO CONTRACT.



ECO FARM
To Me
Mar 25 at 5:14 PM
Buna ziua,
Numele meu este Alina Pirvu, sunt reponsabila procedurii de recrutare online a ECO FARM UK LTD in Romania.
Ca urmare a aplicatiei dvs pentru un job in cadrul ECO FARM UK LTD, a raspunsurilor date la Mini Interviu, precum si a documentelor atasate, consideram ca sunteti profilul de persoana pe care  ECO FARM UK LTD il doreste in vederea ocuparii unui loc de munca.
Avand in vedere, aspectele enuntate mai sus, prin mandatul pe care il detin din partea ECO FARM UK LTD va comunic urmatoarele:
Ati fost selectionat pentru a ocupa un loc de munca in cadrul ECO FARM UK LTD in urmatoarele conditii:
LOCUL DE MUNCA OFERIT:  Lucrator Agricultura Ecologica in Sere de Legume LONDRA/ UK;
SALARIUL OFERIT:  1.500 LIRE/ luna NET;
DURATA CONTRACTULUI DE MUNCA:  Determinata de 03 luni cu posibilitate de renegociere si prelungire;
BENEFICII SUPLIMENTARE: Masa de pranz este asigurata gratuit de angajator, sub forma de tichete valorice, 9 LIRE/ zi;
BENEFICII SUPLIMENTARE: Cazarea este asigurata, gratuit, in rezidenta ECO FARM UK LTD, in conditii civilizate, 2 persoane in studio;
PROGRAM DE LUCRU: 8h/ zi + 1h/ zi pauza de masa, 5 zile/ saptamana.
Ca urmare a ofertei noastre, va trebui ca pana in data de MIERCURI, 26 MARTIE inclusiv, sa ne comunicati:
1. Un numar de telefon mobil la care va putem contacta (in cazul in care este diferit fata de cel prezentat in CV);
2. Numarul de contact al unei rude apropiate, care poate fi contactata in caz de urgenta;
3. Sa platiti taxa de 500 de Ron la urmatoarele coordonate bancare:
Banca: BCR;
Traducator Autorizat Banu,
Cod IBAN: RO 88 RNCB 00 75 0474 97 82 00 01;
reprezentand costurile de traducere, legalizare si apostilare al Contractului de Munca in Marea Britanie si sa ne trimiteti chitanta scanata.
Mentiuni Finale:
Aceasta este oferta de munca a ECO FARM UK LTD, vis-a-vis de aplicatia dumneavoastra pentru un loc de munca in cadrul Companiei.
Oferta este INDIVIDUALA, pe durata DETERMINATA si CONFIDENTIALA.
In cazul in care aspectele enumerate mai sus nu se indeplinesc, oferta noastra de munca este considerata refuzata si nu exista niciun fel de obligatii intre parti.
Transportul din Romania la LONDRA se va efectua cu avionul, costul transportului fiind acoperit de catre ECO FARM UK LTD.
Dupa finalizarea precedurii de recrutare si intocmire a dosarelor de recrutare, veti fi contactati de catre coordonatorul echipei care va va furniza toate informatiile necesare referitoare la plecare.
Plecarea va avea loc in data de 10 APRILIE 2014.
Contractele colective si individuale de munca se vor semna la LONDRA, la sediul ECO FARM UK LTD, in doua exemplare romana si engleza, conform Codului Muncii Britanic.
Pentru orice intrebari sau informatii suplimentare nu ezitati sa ne contactati pe email sau telefonic. Datele de contact si de inregistrare sunt prezentate in semnatura.
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom
Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722 31
This email and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the information/use of the individual/organization to whom they are addressed. If you have received this email in error, note that any use of its contents, of the future transmission of it or its constituent parts is strictly prohibited and may be unlawful. Please notify the sender. If any attachments are missing, please contact the sender. If you would like ECO FARM UK to cease contacting you, please reply to this email notifying us. All endeavors are made to exclude viruses from our data transmissions and it is the obligation of the recipient to check for viruses. ECO FARM UK therefore accepts no liability for any loss or damage caused by computer viruses. All statements are made without prejudice and all offers are made SUBJECT TO CONTRACT.
Buna ziua,
Va multumim pentru informare.
Persoanele selectate trebuie sa plateasca taxa administrativa pentru tehnoredactarea, legalizarea, apostilarea si traducerea contractului de munca si sa ne transmita chitanta scanata pentru completarea dosarului de recrutare.
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom
Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722 31
This email and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the information/use of the individual/organization to whom they are addressed. If you have received this email in error, note that any use of its contents, of the future transmission of it or its constituent parts is strictly prohibited and may be unlawful. Please notify the sender. If any attachments are missing, please contact the sender. If you would like ECO FARM UK to cease contacting you, please reply to this email notifying us. All endeavors are made to exclude viruses from our data transmissions and it is the obligation of the recipient to check for viruses. ECO FARM UK therefore accepts no liability for any loss or damage caused by computer viruses. All statements are made without prejudice and all offers are made SUBJECT TO CONTRACT.

ECO FARM
To Me
Today at 12:53 PM
Buna ziua,
Gasiti datele complete de contact in semnatura.
Ne puteti contacta L-V (09.00 - 17.00).
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom
Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722 31


Nu va raspunde nimeni la acest numar de telefon,deci sigur este teapa.Am zis ca postand si eu aici ajut pe cineva,eu nu am trimis banii,insa am instat sa vad pana unde merg ei cu emailurile la un moment dat o sa primiti pentru final si asa ceva:
ECO FARM
To Me
Today at 3:27 PM
Buna ziua,

Garantia Companiei ECO FARM UK LTD o reprezinta cei peste 30 de ani de activitate in 7 domenii de activitate avand aproximativ 3500 de angajati din diverse tari si care nu-si permite sa nu-si respecte obligatiile asumate.
In cazul in care nu mai doriti sa dati curs ofertei noastre de munca va rugam sa ne anuntati pentru a nu tine locul ocupat si intarzia procedurile.
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom

Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722  
Numai bine va doresc si daca cunoaste cineva o firma serioasa prin care poti pleca m-ar interesa si pe mine.

#99
PetroRoman

PetroRoman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.01.2014
Aceasta firma de recrutare (cu anuntul) este pe tocmai.ro.Eu i-am abordat si am intrebat unele datalii.Iata ce mi s-a raspuns:

btmwork2014 Ieri 17:34

Contractul de munca pe 3-6 luni cu drept de prelungire
-Salariul oferit este de 1350 EURO
-Program de lucru: 8 ore/zi, 6 zile/saptamana.
-(Cazarea este dupa standarde Europene ,dormitoare de cate 2 si 4 paturi cu bai separate si bucatari)
-Munca se va desfasura in Fabrica la conservare,sortare,ambalare .Rosii.Castraveti.Fasole,,morcovi,cartofi .
-Varsta min-max (20-55)
-Cunoasterea limbii nu este necesara .
Detalii pentru obtinera unu contract de munca:
Va trebui sa trimite-ti la adresa de e-mail urmatoarele date .
- Copie Carte de Identitate (C.I)
-CV-ul in limba romana sau in Engleza.
Detali dupa primirea contrctului:
Cadidatul va trebi sa se ocupe pentru finalizare dosarului de uramatoarele acte:
-Cazier Judiciar
-2 poze
-Adeverinta Medicala
-Ultima diploma de studi.
-Copie contract de munca care au mai lucrat in Germania .
Perioada contractului este de 3 si 6 luni ,fiecare poate opta pentru ce perioada doreste contractul de munca .
-Plecarea pentru cei care li se va incheea un contract de munca va fi pe data de 03.04.2014.Data este fixa .
-Taxa pentru redactarea dosarului si contractului de munca este de 310,00 RON .Taxa se plateste la o sucursala bancara,dar nu inainte de a primi contractul
dumneavoastra de munca.Nu se mai percep alte taxe in tara de catre noi.
Cine a mai lucrat in Germania si pote sa o dovedeasca cu contract de munca ,nu va mai trebui sa achite comision si taxa deoarce este luat in evidenta la fortele de munca
in Germania.
-Comisionul nostru de 200 euro care va fi luat de la angajatorul German dupa ce candidatii vor incepe perioda contractuala .
Nume:SC BTM RESOURCES SRL
CUI:18889063
Registrul Comertului:J2/1377/2006
Infiintata in:2006
Adresa:Arad, Arad, Str.Nicola Alexici, Nr. 6, C.p. 2900
Adresa email:[email protected]
Numar telefon: 0756849753
Nume.Contact Nicolas Aurel

Eu am intrebat daca acei bani pot fi platiti odata ajunsi acolo sa vedem ce imi raspunde.Daca a mai primit cineva astfel de e-mail sau stie cineva ceva va rog nu ezitati sa postati.

#100
Artemis60

Artemis60

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2014
Stie cineva ceva despre firma Exclusivjobs din Bucuresti?

#101
PetroRoman

PetroRoman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.01.2014
Mda exact cum era de asteptat cum i-am intrebat ceva mai multe sau le-am propus sa platesc cei 310 Ron la semnarea contractului in Germania nu in tara, m-au blocat ca utilizator.


RUSINE! Poftim, firma de recrutare, sa nu ii IMPUSTI????

OAMENI DE NIMIK!

#102
BTMResources

BTMResources

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2014
Firma BTM Resources din Arad NU intermediaza contracte de munca in strainatate. Am descoperit anuntul in urma unui telefon primit din partea unui domn care solicita detalii in 25 martie 2014, la o zi dupa postarea anuntului. Domnul respectiv s-a gandit sa verifice intai firma si asa a ajuns sa ma sune pe mine !!! Am facut demersurile necesare ca anunturile sa fie anulate (puteti verifica pe Mercador si Tocmai) in aceeasi zi. In 26 martie 2014 am depus plangere la IPJ Arad, deoarece autorii FRAUDEI se folosesc de firma mea si implicit de mine. Am facut tot posibilul sa evit propagarea acelui anunt. Drept dovada, va rog cititi:

http://arq.ro/o-firm...288381481237582

Sper sa fiti si voi la fel de vigilenti pe viitor !!!
Dana Balas Timar, administrator SC BTM Resources ARAD

#103
West_Arad

West_Arad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.03.2014
Sunt foarte multi care sunt trimisi inapoi din Germania pentru ca firmele de recrutare ii trimit mult prea usor la lucru.
Cunosc foarte multi oameni care s-au intors din pozitii precum pizzari, soferi, tamplari, etc. Despre medici sa nu mai vorbim!

Daca vrei sa invatati rapid si serios germana, mai ales daca sunteti din Arad, dati o fuga pana la Centrul de Germana din Vlaicu (pe str. Ghioceilor nr. 61) sau intrati pe site si gasiti mai multe informatii acolo: www.cursurigermana.com

Bafta!

#104
rara11

rara11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2014
Eu i-am gasit pe acestia.Initial am vazut anuntul pe mercadro sau tocmai ... dupa care din aproape in aproape am dat de site-ul lor.Nu stiu ce sa cred despre ei.Stie cineva ceva despre ei?Le-am trimis un mail referitor la un job de pe site si nu am primit nici un rsp.Oricum mi se pare ca sunt cam mari salariile promise - 1400 de euro plus cazare si o masa pe zi.oare neamtul nu lucreaza deloc pe un salariu de genul?


http://www.fortademu....ro/contact.php

#105
adriadriana26

adriadriana26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.04.2014
buna as dori sa intreb daca stiti ceva despre anunturile angajari germania firma cica este din timisoara cu nr de tel 0747934523

#106
adriadriana26

adriadriana26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.04.2014
buna as dori sa va intreb daca stiti ceva despre anunturi angajari in germani in mai multe domenii mi-au spus ca firma e din timisoara si ca acolo trebuie sa platesc 570 lei si imi fac hirtiile nr de telefon care se afla in anunturi este 0747934523

#107
luxxx

luxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.02.2014

View PostArtemis60, on 26 martie 2014 - 15:50, said:

ECO FARM
To ECO FARMMe
Mar 24 at 4:45 PM
Buna ziua,
Compania ECO FARM UK selecteaza muncitori romani care sa-si desfasoare activitatea, la LONDRA, MAREA BRITANIE in domeniul:
- agricultura ecologica in sere de legume;
CANDIDATUL IDEAL:
Persoane ce detin cetatenia Romana, femei sau barbati, din toate judetele tarii, cu varsta varsta minima de 19 ani, studii minime sau medii, apti din punct de vedere fizic.
Se pune accent pe seriozitate, dorinta de munca, punctualitate si adaptabilitate.
Pozitiile pentru care se efectueaza recrutari sunt pentru muncitori calificati sau necalificati dar se pune accent pe dorinta de a invata si pe sarguinta.
Nu se cere cunoasterea limbii engleze deoarece coordonatorii echipelor vor fi romani dar aceasta constituie un avantaj.
BENEFCII:
Salariu fix NET 1.500 Lire + cazare asigurata gratuit in conditii civilizate + masa de pranz asigurata gratuit + transportul Bucuresti - Londra asigurat gratuit;
Contractele se incheie pe durata determinata de 03 luni cu posibilitate de prelungire.
Programul de lucru este de 8h/ zi + 1h pauza de masa, 5 zile/ saptamana.
Plecarea este stabilita pentru data de 10 APRILIE 2014.
MODALITATE DE APLICARE:
Pentru a aplica pentru unul dintre job - urile scoase la concurs trebuie sa trimiteti un singur email la adresa care sa contina obligatoriu urmatoarele elemente:
1. CV limba romana sau engleza;
2. Cartea de Identitate sau Pasaport (puteti opta pentru stergerea informatiilor personale, ex: CNP, serie si numar);
3. Poza in care sa apareti integral (din care sa rezulte ca nu prezentati un handicap);
si raspunsurile la urmatorul Mini Interviu:
4. Ce anume considerati ca va recomanda pentru a fi selectionat(a)?;
5. Unde va vedeti peste 5 ani?
6. V-ati gandit vreodata sa emigrati impreuna cu familia intr-o alta tara?
COSTURI:
Persoanele care vor fi selectate, trebuie sa plateasca aproximativ 90 de Lire (500 RON) reprezentand intocmirea, apostilarea, traducerea si legalizarea contractelor de munca in momentul confirmarii locului in echipa.
IMPORTANT:
Inainte de a aplica pentru un job in cadrul Companiei ECO FARM UK:
- va invit sa cititi cu atentie toate aspectele stipulate mai sus;
- sa verificati daca va incadrati in profilul angajatilor pe care-i cautam;
- sa verificati daca aveti posibilitatea financiara de a participa la campania noastra de recrutare,;
- sa ne trimiteti toate documentele si sa raspundeti la intrebarile enuntate mai sus.
MENTIUNI FINALE:
Persoanele care nu indeplinesc cumulativ conditiile enuntate, precum si aplicatiile incomplete vor fi descalificate.
Sunt acceptate aplicatii din parte mai multor membri ai unei familii, cupluri etc.
Selectia directa, se desfasoara online, iar in cazul in care nu primiti niciun raspuns in termen de 2 zile lucratoare de la aplicatie, rezulta ca nu ati fost selectati.
NU colaboram cu agentii de recrutare/ mediere a fortei de munca, NU platim si NU percepem comision de recrutare.
Persoanele selectate vor fi contactate individual.
Va dorim mult succes!
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom
Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722 31
This email and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the information/use of the individual/organization to whom they are addressed. If you have received this email in error, note that any use of its contents, of the future transmission of it or its constituent parts is strictly prohibited and may be unlawful. Please notify the sender. If any attachments are missing, please contact the sender. If you would like ECO FARM UK to cease contacting you, please reply to this email notifying us. All endeavors are made to exclude viruses from our data transmissions and it is the obligation of the recipient to check for viruses. ECO FARM UK therefore accepts no liability for any loss or damage caused by computer viruses. All statements are made without prejudice and all offers are made SUBJECT TO CONTRACT.



ECO FARM
To Me
Mar 25 at 5:14 PM
Buna ziua,
Numele meu este Alina Pirvu, sunt reponsabila procedurii de recrutare online a ECO FARM UK LTD in Romania.
Ca urmare a aplicatiei dvs pentru un job in cadrul ECO FARM UK LTD, a raspunsurilor date la Mini Interviu, precum si a documentelor atasate, consideram ca sunteti profilul de persoana pe care  ECO FARM UK LTD il doreste in vederea ocuparii unui loc de munca.
Avand in vedere, aspectele enuntate mai sus, prin mandatul pe care il detin din partea ECO FARM UK LTD va comunic urmatoarele:
Ati fost selectionat pentru a ocupa un loc de munca in cadrul ECO FARM UK LTD in urmatoarele conditii:
LOCUL DE MUNCA OFERIT:  Lucrator Agricultura Ecologica in Sere de Legume LONDRA/ UK;
SALARIUL OFERIT:  1.500 LIRE/ luna NET;
DURATA CONTRACTULUI DE MUNCA:  Determinata de 03 luni cu posibilitate de renegociere si prelungire;
BENEFICII SUPLIMENTARE: Masa de pranz este asigurata gratuit de angajator, sub forma de tichete valorice, 9 LIRE/ zi;
BENEFICII SUPLIMENTARE: Cazarea este asigurata, gratuit, in rezidenta ECO FARM UK LTD, in conditii civilizate, 2 persoane in studio;
PROGRAM DE LUCRU: 8h/ zi + 1h/ zi pauza de masa, 5 zile/ saptamana.
Ca urmare a ofertei noastre, va trebui ca pana in data de MIERCURI, 26 MARTIE inclusiv, sa ne comunicati:
1. Un numar de telefon mobil la care va putem contacta (in cazul in care este diferit fata de cel prezentat in CV);
2. Numarul de contact al unei rude apropiate, care poate fi contactata in caz de urgenta;
3. Sa platiti taxa de 500 de Ron la urmatoarele coordonate bancare:
Banca: BCR;
Traducator Autorizat Banu,
Cod IBAN: RO 88 RNCB 00 75 0474 97 82 00 01;
reprezentand costurile de traducere, legalizare si apostilare al Contractului de Munca in Marea Britanie si sa ne trimiteti chitanta scanata.
Mentiuni Finale:
Aceasta este oferta de munca a ECO FARM UK LTD, vis-a-vis de aplicatia dumneavoastra pentru un loc de munca in cadrul Companiei.
Oferta este INDIVIDUALA, pe durata DETERMINATA si CONFIDENTIALA.
In cazul in care aspectele enumerate mai sus nu se indeplinesc, oferta noastra de munca este considerata refuzata si nu exista niciun fel de obligatii intre parti.
Transportul din Romania la LONDRA se va efectua cu avionul, costul transportului fiind acoperit de catre ECO FARM UK LTD.
Dupa finalizarea precedurii de recrutare si intocmire a dosarelor de recrutare, veti fi contactati de catre coordonatorul echipei care va va furniza toate informatiile necesare referitoare la plecare.
Plecarea va avea loc in data de 10 APRILIE 2014.
Contractele colective si individuale de munca se vor semna la LONDRA, la sediul ECO FARM UK LTD, in doua exemplare romana si engleza, conform Codului Muncii Britanic.
Pentru orice intrebari sau informatii suplimentare nu ezitati sa ne contactati pe email sau telefonic. Datele de contact si de inregistrare sunt prezentate in semnatura.
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom
Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722 31
This email and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the information/use of the individual/organization to whom they are addressed. If you have received this email in error, note that any use of its contents, of the future transmission of it or its constituent parts is strictly prohibited and may be unlawful. Please notify the sender. If any attachments are missing, please contact the sender. If you would like ECO FARM UK to cease contacting you, please reply to this email notifying us. All endeavors are made to exclude viruses from our data transmissions and it is the obligation of the recipient to check for viruses. ECO FARM UK therefore accepts no liability for any loss or damage caused by computer viruses. All statements are made without prejudice and all offers are made SUBJECT TO CONTRACT.
Buna ziua,
Va multumim pentru informare.
Persoanele selectate trebuie sa plateasca taxa administrativa pentru tehnoredactarea, legalizarea, apostilarea si traducerea contractului de munca si sa ne transmita chitanta scanata pentru completarea dosarului de recrutare.
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom
Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722 31
This email and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the information/use of the individual/organization to whom they are addressed. If you have received this email in error, note that any use of its contents, of the future transmission of it or its constituent parts is strictly prohibited and may be unlawful. Please notify the sender. If any attachments are missing, please contact the sender. If you would like ECO FARM UK to cease contacting you, please reply to this email notifying us. All endeavors are made to exclude viruses from our data transmissions and it is the obligation of the recipient to check for viruses. ECO FARM UK therefore accepts no liability for any loss or damage caused by computer viruses. All statements are made without prejudice and all offers are made SUBJECT TO CONTRACT.

ECO FARM
To Me
Today at 12:53 PM
Buna ziua,
Gasiti datele complete de contact in semnatura.
Ne puteti contacta L-V (09.00 - 17.00).
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom
Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722 31


Nu va raspunde nimeni la acest numar de telefon,deci sigur este teapa.Am zis ca postand si eu aici ajut pe cineva,eu nu am trimis banii,insa am instat sa vad pana unde merg ei cu emailurile la un moment dat o sa primiti pentru final si asa ceva:
ECO FARM
To Me
Today at 3:27 PM
Buna ziua,

Garantia Companiei ECO FARM UK LTD o reprezinta cei peste 30 de ani de activitate in 7 domenii de activitate avand aproximativ 3500 de angajati din diverse tari si care nu-si permite sa nu-si respecte obligatiile asumate.
In cazul in care nu mai doriti sa dati curs ofertei noastre de munca va rugam sa ne anuntati pentru a nu tine locul ocupat si intarzia procedurile.
O zi Frumoasa,
ALINA PIRVU
-Executive Officer-
  
Registered Office:  ST. LOY'S ROAD, London, N17 6UD, United Kingdom

Post Code: N17 6UD
Company No: GB 08430893
Phone/ Fax:  +44 (0) 2077 3722  
Numai bine va doresc si daca cunoaste cineva o firma serioasa prin care poti pleca m-ar interesa si pe mine.

De ce nu vreti sa intelegeti ca toate aceste firme de recrutare sunt tepe......nimeni nu te selecteaza pt nicio munca , in nicio tara , Anglia si Germania in niciun caz....va fura doar banii...!!!!!

#108
maruta93

maruta93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.02.2012
teapa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate